Yeraltı Tespit Makinaları Hakkında Sallama Bilgileri Ayıklayalım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SelçuK

DogacıyıZ
arkadaşlar şimdi ben bi soru sordum bir cihaz aldım aldatıldım arkadaşa bilgi almak amacıyla ne düşündüğü hakkında sordum adam bizi ne hale soktu 2 dakika içinde ne iştir hayret
geomekatron kardeş ben yemek yaparım yemek satarım catering şirketim var benim cihaz reklamıyla satışıyla işim olmaz ben günde 1130 kişiye 3 öğün yemek satan adamım günlül cirom 21.000 tl kıçı boklu cihazın ne reklamını yapacam tüm arkadaşlarada üslupsuz konuşmuşsun senin konuşma şeklin esnek olmalı esnafsın sonuçta menderes usta da arada kaldı sonuçta bu cihaz hakkında memnuniyetsizliğimi kaç konudada belirttim resimlerinide attım sen beni tanımazsın etmezsin dün gelmiş hiç bir konuyu incelemeden bana cihaz satıcısı reklamcısı muamelesi hakkını nerden alıyorsun ben cihaz satıcılarının kandırdığı umut define peşinde koşan bir insan değilim bu benim hobim
bu cihazi almak istiyoruz deneyiminiz varmi diye ilk biz site yonetimine sorarlar buyurr yap reklamini ne kadar satis yapacaksiniz merak icinde bekliyoruz

Son düzenleme:

SelçuK

DogacıyıZ
Yeraltı tespit cihazları hakkında ayıklama!!! Konu başlığı bu degilmi? Size bir sorum olacak gradyometre hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Gradyometre ile toprak altı bir yapının tespiti yapılabilirmi? Atıyorum oda mezar.
reklammı yapıyorsun kristof34 sitede cihaz adını ağzına alma geomekatron kızıyor sonra

Kristof34

DogacıyıZ
Marka ismi vermedim!!! Amaç yeraltı cihazları hakkında bilgi degilmi? Kızmak!!! Kızacak bir durum yok ortada kimsenin cihazını kötulemiyorum sadece bu cihazın çalışma mantığı nedir? Yer altı cihazları hakkında bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını almak istiyorum. Bu cihaz ne ise yarar?

SelçuK

DogacıyıZ
Marka ismi vermedim!!! Amaç yeraltı cihazları hakkında bilgi degilmi? Kızmak!!! Kızacak bir durum yok ortada kimsenin cihazını kötulemiyorum sadece bu cihazın çalışma mantığı nedir? Yer altı cihazları hakkında bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını almak istiyorum. Bu cihaz ne ise yarar?
ya bırak soracak insan çok mecidiyeköyde yüz firma var yarın konuşuruz kardeşim

G

geomekatron

Misafir
Eleştrilerinize Cevap

-(Biri dinlenecekse kullanıcılar veya teknik bilgilerine vakıf olan kişiler dinlenmelidir.)
Evet biz cihazımın üreticisi ve teknik bilgilerine sonuna kadar vakıfız ,cihazımızı bizden iyi bilen kimse göremedik henüz.Varsa buyrun hodri meydan.Pc başında yazmıcaz cihazın başına dikilcez denicez video çekip yayınlıcaz burda.

-(
Üretici reklamını yapar cihazının arkasındaysa usanmadan sıkılmadan eleştirilere cevap verir (etik gereği) vermekle yükümlüdür.)
Kısmen haklısın kısmen abartmışsın.Tanıtım ve teknik eğitimden sonra eleştriler ukalalık seviyesine vardığında ona hiçkimse tahammül etmek zorunda değil.Etik üreticiyi kimseye köle ısaura yapmıyor.Hele tahammül gerektiren "
Eleştiri olacaktır cihazı bilenler belki alaya bile alacaktır" ise daha cihazı tanımadan burada yapılıyor.Buna da oha... denir.

