Yığma Çalışma Alanı Gidişat

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@nik ustam sizinde fikirlerinizi almak isterim
-s.a.değerli ustam kapi demişsiniz o kirilan taşami kapi demişsiniz bunu pek anlamadim burasi şu haliyle yiğmaya benzemiyor değerli ustam yiğmayi kapsiyacak şekilde resimleyin yiğma için çok uzun
değerli ustam biraz geniş açidan resimleyin bi bakalim ama burada giriş olacağini sanmiyorum giriş varsa muhakak üstünde veya hemen çevresinde giriş işareti yada yön olmali .

Saygilar ve sevgiler.

arahnikaya

Bilgili Üye
Bu arada helenistik roma dönemi kalıntıları tebrikler ustam

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Merhaba ustam. Geç cevap verdiğim için özür dilerim. Etiketlediğin için de teşekkür ederim.

Ustalar gerekeni söylemiş. Sen de zaten elinden geleni yapmışsın; lakin ben kayalık yerlerde çubukla yapılan boşluk tespitine hiç güvenmiyorum. Kayanın altını boşluk olarak gösteriyor. Yerin 1.5 metre altındaki yüzeyden hiç görünmeyen hacimli kayaları boşluk olarak gösteriyor. Bunu dikkate almanı tavsiye ederim.

Değerli tespiti yaptın mı? Böyle belirsiz durumlarda değerli tespiti çok önemli.

Sevgiler.

poseidon2023

Uzman
taş öbeyi ise bunlardan üç tane olur yan yana sıralı olanda vardır sac ayagı gibi üçgen olanda sadece mazemede olanı içlerinde tek tek mezar olanı da vardır bir saglamasını daha yap hatta iki roma döneminde olan mezarlarda altın gümüş olur bunlarda bakır tespiti yap içlerinde yoktur ve bir tane daha içlerinde lahit mezar tespit edersen birinde sadece altın bulman gerekir ve buda cocuk mezarı olandır erkek düyük öbek kadın biraz daha küçük çoçuk daha küçük olur son bir şey ( BAZI ) taş öbeklerin orta seviyeyi gecince ( NADİRDE ) olsa heykel haç gibi mazeme olur

giriş arazi yapısına göre deyişir neresi uygunsa oda tünelli ise olabilir sayfanda yaptıgım gırafik gibiyse pek olmaz en büyük işaret ARAZİNİN KENDİSİDİR bunu unutma

arahnikaya

Bilgili Üye
Kullanıcı ustam selamlar taşlar yeşil olan yerde çubuklar değerli verdi ekstra bi tespit yapmadım oda içinde bidahaki sefere inşallah

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
oyyy oyyyyyyyy atcam kendimi cekyattan aşarı bu şekilde bir şey olsaydı tespit edemezdin zaten ya Bismillahirrahmanirrahim der başlarsın

arahnikaya

Bilgili Üye
@Kullanıcı giriş orda değil diye tespit ettim kayrak taşlar çıkınca arkadaşlar burası dedi cumartesi tekrar gidicez inş sonuca ulaşır burdada paylaşırım çubuklarada hiç inanmıyom ya neyse :D