Yılan mıdır ? Resim hakkında yorum rica

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Bölgeyi gören gezen sensin kardeşim. Biz sadece resimlerden gördüğümüz için yanılma payımız vardır. Ama aşağıdaki resimde
1- numaralı ok ile gösterdiğim kaplumbağa ise 2- Numaralı oktaki iki yuvarlak kayalar yumurtaları olmalı.
Bölgeye gider bu resmi onaylarsan hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Ayrıca o kaplumbağa dediğim kaya, yılanın görüş istikametinde ise muhtemelen yılan yumurtaları gözlüyor olabilir. Yani yabana atma. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 138125

Son düzenleme:

A_crazy

Member
Bölgeyi gören gezen sensin kardeşim. Biz sadece resimlerden gördüğümüz için yanılma payımız vardır. Ama aşağıdaki resimde
1- numaralı ok ile gösterdiğim kaplumbağa ise 2- Numaralı oktaki iki yuvarlak kaya yumurtaları olmalı.
Bölgeye gider bu resmi onaylarsan hayırlı uğurlu olsun kardeşim. Ayrıca o kaplumbağa dediğim kaya yılanın görüş istikametinde ise muhtemelen yılan yumurtaları gözlüyor olabilir. Yani yabana atma. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 138125
ustam yarın yağmur yağmazsa bölgeye tekrar gitme ihtimalim var cıktıgımda orayı tekrar bakıp resimleyeceğim ilgi alakanıza allah razı olsun sağolasınız varolasınız

toyalp

Süper Moderatör
ustam yarın yağmur yağmazsa bölgeye tekrar gitme ihtimalim var cıktıgımda orayı tekrar bakıp resimleyeceğim ilgi alakanıza allah razı olsun sağolasınız varolasınız
Amin ecmain. Zaten buradaki tüm üstadlarımızın isteği arzusu bir hayır dua. Allah onlardan da senden de razı olsun İnşaEllah. Selametle

hades40

Bilgili Üye
Sayın Renix üstadım bir sembol varsa ve insan eliyle yapılmışsa akıl mantık ile buna yorum yapılacaksa mutlaka mantığımızı zorlamalıyız adam yaşadığı çağda kısıtlı alet ve edevat ile kendi boyunun misalen (20 veya 30 kat ) büyüklüğünde bir sembolü nasıl veya neden yapar şunu asla unutmayalım ki medeniyet gömü kültlerinde mantığa aykırı hiç bir sembol yoktur ki haaaaaa eşkıya işidir diyebilirsiniz olabilir onunda mantığını hazırlayan gene bir insandır tammmmm bu noktada arayan ve yorum yapan gene biz insanlar yaaaaaawwww arkadaş bu resimdeki yere nasıl olurda yılan vs herhangi bir hayvan yapabiliriz yawww biz nasıl bir heykel traşız Lütfen bir aykırı yorum yaparmısın yeri geliyor doğal bir kaya kırığını kalkıp yılana olmadı ayıya hadi oda tutmadı kertenkeleye benzetiyoruz lütfen zerzenişimi üzerinize alınmayın ama mantıklı düşünmeliyiz insanları yorup emeklerinin günahını almayalım onlara anlamsız yorumlar yapıpta hayallerini yıkmayalım.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kıymetli Kardeşim A_crazy
Resimleme usulunu malesef beğenmedim :20:
Aşağıda 2 resim paylaşacağım.
ilki parsellere ayırdığım resim:
Araziyi yılanlı kaya dediğinin üzerinden sol çaprazlı çekmişin.
Sonra tam karşıdan ve sonra sağ çaprazlı çekmen lazımdı.
Özellikle güneşin tam tepede olmadığı, gölgenin oluştuğu saatlerde bu şekilde resimleme yapmak elzem.

Sonra kafadan bu büyük araziyi parsellere ayıracaktın. Parsel parsel çekecektin.
Sonra bu parselleri daha yakın mesafeden, detayı görmek için, resimlemen lazımdı.
Zira tüm yorumlar resim üzerinden yapıldığından, resimlerin ve resimleme yönteminin önemi çok büyük.
Çünkü, resim üzerinden hedefe ulaşmaya çalışmak hakikaten çok kolay değil.
Bazı durumlar da da gözle göremediklerin resimde ortaya çıkıyor, elbette bu da büyük avantaj sağlıyor.

İkinci resme gelince:
Bu arazi insan eliyle taraçalanmış, yani kademeli hale getirilmiş.
Buradan şu sonuca ulaşıyoruz; aradığımız yerlerden birisinin girişi bu kademelerin birisinde.
Burda da muhtemelen çizdiğim yerlerden birisi. Buraya da bu gözle bakmak fayda verir.
Arazinin bu halde olması da ayrıyeten bir çubukçu için güzel bir avantaj.
Odayı/odaları ve tüneli tespit etmek kolay olur inşallah.