-Gpr dediğin cihazın elektronik kısmından bahsedermisin nedir.Bizde öğrenelim.Gpr nasıl yapılır vhf deki frekans aralıkları ulf deki frekans aralıkları non anomali referans frekansları ne olmalıdır.Üretici için standart 44-142 kHz kalibrasyonu nedir neden yapılır. Pc ye attığın 3d yazılımdan sakın bahsetme. Asıl elektronik kısım işi yapıyor.Gpr den anlayanlardan teknik cevap alalım bakalım.Bilenler bilmeyip atanların karşısında madem susmuyor dökelim bilgileri ortaya.Kim neyi ne kadar bilip yazıyor çıksın meydana.Boş kesedenmi dolu kesedenmi yazıyorsunuz görelim.

-Sözde cihaz diye bahsettiklerinin hepsi yerli ve bir emek sonucu oluşmuş cihazlar.Yanlışlarını eleştirmeye elbet varız.Ama cihazı kullanmadan elektronik kısmını bilmeden forumlarda çok bilmişlikle atılıp tutulamaz.Bilen
ayrı ,baş üstüne ama tersi yapılıyorsa MATBAAAYA GAVUR İCADI DEYİP TEKNOLOJİDEN MİLLETİ UZAKLAŞTIRANDAN NE FARKIMIZ VAR. sözde cihazlar deyip yabancıyı desteklemek yerliyi kösteklemek ne kadar insaflı bir düşünce tarzı.GPR İLE DEFİNE BULUNAMAYACAĞINI DÜNYA BİLİRKEN İNATLA GPR POMPALAYIP İNSANLARI HÜSRANA UĞRATMANIN AHI-VEBALİ YOKMU SANIYORUZ.

Kristof34 =
Gradiometre: Hamamtepe ve Bula höyükleri Gradiometre cihazı ile tespit edilerek oda ,mezar, ve boşluklar açılmıştır. Arkeolojik zemin etüdlerde dünya üniversitelerinde kullanılan GPR nin baş edemediği yerlerde dahi stabil çalışan bir sistemdir.Bu konuda Ortadoğu Teknik Üniversitesi Prof. Dr. D.Burcu Erciyas , sorunuzu devamdaki araştırma makalesinden alıntı ile şöyle açıklıyor. :Gradiometre ile ölçülebilen Magnetizmanın arkeolojideki önemi iki sebebe bağlıdır. Bunlardan ilki yüzey toprağının alttaki toprağa ya da anakayaya göre daha magnetik olmasıdır. Bu sebeple, çukurlar(pits) yüzey toprağı ile doldurulurlarsa etraflarına göre pozitif magnetik sinyal verirler. Tam ters şekilde de yüzey toprağından daha az magnetik olan taşlar negatif okumaya sebep olurlar. İkinci olarak, magnetizma insan aktiviteleri sonucu artar... Makalenin tamamı alttaki linkten görülebilir. (bu gradiometre arastırmasında ODTÜ den 7 akademik eğitimci çalışmıştır.)
BENCE BU MAKALEDEN SONRA ODTÜ GİBİ BİR AKADEMİMİ YOKSA YAZAN ARKADAŞIN SİZE TAVSİYESİ OLAN MECİDİYEKÖYDEKİ 100 FİRMAMI DANIŞILIR DURUMDADIR SİZ KARAR VERİN...

-Reklama gelince benim bunla ilgili inan hiç kaygım yok.Kaygısı olan karşımda boş gerekçelerinizle dikilen sizlersiniz.Herşey eğitilebilir ama İNATÇI CAHİLLİĞİN eğitimi ve tedavisi yoktur. Benim açıklamalarımı eğip bükerek sürekli saldırı konusu haline getirebilme becerinizi takdir ettim doğrusu. Konumlarınızı tehlikede hissetmenize gerek yok. Kimsenin cahilce atıp tutan hocalığını elinden alma maksadım yoktur. Yardımlaşır karşılıklı öğreniriz diye niyetlenmiştim, Hatta bende bilmediğimi sizden öğrenirim zannetmiştim ama...
ÇOK ÇALIŞMANIZ GEREKİYOR ÇOKKK. :73::zuhaha::applause:

