Yol gostere bilir misiniz

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Butun gizem etrafini actigin tasta diye tahmin ediyorum. Ben bu tasi seyyar saniyordum, lakin islem gormus ana kaya olarak karsimiza cikti.

Magdem yarin oradasin, yapmak gereken su kardasim:

1-Bu kayayi tam olarak cevresel biraz daha ac.
Guzelce yika. Kurumaya yakin pikselibyuksek bir makina ile 5 cepheden yonlerini de belirleyerek once yakindan yani 1 metreden sonra uzaktan 3 metreden guzelce resimle. Sonra kayanin arkasina gec, her seferinde yonlerinide belirleyerek ve kayayida resim icine alarak en az 60-70 metreye kadar yuksek pikselle manzara resimlerini cek. Bu kayanin etrafini cok iyi gormemiz lazim.
Bu yazdiklarim direkt senle alakali.

2- Ya iyi bir cihaz olacak ya da iyi bir cubuk ustasi bulacaksun. Ne zaman? Konun kemale erince. Supheli noktalari ustalarimiz belirledikten sonra.

Buralara cihaz yada cubukla bakilacak. Oda var diyen ustaya sor, derinligine baksin. Derinlik ne kadar?
Birde odanin ktokisini cizsin. Metrajini versin. Sen bunu A4 kagidina dok. Resmini cek buraya yukle. Tespitteki isabeti bu sekilde test edebiliriz insallah.

3- Tarlanizdaki bu meseleleri asla kimse baska yerde konusmasin. Belayi celpeder Allah cc korusun.

4-Acele etme. Herseyin zamani var. Zamani gelince hepsi netlesir. Hele hirsa kapilmana kendine asla musade etme.

5-Rizkinda varsa her perde birer birer acilacaktir. Bunu da unutma insallah.

6- Yarin pc den bazi resimleri isaretleyip sorularim olacak.

Shekiller

Aktif Üye
uyarıların için Allah razı olsun kurbanım dikkate alıcam diğer istediklerinide nasipse yarın yaparım inşeAllah sorularında bağşım üstüne dua et inşeallah sofim

xakrepx

Engellendi
kardeş hiç traktörle sürmednizmi tarlanızı pulluğa bişeyler takılmı olması lazım bir küp ganimet seametle

Amisos

Bilgili Üye
inananın ben parçalardan daha dağınığım çünkü beyapcağımı bilmiyorum bir heycaan ve avanaklık var üstümde :) kime güvencez neyapcaz baktırcaz ya da bakcaz bilmiyorum puzzle gibi muaberek yer hayır 2-3 dönüm olsa alt üst edicem 21 dönüm nerden başlayım bi yol gösterin üstadlarım :(
Yav güzel kardeşim sen zaten bulmuş sun gömüyü 21 dönüm borumu bir ata sözü derki bir avuç altının olacağına bir avuç toprağın olsun der sen toprağa ne eker sen o sana misli ile verir topranın kıymetini bil onu susuz bırakma , gelelim konumuza belli alenen bir işcilik var yaşanmışlık var tarım var su da var çok şükür muhakkak bir ekmek var kısmetinde varsa şayet herşey ALLAH ın dilemesiylen iradesiylen olur , ALLAH dilemezse sen ben dileyemeyiz inşallah nasıbında var dır bir ekmek alan geniş 1 senin önce güvenilir bir alan tarama bulacan bulamazsan 2 iş görür bir dedektör bulacan öncelik şüphelendiğin yerler sonra köy senin istediğin yeri gezersin oda olmadı mı 3 iyi bir tek tek vlf sistem cihaz alacan 3 - 5 atarın varsa kısmetine yürüyecen biliyiormusun artık ben de tek teki düşünüyorum tek sıkıntı atarım yok :zuhaha: arabamı bağladılar atarım kısıtlandı ustaların dediği gibi iyi bir işaretin yok ki seni yönlendirsinler kazanama ustanın dediği gibi tek hoşnut yer çeşme hayırlara vesile olur inşallah selametlen