Sizin bu alanın resim adedi olarak hakkı en az; 400 adet.:)
Kaliteli ve yüksek pikselle yakın-uzak ve manzara resimleri , sağ-sol ve tam karşıdan olmak üzere
hesap ettiğiniz de 400 adet fazla değil belki eksik kalacaktır.
İşte böyle olunca çok detayı görmek kesinlikle mümkün olacaktır.

Elbette bu 400 resimin en fazla 16 adedi sitede yayınlanacak, bunlar da seçme resimler olacak.
Bunu bu şekilde yapmak da epey bir tecrübeye bağlı. İşte böyle böyle ilerlenecek inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 138170

Ekli dosyayı görüntüle 138169

A_crazy

Member
Kıymetli Kardeşim A_crazy
Resimleme usulunu malesef beğenmedim :20:
Aşağıda 2 resim paylaşacağım.
ilki parsellere ayırdığım resim:
Araziyi yılanlı kaya dediğinin üzerinden sol çaprazlı çekmişin.
Sonra tam karşıdan ve sonra sağ çaprazlı çekmen lazımdı.
Özellikle güneşin tam tepede olmadığı, gölgenin oluştuğu saatlerde bu şekilde resimleme yapmak elzem.

Sonra kafadan bu büyük araziyi parsellere ayıracaktın. Parsel parsel çekecektin.
Sonra bu parselleri daha yakın mesafeden, detayı görmek için, resimlemen lazımdı.
Zira tüm yorumlar resim üzerinden yapıldığından, resimlerin ve resimleme yönteminin önemi çok büyük.
Çünkü, resim üzerinden hedefe ulaşmaya çalışmak hakikaten çok kolay değil.
Bazı durumlar da da gözle göremediklerin resimde ortaya çıkıyor, elbette bu da büyük avantaj sağlıyor.

İkinci resme gelince:
Bu arazi insan eliyle taraçalanmış, yani kademeli hale getirilmiş.
Buradan şu sonuca ulaşıyoruz; aradığımız yerlerden birisinin girişi bu kademelerin birisinde.
Burda da muhtemelen çizdiğim yerlerden birisi. Buraya da bu gözle bakmak fayda verir.
Arazinin bu halde olması da ayrıyeten bir çubukçu için güzel bir avantaj.
Odayı/odaları ve tüneli tespit etmek kolay olur inşallah.

Sizin bu alanın resim adedi olarak hakkı en az; 400 adet.:)
Kaliteli ve yüksek pikselle yakın-uzak ve manzara resimleri , sağ-sol ve tam karşıdan olmak üzere
hesap ettiğiniz de 400 adet fazla değil belki eksik kalacaktır.
İşte böyle olunca çok detayı görmek kesinlikle mümkün olacaktır.

Elbette bu 400 resimin en fazla 16 adedi sitede yayınlanacak, bunlar da seçme resimler olacak.
Bunu bu şekilde yapmak da epey bir tecrübeye bağlı. İşte böyle böyle ilerlenecek inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 138170

Ekli dosyayı görüntüle 138169
ustam tamamen haklısın ama çoğu resim eskiden kalma kayalar kırılmadan önce :) inşaallah sen geldiğinde resime gerek kalmayacak allahın izni senin yardımında üstesinden gelecegiz allah razı olsun en kısa sürede görüşmek dileğiyle

toyalp

Süper Moderatör
@BulursamKader25 kurbanım maşaEllah muhteşem bir grafik çizmişsiniz. Çizimlerinizde aldığım ilhamı sizinle paylaşmak istedim müsaadenizle. Belki keşfinizde yardımcı olur işaEllah.
Üstadım ben burayı çok enteresan gördüm. Her bir mezar adeta bir malikane gibi yapılmış. Her birinin kendine has bir bahçesi var çoğunun bahçe duvarları dağılmış olmasına rağmen bazıları hala olduğu gibi durmakta. Bahçelerde yeşillendirmeler ağaçlandırmalar mevcut. Hemen hemen her bahçenin girişi soldan ve her mezarın yani yapının sunağı bahçenin yani girişin sağında.Yapıların üst kısımları ve girişlerin sağ tarafları kişinin ismine veya cinsiyetine göre muhttemelen hayvan ve ya değişik figürler ile süslenmiş. Bazılarında birden fazla sunak görülmektedir. Her yapının sol kısmında yani bahçenin giriş kısımlarında gerek oyma gerek kabartma haçlar var sanırım. Ayrıca mezarlık alandaki toprak yapısı ve bitki örtüsü hem altta boşlukların olduğunu göstermekte hem bahçelerin netliği bellirtmekte hem de toprağın işlem gördüğünü gözler önüne sermektedir. Yapıların ya da mezarların aynı dönem ve aynı medeniyet tarafından yapıldığı için yapılış şekilleri itibarı ile hepsi aynı bir tanesi çözüldümü diğerleri çorap söküğü gibi çözülür inşaEllah. Üstadım turuncu daire içine aldığım hayvan figüründe kafasını soluna çevirmiş bir koç ve onun solunda koçun yüz hizasına kadar zıplamış bir koç yavrusu olduğunu düşünmekteyim. Mavi dairelerde ise ilgi çeken bazı figür ve işlemer mevcut lakin yakın resimleri lazım. Rabbim bol rızıklar nasip etsin İnşaEllah. Hayırlı işler. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 138228

