Yılan mıdır ? Resim hakkında yorum rica

Renix

Bilgili Üye
yok ustam sana itirazım yok ben anlatamamışım. Benim demek istedigimde seninle aynı aslında,her işaret illa mezar yada define degildiri anladıgımı, anlatmkak istedim.Bu işaretlerin oldugu yerler sadece mezarlar ,anıtlar da mı olur yani eskilerin yaşadıgı yerlerde de olmazmı? sorum vede merakım budur Yani kartal örnegini anlatayım çok yerde gördüm ama bunlar define ile alaklı degil. sizin yorum larınızla anladım define ile alakalı olan kartal figürü degil benim gördüklerim ama sizlerin tavsiye ve yorumlarınız sayesinde anladım bunu herkese Teşekür ediyorum ayrı ayrı. Birde çok aramama ragmen bir konuda da bilgilerinize başvruyorum ,hitilerin evleri yaşadıkları yerlerin durumu nasıl oturular eglenirler yaşarlar bu konuda çok kaynak yok bildiginiz yer kaynak varsa belirtin lütfen. Konu sahibi kardeşim sende kusura bakma arada benimde bilgim artsın :) rast gele
Sayın @Renix üstadım bir sembol varsa ve insan eliyle yapılmışsa akıl mantık ile buna yorum yapılacaksa mutlaka mantığımızı zorlamalıyız adam yaşadığı çağda kısıtlı alet ve edevat ile kendi boyunun misalen (20 veya 30 kat ) büyüklüğünde bir sembolü nasıl veya neden yapar şunu asla unutmayalım ki medeniyet gömü kültlerinde mantığa aykırı hiç bir sembol yoktur ki haaaaaa eşkıya işidir diyebilirsiniz olabilir onunda mantığını hazırlayan gene bir insandır tammmmm bu noktada arayan ve yorum yapan gene biz insanlar yaaaaaawwww arkadaş bu resimdeki yere nasıl olurda yılan vs herhangi bir hayvan yapabiliriz yawww biz nasıl bir heykel traşız Lütfen bir aykırı yorum yaparmısın yeri geliyor doğal bir kaya kırığını kalkıp yılana olmadı ayıya hadi oda tutmadı kertenkeleye benzetiyoruz lütfen zerzenişimi üzerinize alınmayın ama mantıklı düşünmeliyiz insanları yorup emeklerinin günahını almayalım onlara anlamsız yorumlar yapıpta hayallerini yıkmayalım.

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
@toyalp üstadım,
senin şu kartal gibi bakışlarına (maşallah) ve çözümleme sitemine ve konulara verdiğin emeğine ve hassasiyetine hayranım.
Rabbim nazarlardan ve hasedden korusun seni, amin.

Bu çalışman neticesinde benim açımdan yer çözülmüştür artık. Nasip olursa, girişi ve odaların tespitini ben halledeceğim.
@A-carzy hemşehrimden duadan başka bir talebim olmadı. Lakin senin şu çalışmanı görünce, şöyle bir talepte bulunacağım inşallah:

Bizim memleketin girişine 11 metre yüksekliğinde bir totem yaptırıp senin "avatar" resmini (SULTAN) aynı şekilde yaptırıp assın.
Bu gidişle sen "işaret çözümünde" sultan olacaksın inşallah. Allah cc senden razi olsun.

@A_crazy dostum..! Hedefe ulaşmayı Allah cc size nasip ederse; bu talebimi unutma inşallah. Şaka değil, vallahi çok ciddi söylüyorum.
Amin ecmain inşaEllah. Allah (C.C) sizlerden ve tüm üstadlarımdan razı olsun. Lakin üstadım unuttuğunuz bir şey var. Resmi paylaşırken yazdığım ilk iki cümleyi tekrar okuyun lütfen. :) Saygı ve sevgilerimle

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
yok ustam sana itirazım yok ben anlatamamışım. Benim demek istedigimde seninle aynı aslında,her işaret illa mezar yada define degildiri anladıgımı, anlatmkak istedim.Bu işaretlerin oldugu yerler sadece mezarlar ,anıtlar da mı olur yani eskilerin yaşadıgı yerlerde de olmazmı? sorum vede merakım budur Yani kartal örnegini anlatayım çok yerde gördüm ama bunlar define ile alaklı degil. sizin yorum larınızla anladım define ile alakalı olan kartal figürü degil benim gördüklerim ama sizlerin tavsiye ve yorumlarınız sayesinde anladım bunu herkese Teşekür ediyorum ayrı ayrı. Birde çok aramama ragmen bir konuda da bilgilerinize başvruyorum ,hitilerin evleri yaşadıkları yerlerin durumu nasıl oturular eglenirler yaşarlar bu konuda çok kaynak yok bildiginiz yer kaynak varsa belirtin lütfen. Konu sahibi kardeşim sende kusura bakma arada benimde bilgim artsın :) rast gele
Değerli abim burdan başlayabilirsin. Kitabı indir inşaEllah yardımcı olur. Selametle
Muazzez ilmiye Çığ HİTİTLER VE HATTUŞA İştar'ın Kaleminden - PDF

palaks

Aktif Üye
kazama sana bir çift laf söylerdimde terbiyem müsade etmez, zoruna giden ne kuyruk acın ne sen onu söyle?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
inşallah hocam söz allahım nasip ederse hepimize bol bol dua edecek işler yapacağız allahın izniyle toyalp ustamın ve senin adınızı ve diğer ustalarımızın adını inşaallah sürekli dua edilecek işlerde hep dualarda olacaksınız emrin başım üstüne abim sen bizlerle ilgilendin yık göstericimiz oldun rabbimde iki cihanda sizin yollarınızı aydınlık etsin aminn.
Allah cc olsun kiymetli hemsehrim.

A_crazy

Member
kazama sana bir çift laf söylerdimde terbiyem müsade etmez, zoruna giden ne kuyruk acın ne sen onu söyle?
ustam latife yapmış espirili yaklaşmış bence kusura bakma ben alınmadım onun dediğinede seninkine de burada allah rızası için herkes seferber oluyor Sizlerde sagolun

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kiymetli Kardesim,
Hem size hemde hepimize yaziyorum insallah.
Bu sanal alemde anlasamadigimiz bircok kardesimizle yuzyuze geldigimizde cok iyi arkadas olma imkani oluyor. Cunku goz goruyor kalp hissediyor. Bu nedenle sanal alemde biraz daha dikkatli olalim. Birbirimizi uzmeyelim. Su yalan dunya 3 gun. Oyalanip gidiyoruz iste. Omur gecip gidiyor. Birbirimizi sevelim sayalim. Kucugumuzu bilelim buyugumuzu bilelim. Uzmeyelum birbirimizi insallah.
Hepinizi cok sevdigimden bu sozlerimi kabul edeceginizi umuyorum. Biliyorum ki sevilmek icin once sevmek laZim. Sevmeyenler sevilmezler. Hep beraber bizler sevenlerden olalim insallah.

hades40

Bilgili Üye
Sayın Renix bulunduğum bölge ( karya ) yaşam alanı bu medeniyete ait her bilgi ve donanıma sahibim özellikle gömü kültleri hakkında uzun yıllardır okur ve araştırırım bunun dışında diğer medeniyetler pek ilgimi çekmediğinden çok fazla bir bilgi birikimin olmadı fakat genelde önüme çıkan soruları kendince cevaplaya bilecek kadar bilgi birikimin var SORUNUZA gelince hitit medeniyeti hakkında çok birşey bilmesemde cevaplanması gereken sorunuz işinize yarayacak nitelikte olursa mutlaka gereken açıklamayı bulur iletirim.