Yeralti şehri mi acaba

Angarali0606

Yeni Üye
Arkadaslar tesadüf sonucu köyümüzden biri bir kuyu buldu kuyunun ağzında büyük bir kapak taşı ve bu kapak taşının altinda bir tuzak onu tesadüf sonucu atlatmislar ancak kapak taşının açarken kuyunun ağzına elimizi tuttuğunuz vakit kuyunun icinden yavaş esen bir rüzgar gibi ılık hava geliyormis neyse kapağı açmus ve böyle koca koca taslardan 80*80 yapilmis kuyu çıktı kuyunun icine adam salmislar ve kuyunun 35 40 m civarındaymis bu kuyu bir düz bir ovada kapak tasinda bir yazı buldular ve okuttigunda 35 m alta 20 m doğu kısma diye yazili çıktı daha sonra makine ile bakildiginda 3 oda çıkmis biri 28 metre altta biri 6 metre etrafinda ise buranin hiç ot bitmiyor ve yakininda Roma donemine ait bir yerlesim ve ipek yolu gecmektedir bir odada mezar bir odada altın bir odada boş olarak çıkmış sizce bu kuyuya inilir mi arkadas soruyor yalnız bu dedektore ne kadar güvenmek lazım tesekkurler simdiden

harun0606

Aktif Üye
makina 28 metreyi nasıl görmüş. 6 metrede zor

Angarali0606

Yeni Üye
Bu dedektorle bakıldığında bir odanın tamamen altın bir oda boş yalnız kapıda müjde olduğu ve bir odann ise mezar oldugunu gosterdi makine

harun0606

Aktif Üye
kardeş yanlış anlamada dedektörle bakarak bunları nasıl söylüyor cihazın marka modeli ne

Angarali0606

Yeni Üye
Simdi bunlar birini getirmisler ve dedektorle etrafta arama yapmislar dedekterun tespitine gore bunlar kuyudan uzaklığınin 6 birinin ise 28 m çıkmış arkadaş şimdi soledi ancak derinliginin 35 40 metre olduğunu arkadaşlar kendisi adam indirmisler ve aşağı inildikçe kuyunun belli yerlerinde yuvarlak bicimde kemer var bu kemerlerden sonra kuyu genisliyormus dediği bu

orcun

Member
Angarali0606 öncelikle hayırlısı ise olmasını dilerim.

Bahsedilen derinlikler bana çok inandırıcı gelmedi açıkçası. Ama olur mu olur o da ayrı mesele..

Burada önemli olan bence önce can güvenliğiniz. Haberleri biraz araştırırsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bunun dışında,

zamanında dedektör yönlendirmeleri ile defalarca metre metre kazıp sadece kas yapmış biri olarak söylemek isterimki; bu işlere gönül vermişseniz daha yüzeysel yerlerde çalışmanız sizi kısa sürede sonuca götürecektir. (ne kadar tecrübeli olduğunuzu bilemiyorum elbette)

Net konuşmak istemedim ama konuşmadan da duramıyorum. İnanmayın arkadaş! Öyle elinde bir makine ile gelip "20 metre 30 metre de, yok oda dolu, yok altınlar çil çil diyen, yok falan fıstık diyen" insanlara inanıp kendinizi bir hayale kaptırıp zamanınızı da emeklerinize de yazık etmeyin.

Öyle insanların kendilerine hayırları yok zaten..

Angarali0606

Yeni Üye
Angarali0606 öncelikle hayırlısı ise olmasını dilerim.

Bahsedilen derinlikler bana çok inandırıcı gelmedi açıkçası. Ama olur mu olur o da ayrı mesele..

Burada önemli olan bence önce can güvenliğiniz. Haberleri biraz araştırırsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bunun dışında,

zamanında dedektör yönlendirmeleri ile defalarca metre metre kazıp sadece kas yapmış biri olarak söylemek isterimki; bu işlere gönül vermişseniz daha yüzeysel yerlerde çalışmanız sizi kısa sürede sonuca götürecektir. (ne kadar tecrübeli olduğunuzu bilemiyorum elbette)

Net konuşmak istemedim ama konuşmadan da duramıyorum. İnanmayın arkadaş! Öyle elinde bir makine ile gelip "20 metre 30 metre de, yok oda dolu, yok altınlar çil çil diyen, yok falan fıstık diyen" insanlara inanıp kendinizi bir hayale kaptırıp zamanınızı da emeklerinize de yazık etmeyin.

Öyle insanların kendilerine hayırları yok zaten..
Kardesim sağolasın ama makinede arkadaş insan cesedinin kemiklerini tek tek alttan ve ustten görmüş dupeduz insan iskeleti oldugu görmüş kendi gözüyle ve kuyuya inen adam kuyunun dibinde 3 kurbaga görmüş bu kuyunun mimarisini birine gosterdigimiz vakit ustten dar olup aşağıya indikçe genişleyen bir kuyu yani burda gelenler kesin birseylerin olduğunu soylemektedir. Yine de sağol

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim size cihazla kemik gösteren kişiden uzak durun, bunlar piyasanın çakalları. Kuyuya inecekseniz tecrübeli birisi olsun yanınızda. İnmeden önce çubukla yüzeyden tespit yapın. Gaz maskesi gibi tedbirler alarak girin. Dışardan tespit yapmadan girmek çok risklidir

The Thing

C*
Süper Moderatör
Dedektör senin tanımın galiba ,resitive ise olabilir fosfor modda tespit yapar çok pahalı cihazlardır fakat senin dediğin gibi röntgen çeker gibi göstermez.