Son düzenleme:

kaan5557

Engellendi
reklammı yapıyorsun kristof34 sitede cihaz adını ağzına alma geomekatron kızıyor sonra

Kızıyor sinirleniyor istediği gibi mesajları siliyor...bu forumda hiç bu kadar kolay mesaj silinmezdi..silindiğinde özel odada açıklaması yapılırdı..
Pek üzülüyorum dışardan bakıldığında site satılmış görünen bu...
Kusura bakmayın site benim değil..bir yere kadar sahiplenirim ama daha fazlası beni aşar bundan sonrası menderesi ilginlendirir..

wtrk

Engellendi
Eleştrilerinize Cevap

-(Biri dinlenecekse kullanıcılar veya teknik bilgilerine vakıf olan kişiler dinlenmelidir.)
Evet biz cihazımın üreticisi ve teknik bilgilerine sonuna kadar vakıfız ,cihazımızı bizden iyi bilen kimse göremedik henüz.Varsa buyrun hodri meydan.Pc başında yazmıcaz cihazın başına dikilcez denicez video çekip yayınlıcaz burda.

-(
Üretici reklamını yapar cihazının arkasındaysa usanmadan sıkılmadan eleştirilere cevap verir (etik gereği) vermekle yükümlüdür.)
Kısmen haklısın kısmen abartmışsın.Tanıtım ve teknik eğitimden sonra eleştriler ukalalık seviyesine vardığında ona hiçkimse tahammül etmek zorunda değil.Etik üreticiyi kimseye köle ısaura yapmıyor.Hele tahammül gerektiren "
Eleştiri olacaktır cihazı bilenler belki alaya bile alacaktır" ise daha cihazı tanımadan burada yapılıyor.Buna da oha... denir.

-Gpr dediğin cihazın elektronik kısmından bahsedermisin nedir.Bizde öğrenelim.Gpr nasıl yapılır vhf deki frekans aralıkları ulf deki frekans aralıkları non anomali referans frekansları ne olmalıdır.Üretici için standart 44-142 kHz kalibrasyonu nedir neden yapılır. Pc ye attığın 3d yazılımdan sakın bahsetme. Asıl elektronik kısım işi yapıyor.Gpr den anlayanlardan teknik cevap alalım bakalım.Bilenler bilmeyip atanların karşısında madem susmuyor dökelim bilgileri ortaya.Kim neyi ne kadar bilip yazıyor çıksın meydana.Boş kesedenmi dolu kesedenmi yazıyorsunuz görelim.

-Sözde cihaz diye bahsettiklerinin hepsi yerli ve bir emek sonucu oluşmuş cihazlar.Yanlışlarını eleştirmeye elbet varız.Ama cihazı kullanmadan elektronik kısmını bilmeden forumlarda çok bilmişlikle atılıp tutulamaz.Bilen
ayrı ,baş üstüne ama tersi yapılıyorsa MATBAAAYA GAVUR İCADI DEYİP TEKNOLOJİDEN MİLLETİ UZAKLAŞTIRANDAN NE FARKIMIZ VAR. sözde cihazlar deyip yabancıyı desteklemek yerliyi kösteklemek ne kadar insaflı bir düşünce tarzı.GPR İLE DEFİNE BULUNAMAYACAĞINI DÜNYA BİLİRKEN İNATLA GPR POMPALAYIP İNSANLARI HÜSRANA UĞRATMANIN AHI-VEBALİ YOKMU SANIYORUZ.

-Uslubsuz konuşmuşsun mendereste arada kaldı diyorsunuz.Uyanıklığı bırak arkadaş niye başka markanın arkasından atıp tutturmak için tuzak soru soruyorsun.Cevabınızıda verince uslubsuz konuşmuşsun. Senmi verecen bize uslub dersi? Herkesin anlaması gereken şu Karşındakini yada adam yerine koyup adam gibi cevap alcan yada uslubsuz diye adlandırdığın şekilde cevap alcan başka yolu yok.Senin ciron seni bağlayıp forumlarda hava atma unsuru olamayacağı gibi Benim yapacağım reklamda satışta beni bağlar bu konuda başkasına lafta düşmez.Dolayısı reklam ve satış yapma konusunu yıllardır sana sorarak ,danışarak, ihtiyaç duyarak yapmadım bundan sonrada öyle bir niyetim ve mecburiyetim yoktur. Kendi kendinize gelin güvey olmanız gereksiz.