Shekiller

Aktif Üye
Sedegor üstadım bu konuyu geçen sene açmıştım baştan bi inceler ve fikirlerini paylaşırsan sevinirim
ve vakko üstadım kazıda toprak katmanları nelerdir konusunda işlem yaptığımız yer burası sende konuyu bir incelersen sevinirim 1 senedir sonuca varamadık :)

H. Y. Ş

Member
Kardeşim yer güzel ve kendi arazin olması en güzeli ki istediğin kadar rahat çalışabiliyorsunuz. Tüm bu avantajlarla beraber 1 senedir netice alınamaması üzücü olmuş. Hem şaşırdım, hem üzüldüm... 1.Bulursamkader ustanın ve amisos ustanın istedikleri ne oldu? Yani onların kılavuzluğunda ilerlenseydi sonuç daha yakın gözüküyordu. Açılmış anayanın tüm reasimleri ile beraber ayrı bir konu mu açtınız, yoksa heyecanınıza kapılıp işleme mi geçtiniz? 2. Su bakanlar genelde yanılmazlar, 2 oda ve mahsen dediği yer ne oldu? O günden beri başka bakan olmadı mı? 3. Öncelikle bir vlf ile tarama yapılsa hem yüzey temizlenir hem dönemi anlatacak bazı şeyler çıkardı. Ben olsam bunu birinci işlem yapardım. 4. Çubuk konusuna biraz eğilmiş olsanız 1 yıldır epey tecrübe edinebilirdiniz ki özellikle kurak bölgeniz lahit konmaya uygun olduğundan çubukla kurşun tutup bakarsınız veya güvenilir bir çubukçu ile halledebilirsiniz. Kurşunla bakılırsa yoğun kurşunlu lahiti atlamak zor ve oda giriş kapaklarında da kurşun ihtimali olur. İl neresi, belki siteden yakınlarınızda bir usta denk gelir mi diyorum. Selametle.

Shekiller

Aktif Üye
H. Y. Ş ustam @BulursamKader25 üstadımın rehberliği ile devam ediyoruz saolsun 1 senedir yılmadan her durumda yardımcı oluyor hakkı ödenmez o işlemli kayanın kroki olduğunu ve tarla ile birebir uyuştuğunu çözdük çok şükür odalarıda tespit ettiik 4 oda yanyana en düşük derinlik 5 metre birde bulursamkader25 üstadımla belirlediğimiz biri 2-3 metre diğeri4-5 metredeki 2 noktamızda yakın olanda işlem yaptık amma şimdi resimleri tekrar incelediğimde biz yanlış yerde işlem yapmışız onu farkettim nerdeyse 1 sene sonra kahırdan mideme ağrışar girdi şuan ama herşeyin bir zamanı var bakalım nasip ve sonuçlandığında aşamaları nasipse paylaşıcam

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
H. Y. Ş ustam @BulursamKader25 üstadımın rehberliği ile devam ediyoruz saolsun 1 senedir yılmadan her durumda yardımcı oluyor hakkı ödenmez o işlemli kayanın kroki olduğunu ve tarla ile birebir uyuştuğunu çözdük çok şükür odalarıda tespit ettiik 4 oda yanyana en düşük derinlik 5 metre birde bulursamkader25 üstadımla belirlediğimiz biri 2-3 metre diğeri4-5 metredeki 2 noktamızda yakın olanda işlem yaptık amma şimdi resimleri tekrar incelediğimde biz yanlış yerde işlem yapmışız onu farkettim nerdeyse 1 sene sonra kahırdan mideme ağrışar girdi şuan ama herşeyin bir zamanı var bakalım nasip ve sonuçlandığında aşamaları nasipse paylaşıcam
Nasipten ote yol yok.
Dedigimiz yer degilde baska yerde islem yapilmasinin hayirli neticeleri olabilir,amma biz bilemeyiz. Takma kafana.
Oldugu kadar.
Olmadiği Kader.