Son düzenleme:

A_crazy

Member
@BulursamKader25 kurbanım maşaEllah muhteşem bir grafik çizmişsiniz. Çizimlerinizde aldığım ilhamı sizinle paylaşmak istedim müsaadenizle. Belki keşfinizde yardımcı olur işaEllah.
Üstadım ben burayı çok enteresan gördüm. Her bir mezar adeta bir malikane gibi yapılmış. Her birinin kendine has bir bahçesi var çoğunun bahçe duvarları dağılmış olmasına rağmen bazıları hala olduğu gibi durmakta. Bahçelerde yeşillendirmeler ağaçlandırmalar mevcut. Hemen hemen her bahçenin girişi soldan ve her mezarın yani yapının sunağı bahçenin yani girişin sağında.Yapıların üst kısımları ve girişlerin sağ tarafları kişinin ismine veya cinsiyetine göre muhttemelen hayvan ve ya değişik figürler ile süslenmiş. Bazılarında birden fazla sunak görülmektedir. Her yapının sol kısmında yani bahçenin giriş kısımlarında gerek oyma gerek kabartma haçlar var sanırım. Ayrıca mezarlık alandaki toprak yapısı ve bitki örtüsü hem altta boşlukların olduğunu göstermekte hem bahçelerin netliği bellirtmekte hem de toprağın işlem gördüğünü gözler önüne sermektedir. Yapıların ya da mezarların aynı dönem ve aynı medeniyet tarafından yapıldığı için yapılış şekilleri itibarı ile hepsi aynı bir tanesi çözüldümü diğerleri çorap söküğü gibi çözülür inşaEllah. Üstadım turuncu daire içine aldığım hayvan figüründe kafasını soluna çevirmiş bir koç ve onun solunda koçun yüz hizasına kadar zıplamış bir koç yavrusu olduğunu düşünmekteyim. Mavi dairelerde ise ilgi çeken bazı figür ve işlemer mevcut lakin yakın resimleri lazım. Rabbim bol rızıklar nasip etsin İnşaEllah. Hayırlı işler. Selametle

Ekli dosyayı görüntüle 138228
allah razı olsun ustalarım sizlerin desteği bizlere çok önemli işiniz gücünüz rast gelsin

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@toyalp üstadım,
senin şu kartal gibi bakışlarına (maşallah) ve çözümleme sitemine ve konulara verdiğin emeğine ve hassasiyetine hayranım.
Rabbim nazarlardan ve hasedden korusun seni, amin.

Bu çalışman neticesinde benim açımdan yer çözülmüştür artık. Nasip olursa, girişi ve odaların tespitini ben halledeceğim.
@A-carzy hemşehrimden duadan başka bir talebim olmadı. Lakin senin şu çalışmanı görünce, şöyle bir talepte bulunacağım inşallah:

Bizim memleketin girişine 11 metre yüksekliğinde bir totem yaptırıp senin "avatar" resmini (SULTAN) aynı şekilde yaptırıp assın.
Bu gidişle sen "işaret çözümünde" sultan olacaksın inşallah. Allah cc senden razi olsun.

@A_crazy dostum..! Hedefe ulaşmayı Allah cc size nasip ederse; bu talebimi unutma inşallah. Şaka değil, vallahi çok ciddi söylüyorum.

A_crazy

Member
@toyalp üstadım,
senin şu kartal gibi bakışlarına (maşallah) ve çözümleme sitemine ve konulara verdiğin emeğine ve hassasiyetine hayranım.
Rabbim nazarlardan ve hasedden korusun seni, amin.

Bu çalışman neticesinde benim açımdan yer çözülmüştür artık. Nasip olursa, girişi ve odaların tespitini ben halledeceğim.
@A-carzy hemşehrimden duadan başka bir talebim olmadı. Lakin senin şu çalışmanı görünce, şöyle bir talepte bulunacağım inşallah:

Bizim memleketin girişine 11 metre yüksekliğinde bir totem yaptırıp senin "avatar" resmini (SULTAN) aynı şekilde yaptırıp assın.
Bu gidişle sen "işaret çözümünde" sultan olacaksın inşallah. Allah cc senden razi olsun.

@A_crazy dostum..! Hedefe ulaşmayı Allah cc size nasip ederse; bu talebimi unutma inşallah. Şaka değil, vallahi çok ciddi söylüyorum.
inşallah hocam söz allahım nasip ederse hepimize bol bol dua edecek işler yapacağız allahın izniyle toyalp ustamın ve senin adınızı ve diğer ustalarımızın adını inşaallah sürekli dua edilecek işlerde hep dualarda olacaksınız emrin başım üstüne abim sen bizlerle ilgilendin yık göstericimiz oldun rabbimde iki cihanda sizin yollarınızı aydınlık etsin aminn.