Kristof34 =
Gradiometre: Hamamtepe ve Bula höyükleri Gradiometre cihazı ile tespit edilerek oda ,mezar, ve boşluklar açılmıştır. Arkeolojik zemin etüdlerde dünya üniversitelerinde kullanılan GPR nin baş edemediği yerlerde dahi stabil çalışan bir sistemdir.Bu konuda Ortadoğu Teknik Üniversitesi Prof. Dr. D.Burcu Erciyas , sorunuzu devamdaki araştırma makalesinden alıntı ile şöyle açıklıyor. :Gradiometre ile ölçülebilen Magnetizmanın arkeolojideki önemi iki sebebe bağlıdır. Bunlardan ilki yüzey toprağının alttaki toprağa ya da anakayaya göre daha magnetik olmasıdır. Bu sebeple, çukurlar(pits) yüzey toprağı ile doldurulurlarsa etraflarına göre pozitif magnetik sinyal verirler. Tam ters şekilde de yüzey toprağından daha az magnetik olan taşlar negatif okumaya sebep olurlar. İkinci olarak, magnetizma insan aktiviteleri sonucu artar... Makalenin tamamı alttaki linkten görülebilir. (bu gradiometre arastırmasında ODTÜ den 7 akademik eğitimci çalışmıştır.)
BENCE BU MAKALEDEN SONRA ODTÜ GİBİ BİR AKADEMİMİ YOKSA YAZAN ARKADAŞIN SİZE TAVSİYESİ OLAN MECİDİYEKÖYDEKİ 100 FİRMAMI DANIŞILIR DURUMDADIR SİZ KARAR VERİN...

-Reklama gelince benim bunla ilgili inan hiç kaygım yok.Kaygısı olan karşımda boş gerekçelerinizle dikilen sizlersiniz.Herşey eğitilebilir ama İNATÇI CAHİLLİĞİN eğitimi ve tedavisi yoktur. Benim açıklamalarımı eğip bükerek sürekli saldırı konusu haline getirebilme becerinizi takdir ettim doğrusu. Konumlarınızı tehlikede hissetmenize gerek yok. Kimsenin cahilce atıp tutan hocalığını elinden alma maksadım yoktur. Yardımlaşır karşılıklı öğreniriz diye niyetlenmiştim, Hatta bende bilmediğimi sizden öğrenirim zannetmiştim ama...
ÇOK ÇALIŞMANIZ GEREKİYOR ÇOKKK. :73::zuhaha::applause:
Merhaba kardeşim.
Çok ilginç konuşmuşun açıkcası.. Yaklaşık 10 aya yakın üyeliğim boyunca son 2-3 ayı saymazsak burada herkes cihazlar hakkında @kaan5557 ustanın yorumunu mutlaka beklerdi, cihaz konusuna hakim olarak düşünüyorlardı..
Sizin dün yazdığınız bir yorumda kaan5557 ustaya biliptemi yoksa bilmedenmi konuşuyorsun gibi söylemini okumuştum, çok hoş değil bence.

6-7 ay sonra sizleri de göreceğiz burada baki mi olacaksınız yoksa sizin de yerinize gelen başkaları arkanızdan mı konuşacak ?

Ayrıca geomekatron cihazlarının isimlerini ilk kez duyuyorum , muhtemelen buradaki birçok arkadaşta aynı şekildedir.
Teorik olarak vediğiniz bilgiler doğru ancak ben pratiğe bakarım, kaç tane arazide yer açtınız, tanıtımını yaptığınız cihazlara referans olacak resmi kazı videosu vs var mı ?

Bilgi verirseniz sevinirim..

