Yazı

Mehto61

Member
Benim burada sadece merak ettiğim konu tarihi veya ticareti değil sadece üzerindeki yazının anlamı @Trakyalı81 usta eğer benim sallamasyon konuştuğumu düşünüyorsan buyur atla gel misafir edeyim seni beraber yanında arayayım

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Ustalarım bu malzeme yapılan araştırmalar sonucu dünyada 3 tane olduğu ve 2 tanesinin yazılı birinin yazısız olduğu bilgilerine 7 senede varıldı fakat yazıyı kimseye cözdüremedim üniv. Hocalar proflara kadar en son Türkiye genelinden Vatikana kadar ulaştım cvp sıfır
Kim söylüyor bunları ?

Mehto61

Member
Kim söylüyor bunları ?
Ustam papaz- koç - Türkiye alıcı kanalı - arkeologlar hepsi le görüşme yaptım bana denizle bunu Türkiye okuyan bulamazsın denildi ben size malzemenin yarısını resimlerim eğer elinizde envanter varsa tamamını yollayayım size ben sadece merağım yazısı ne yazıyor denilen göre 1100 tarihlerde yazılmıs olup üzerinde ayet olduğu ama 4 farklı dille yazılmış olduğu için ceviri yapamadık denildi bende belki siz ustalar bu sekilde bir yazıyla karşılaşmış olur diye konu actım

Mehto61

Member
Bende bunun üzüreni malzemeyi sahibine geri verdim ama dediğim gibi sadece aklımda kalan ve merek konu olan yazısı bende bunu cözmek için konu actım ustam

vakko

Ustam papaz- koç - Türkiye alıcı kanalı hepsi le görüşme yaptım ben size malzemenin yarısını resimlerim eğer elinizde envanter varsa tamamını yollayayım size ben sadece merağım yazısı ne yazıyor denilen göre 1100 tarihlerde yazılmıs olup üzerinde ayet olduğu ama 4 farklı dille yazılmış olduğu için ceviri yapamadık denildi bende belki siz ustalar bu sekilde bir yazıyla karşılaşmış olur diye konu actım
Usta biraz yavaş.Ortada alınıcak birşey yok.Kimse o taşı almaz.Alınıcak birşey değil alıcı kanalınız almadıysa anlayın değerli değil. :)

Bana taşın hepsi lazım değil dua olduğunu zaten biliyorum yazdım yukarıda.Envanterlik bir durum yok ortada.Ne olduğu belli zaten yazıyor üstünde.Sadece çok eski harfler çözümü zaman alır.Taşın üzerindeki duayı bulmak lazım hangi sayfalardan alıntı yapılmış yapılan kısaltmalar neyi anlatıyor vs..Bekleticez sizi kusura bakmayın.Tüm günümü bunun için harcayamam.Çözdüğüm zaman size bilgi vereceğim.​

Mehto61

Member
@vakko ustam teşekkür ederim size bişe dediğim yok zaten bildiğim kadarıyla tevrattan alınma ayet olduğu düşünülüyormuş verilen bilgi bu şekilde idi tabiki size diyemem ben bunu illede halledin diye cözüldümü yazı zaten bilgi verirsiniz tekrar teşekkür ederim ustam sizlik herhangi Bi durum yok yine belirtmek istedim ben sadece verilen bilgiyi paylaşmak istedim sizi kırdıysam kusura bakmayın ustam

vakko

@vakko ustam teşekkür ederim size bişe dediğim yok zaten bildiğim kadarıyla tevrattan alınma ayet olduğu düşünülüyormuş verilen bilgi bu şekilde idi tabiki size diyemem ben bunu illede halledin diye cözüldümü yazı zaten bilgi verirsiniz tekrar teşekkür ederim ustam sizlik herhangi Bi durum yok yine belirtmek istedim ben sadece verilen bilgiyi paylaşmak istedim sizi kırdıysam kusura bakmayın ustam
İncilden alınma tevrat değil.

vakko

Sağ taraf sondan ikinci kısaltma simge
[ Է ] ermeni kiliselerinde sunaklarda kullanılan kısaltmadır.Ayrıca, Է harfi ermeni alfabesinin 7. harfidir. Sembolik olarak 7 mükemmellik veya tamamlanma sayısı olarak bilinir.İncilde 7 sayısı Tanrının eylemleri olarak düşünülür buda harfi çok önemli kılar.Ermeni kiliselerinde Է harfi ve anlamı kutsal olarak kabul edilir.Sadece sembolik değil, aynı zamanda Է : eh Tanrının adıdır.Çözdükçe konu içine parça parça ekleme yapacağım konu sahibi takip edersiniz.Paylaştığınız görsel kiliseden alınma bir taş olabilir.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sağ taraf sondan ikinci kısaltma simge
[ Է ] ermeni kiliselerinde sunaklarda kullanılan kısaltmadır.Ayrıca, Է harfi ermeni alfabesinin 7. harfidir. Sembolik olarak 7 mükemmellik veya tamamlanma sayısı olarak bilinir.İncilde 7 sayısı Tanrının eylemleri olarak düşünülür buda harfi çok önemli kılar.Ermeni kiliselerinde Է harfi ve anlamı kutsal olarak kabul edilir.Sadece sembolik değil, aynı zamanda Է : eh Tanrının adıdır.Çözdükçe konu içine parça parça ekleme yapacağım konu sahibi takip edersiniz.Paylaştığınız görsel kiliseden alınma bir taş olabilir.

sende benim gibi ispatlamadan sonuclandirmadan birakmiyon bi kitlendinmiydi illaki cozeceen.vallaa bravo helal olsun sana
.