Yol gostere bilir misiniz

Şirvan

Operatör
Resimlere baktım ve kesme taş var yapida inşa işinde kullanılır oda duvarinda kullanılmıştır boyutuna bakılırsa

Shekiller

Aktif Üye
Çeşmenin detaYlı resimlerinide görebilsek iyi olurmuş ağaçların arkasında örme devam etmiş ? Çeşmenin emaneti duruyor olabilir bölgeniz güzel görünüyor .

Evet cesme saga dogru devam ediyor ayrintili resimleri yukllerim gunduz gidicem tarlaya yarin nasipse o cizdiginiz kesme tas 2 agacin tam ortasinda ve yaninda altinda o kesme tarslarin daha yatsi ince buyuk olanlari var ve en sondaki delikli kayada topran hareket ettirilmiyor buyuk oda 2. Ahacin hemen dibinde bu dedigim taslar tarlanin en tepe noktasi yamacta yarin daha ayrintili resimler aticam inseallah

Shekiller

Aktif Üye
çeşmenin fotolar

kazama üstad elimden geldiğinceyukledim

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Çeşmenin arka taraflarında cihazla dolaşmanı tavsiye ederim.

Sevgiler.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Teşekkür ederim kardesim sonunda resim yükleme işinide hallettik .
Burası örme mezar gibi duruyor ?Akan suyu görmesek gerçekten öyle yani .Ben asıl işin çeşme olmadığını farklı amaçlar gizlendiğini düşünüyorum. Çok güzel bir yer acaba burası hakkında bilgileriniz yada araştırmalarınız oldumu varmı bir söylenti ? Boşluk bakabiliyormusunuz ?
Arkadaslarında görüslerini alalım böyle yerle karşılaşan olmuşmu tecrübesi olan ustalarımız vardır belki .Sıradan bir çeşme değil ama .Bir tarafı çeşme bir tarafı mezar olabilir ama kimin mezarı ? Herhangi bir bölmeye geçiş olabilir herşey olabilir :20:.

Shekiller

Aktif Üye
bu kayalar tek noktadan çıkıyor

birde bu delikli kaya var eşeledim aşağa gidiyo çok o kesme dikdörtgen büyük kayanın 5 mt ilersinde onunda 5 mt ilersinde o kesme beyaz kayalar var 5 er resim yüklenebiliyor galiba yükleyemiyorum tam :) tarlanın konumunuda biraz attım en tepe noktası mezarlık çıkışı bir alt mesajda daha net atıcam tarlanın o kısmı çok taşlık diğer yanları öle değil

Shekiller

Aktif Üye
Teşekkür ederim kardesim sonunda resim yükleme işinide hallettik .
Burası örme mezar gibi duruyor ?Akan suyu görmesek gerçekten öyle yani .Ben asıl işin çeşme olmadığını farklı amaçlar gizlendiğini düşünüyorum. Çok güzel bir yer acaba burası hakkında bilgileriniz yada araştırmalarınız oldumu varmı bir söylenti ? Boşluk bakabiliyormusunuz ?
Arkadaslarında görüslerini alalım böyle yerle karşılaşan olmuşmu tecrübesi olan ustalarımız vardır belki .Sıradan bir çeşme değil ama .Bir tarafı çeşme bir tarafı mezar olabilir ama kimin mezarı ? Herhangi bir bölmeye geçiş olabilir herşey olabilir :20:.
orda şöyle bir durum var esas o suyun kaynagı 100 mt yukarıda oraya böle sanki kremitten yapılmış borular içinde çekilmiş getirilmiş çeşme yapılmış su direk ordan çıkmıyor

kazama

Çok ihtimal var kıymetli kardesim .
Belki çeşme değildi sonradan çeşmeye çevrildi .
Normal bir çeşme için çok özenilmiş .Suyun asıl kaynaktan çevrilip buraya verilmesi eğerki burasının ilk yapılış amacından sonraki bir işlemse su getirme niyetine kurcalamış olabilirler ama o kadar kurcalanmış gibide durmuyor .İnceleyin dediğim kayayı açmışsınız emeğinize gönlünüze sağlık tesekkür ederim ,delik doğal değil kayanın kendiside doğal değil acaba ne amaç için orda bulunuyor ? Öyle kucaklanıp atılacak bir kaya da değil .Şu an parçalar çok dağınık biraz birleştirmemiz lazım :258:

Shekiller

Aktif Üye
son resimlerin tarla ve mezarşğın konumu

attıgım resimlerde az taşlı olan nokta tarlamızın alt kısmı ve derenin olduğu yer hatta karasuluk okısım boş hiç bir mahsül yetişmiyor diktiğimiz bütün ağaçlar kuruyor taşlı olan kısın en üst nokta o kayaların olduğu kısım siz değerli üstadlarımın görüşlerini bekliyorum

Shekiller

Aktif Üye
Çok ihtimal var kıymetli kardesim .
Belki çeşme değildi sonradan çeşmeye çevrildi .
Normal bir çeşme için çok özenilmiş .Suyun asıl kaynaktan çevrilip buraya verilmesi eğerki burasının ilk yapılış amacından sonraki bir işlemse su getirme niyetine kurcalamış olabilirler ama o kadar kurcalanmış gibide durmuyor .İnceleyin dediğim kayayı açmışsınız emeğinize gönlünüze sağlık tesekkür ederim ,delik doğal değil kayanın kendiside doğal değil acaba ne amaç için orda bulunuyor ? Öyle kucaklanıp atılacak bir kaya da değil .Şu an parçalar çok dağınık biraz birleştirmemiz lazım :258:
inananın ben parçalardan daha dağınığım çünkü beyapcağımı bilmiyorum bir heycaan ve avanaklık var üstümde :) kime güvencez neyapcaz baktırcaz ya da bakcaz bilmiyorum puzzle gibi muaberek yer hayır 2-3 dönüm olsa alt üst edicem 21 dönüm nerden başlayım bi yol gösterin üstadlarım :(

kazama

Bence bu delikli kaya biraz emek isteyecek gibi ,üzerinde işlemler yapılmış kanal mı kabartma mı anlaşılmıyor ? ?
Diğer sigara paketli yerdeki görünen düz zemin nedir acaba ?