G

geomekatron

Misafir
Merhaba Arkadas
Aslinda maksadim kimse ile yarismak felan degil.Bu forumda hasbel kader kendi urettigim cihazlarida koydum tanitima.Kiyamet koptu.Sebebini dun anladimki bu cihazlardan anladigi varsayilan zatlar gormedikleri, kullanmadiklari, acma dugmesinin dahi yerini bilmedikleri bizim uretimimiz cihazlar hakkinda soranlara biliyormus gibi baya bi sallamislar.Biz foruma gelincede dediklerini yeme ihtimalleri var. Neyse aksam cevaplarini verdim hepsine. Ha her kesin bize hitap ettigi lisanla veriyoruz cevaplari kimse kusura bakmasin insanca soran basustune tersine gelen ayak altina.

Kaan a yazilana gelince. Egri oturup dogru konusalim.Bizim urettigimiz hicbir cihazi gormemis kullanmamissin.Sirf millete her cihazi biliyor gorunmek icin bu yalan yazilar niye? 4-5 konuda cihazlarimiz hakkinda sallamis hemde tam iskembeden.ben gelince aynisini remote sense cihazim icinde bana yapti.Ya ben sizden onay beklemiyorum ama bilmeden karalamayinda.bir kac defa yazdim gelin deneyin videoya cekin olumsuzlugu yazin basustune ama benim ekmegimle, emegimle, yalan bilginizle oynadiginizda burda yazdiklarim az bile.

Arkadan konusmaya gelince.Benim yanlis fiilimi gosterebilen herkesi saygideger kabul edip kendi yanlislarimi duzeltmez yigitce cikip ozur dilemezsem insan degilim.Ben burda emegimi ekmegimi savunuyorum.Hata yapmazmiyim bende insanim illaki yaparim Ama Ozur dilemeyide bilirim.Onlarda en azindan hatalarini gormeliler.yoksa kimse onlarin enaniyeti icin yanlis yazdiklarini dogru kabul etmek zorunda degil.

Firma olarak resmi kazi yerine arazide canli denemeler testler uyguluyoruz.Musteriye istedigi cihazin egitimini veriyoruz.dogal araziye cikip bir kepce cagiriyoruz.arazide musterinin sectigi bir noktayi kazip, tine musterinin sectigi bir metali oraya gomuyor ve kepceye kapattiriyoruz.sonrasinda musteri egitimini aldigi cihazla kendi olusturdugu hedefi tariyor aldigi sonuclar kafasina yatarsa cihazi aliyor yatmazsa almiyor bu kadar basit.

Cihazlarin yazilimlarini olusturma esnasinda yaklasik 100 farkli derinlik, katman, isi , ve jeoelektrik ortamda referans sinyali amacli kazma gomme calismalari yaptik.Ayrica hemen hemen tum satilan cihazlarda arazi denemelerine cikildi.

Arazide acilan yer sayisi sorunuz define acisindan bu forumda bana pek uygun gelmedi.Misalen cihaz satmak icin yalanda yazabilirim, dogru yazmaya kalksam olumlu ise jandarma polise gel beni yakala derim aksi halde %95 defineci pek ruhsat dusunmuyor bunu herkes biliyor.onun icin bu sorunuz yorumsuz...

Son olarak yasanan bu tatsizliklara dogru bilgileri one cikarip yanlis tum bilgileri silmek kaydi ile son vermeye ben acigim.Ben gocunmadan hatalarim varsa ozure acigim ama konunun muhataplarida o ozuru dileyecekler beraberinde...

Selam ve saygilarimla

Son düzenleme:

star50

Member
Merhaba arkadaşlar bir karara baglasakta şu makine işini bizde sebeplensek bizim bütçemiz 3.5 bin arası böyle bir makina var mı varsa nedir ne kadar derinden alır mezar boşluk işi yaparmı kime güvenecik bu konuda üç kagıtçı beş kagıtçı dersen tr de dolu allah rızası için dürüst olunsun tavsiye ve yorumlarınızı alalım kolay gelsin herkese

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
iyi makina gözden çıkarılacak rakam 10-30 bin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...