Yol gostere bilir misiniz

Shekiller

Aktif Üye
vallahi tarlanın bu hattı hep böle

tarlanın o yamacı aşağıdaki resimde görülen 2 ağaç altında ve arasında o taşlar

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Burda benim kafamda canlanan sanki topragın altında antik bir kent yatıyor bu buldugunuz güzel kesimli kayalar yıkılmış bir yapı taşları olabilir arazi sizin galiba bu bir nevi ön hazırlık keşif çalışması olmuş emeğinize sağlık teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.
2 Aşamada neler yapılmalı neler dikkate alınmalı hedef nasıl küçültülmeli kafamızdaki soru işaretlerini en aza indirmeliyiz .Topraktan resmen tarih fışkırıyor kafanız karışması bulanması normal yani .
Bu alttaki konudaki resimleri bile inceleseniz kafamızın karışmasının normal olabilceğini anlayacaksınız .
Bekleyelim diğer arkadaslarlada ortak istişare konuya fikirlerini sunarlar size elimizden gelen imkanı bizler burda sağlarız dışardan kimseye güvenmeyin çok tehlikeli sıkıntılı karanlık durumlar .Benim araştırıcam özellikle çeşme konusu var diğerlerinde de o delikli kaya diğerleri gibi sonradan konulmuş gibi durmuyor en azından o kayayı bir ortaya çıkarın derim .

https://definesohbeti.com/fotografl...-restorasyon-ve-konservasyon-g-o-r-s-e-l.html

Shekiller

Aktif Üye
evet tarla bizim hamdolsun bende ondan korkuyorum sit alanına çevirmesinler diye:) bu tarlaya sondajcı bi abimiz zeytin dalı ile Y şeklinde baktı 2 oda bir koridor gözüküyor yarın nasip olursa bir daha bakıcaz kayınpederimde bakıyor su boşluk vs dallar ile bakalım ikiside aynı yerimi göstercek inşeallah boyutlarınıda boşlukların not edip burdan paylaşırım

Shekiller

Aktif Üye
daha çok karıştı :)

verdiğiniz linkte bu taşlardan çok var :)

ragıp

Uzman
@Shekiller
ustam, hayırlı olur inşallah
evvela bu mezarlığın, hangi millete ait olduğu konusunda
kesin kanıya varacaksın
Müslüman ise, hiç uğraşma
farklı medeniyet ise, o vakit daha ayrıntılı bakılır.
iki oda ve tünel diyorsun, doğruluğu tartışılır
doğru ise, iki farklı medeniyet iç içe de olabilir
yer osmanlı evveli ise süper olur

selametle

Shekiller

Aktif Üye
@Shekiller
ustam, hayırlı olur inşallah
evvela bu mezarlığın, hangi millete ait olduğu konusunda
kesin kanıya varacaksın
Müslüman ise, hiç uğraşma
farklı medeniyet ise, o vakit daha ayrıntılı bakılır.
iki oda ve tünel diyorsun, doğruluğu tartışılır
doğru ise, iki farklı medeniyet iç içe de olabilir
yer osmanlı evveli ise süper olur

selametle
çok saolun üstadım evet araştırmalarımıza göre tarlanın bulunduğu mevki ilk yerleşim alanı ve osmanlıdan çok çok önce bulunduğuöuz bölgede dünyanın ilk 7 kilisesinden biri mevcut oda konuları ise bakanların bize söylediği inşeallah vardır ve doludur :))

ragıp

Uzman
çok saolun üstadım evet araştırmalarımıza göre tarlanın bulunduğu mevki ilk yerleşim alanı ve osmanlıdan çok çok önce bulunduğuöuz bölgede dünyanın ilk 7 kilisesinden biri mevcut oda konuları ise bakanların bize söylediği inşeallah vardır ve doludur :))

o vakit sen mezarlar ile boşuna zaman geçiriyorsun
kilsenin 3n az 4 hatta 5 yerinde yüklü toplamda 20 farklı yerinde mevcut parası olur
hele şu kilise ile ilgili görselleri bir görsek
tam nokta atışı yapsak derim.

az zahmetle çok iş

selametle

Shekiller

Aktif Üye
o vakit sen mezarlar ile boşuna zaman geçiriyorsun
kilsenin 3n az 4 hatta 5 yerinde yüklü toplamda 20 farklı yerinde mevcut parası olur
hele şu kilise ile ilgili görselleri bir görsek
tam nokta atışı yapsak derim.

az zahmetle çok iş

selametle
abi orası sit alanı dünyanın heryerinden ziyarete geliyorlar onu yerleşim yeriininmerkezin ve 4-5 tane köyünün çok eski olduğunu anlatmak için örnek verdim :)