Yolu kariştirdim kendimi burda buldum :)

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Uzaktan bi Kaç kez zoomladım anıtın sol tarafında zirveye doğru sanki bi ayı çıkıyor kayadan. Gitme şansım yoktu çekmeye çalıştım. Tandır gibi yerler örülmüş en az 7 tane gördüm anıtın karşısı kayalıkların önünde böyle mezarmı başka bişeymi bilmiyom daha açılmamışlarda var

R00T

Profesyonel
Co Admin
Dadaş25 usta Erzuruma benzetemedim kar olması gerekmezmiydi.Hem ora Erzurum olsaydı şimdiye dek sen bırakırmıydın onda diş :D

Apollon01

Moderatör
Moderatör
burda çubuk iyi iş görür

ustam Gönül_Eri bu yer altında örülü yerler sarnıç veya kuyu olabilir, burda kapalı olandavardır onlar için çubukla boşluk bak abiciğim, aliminyum çubuğu önce sade eline al ve dolaaş boşlukları bir bir bulursun, sonra sağ avuç içine çelik yüzük al aynı çubukla bir daha bak metalleri bulursun, bazı yerleri çizdim oraları mutlaka incele çubukla diyorum, burda bişe gösterirse inan mineral değildir %90 malzemedir, en son ayrıntıya geç ve hangileri var birdahabak, en değerliden diğerlerine doğru,

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dadaş25 usta Erzuruma benzetemedim kar olması gerekmezmiydi.Hem ora Erzurum olsaydı şimdiye dek sen bırakırmıydın onda diş :D
Ustam erzurum küçük bir yer değil bir tarafı yazı yaşarken diğer tarafı kışı yaşıyor tabi resimleri birazda eski olduğunu düşündüğüm için böyle bir kanıya vardım :200: Aslında uzaktan ördüğüm ama gidipte göremediğim bir yerin kopyası gibiydi.

R00T

Profesyonel
Co Admin
İçanadoluymuş oda küçük erzurum sayılır ustam ne olacak ki prototipidir erzurumun :beguiled:

bartra

Member
Bazen yolu karıştırmak lazım ha Gönül_Eri ustam :)) Nasipten öte yol yoktur. Nasibiniz bol olsun kolaylıklar diliyorum :)

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
ustam Gönül_Eri bu yer altında örülü yerler sarnıç veya kuyu olabilir, burda kapalı olandavardır onlar için çubukla boşluk bak abiciğim, aliminyum çubuğu önce sade eline al ve dolaaş boşlukları bir bir bulursun, sonra sağ avuç içine çelik yüzük al aynı çubukla bir daha bak metalleri bulursun, bazı yerleri çizdim oraları mutlaka incele çubukla diyorum, burda bişe gösterirse inan mineral değildir %90 malzemedir, en son ayrıntıya geç ve hangileri var birdahabak, en değerliden diğerlerine doğru,
Ustam çok çok tşk. Ederim. Tedariksizim Belki yazın gelicek olursam tedbirli gelirim :) dediğiniz yerlere bi göz atarım

bartra

Member
İç anadolu gerçekten güzel ve keşfedilmemiş yerlerle dolu bir yer medeniyetlerce önemli olması bizi buraya yiten faktörlerdendir :) birde ben iç anadolu insanının yeterince bu şeylere ilgili olmadığı kanısındayım yoksa hikayeleri bile bol ve emareleri de olan sehirlerde insanların illa ki biseyler çıkarabileceğini daha fazla buna merak salacağını düşünmekteyim :) konu dışı oldu ama görüşümce belirtmek istedim sevgilerimle :)