Yorumlarınız nedir ustalarım

Turko

Uzman
Kesin zemin altı örme mezar vardır , toprak üstünde set gibi dizilmiş taşlar yada havuz oluşturan boşluklar var sa altında dır . Ustam geniş geniş fotoğraflar yükle de az karalıyım özledim senin konuyu karalamayı :D ateş edeyim az

Turko

Uzman
Set halinde gidiyor boydan boya usta sen boşluk bakmışsın dır burada yok mu bir şeyler , ben düz arazi sandım ,su kenarı kademeli güzel yerler var dır burada .

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Adam karısını çok seviyormuş.
Manzaralı bir yere gömeyim de, mezarda yatarken hiç değilse beni rahat bıraksın demiş, buraya gömmüş. kahkaha

Boşluk bulmak bu tür yerlerde biraz sıkıntılıdır kardaşım bildiğin üzere.
Varsa gümüş çubuk, üzerlerinde neodminyum, sağ elede içi hava dolu plastik pvc türü birşeyle bak inşallah.
Değerli sinyali vermezse de çok uğraşma. Kendini yorma.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam Bölge antalyamı?

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
acaba giriş nereden ? ilginç bir yer ama boşluk çubukla bile baksan bulursun sanki

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ustalarım bölge güneydoğu. Turko ustam dediğin gibi set halinde ve BulursamKader25 ustamın dediği gibi kademeli mezarlar bulunmakta. 2 metre aralıklarla 3.5 metreye 5 metre çift sedirli mezarlar tespit ettim. Kemik tespit, değerli tespit boşluk tespitleri de olumlu. Hepsinin güneye bakan yönünde yani yamaç aşağı 2 metre tünel veriyor. Sıkıntı olan tek şey tünelin giriş salı ile birleştiği noktadan girdik. Derinlik 3.5 metre verdi ve 3.5 inmemize rağmen hala tüneli yakalayamadık. Bu konuda görüşünüz nedir? timur964

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustalarım bölge güneydoğu. @Turko ustam dediğin gibi set halinde ve @BulursamKader25 ustamın dediği gibi kademeli mezarlar bulunmakta. 2 metre aralıklarla 3.5 metreye 5 metre çift sedirli mezarlar tespit ettim. Kemik tespit, değerli tespit boşluk tespitleri de olumlu. Hepsinin güneye bakan yönünde yani yamaç aşağı 2 metre tünel veriyor. Sıkıntı olan tek şey tünelin giriş salı ile birleştiği noktadan girdik. Derinlik 3.5 metre verdi ve 3.5 inmemize rağmen hala tüneli yakalayamadık. Bu konuda görüşünüz nedir? @timur964
Kardaşım,
Bu yapıda tünel bana biraz garip geldi.
Kod farkından kaynaklı desek 1.5 mt. atmaz.
Çıkan toprak yapısı, taşlar, sizde hangi kanaati oluşturdu..?
Mirkut kardaşımız bu tünel işini bir analiz etsin. Bakalım ne diyecek...

Aleminyum Çubuk varsa birde onunla teyit et iyi olur inşallah.

Turko

Uzman
Ustalarım bölge güneydoğu. @Turko ustam dediğin gibi set halinde ve @BulursamKader25 ustamın dediği gibi kademeli mezarlar bulunmakta. 2 metre aralıklarla 3.5 metreye 5 metre çift sedirli mezarlar tespit ettim. Kemik tespit, değerli tespit boşluk tespitleri de olumlu. Hepsinin güneye bakan yönünde yani yamaç aşağı 2 metre tünel veriyor. Sıkıntı olan tek şey tünelin giriş salı ile birleştiği noktadan girdik. Derinlik 3.5 metre verdi ve 3.5 inmemize rağmen hala tüneli yakalayamadık. Bu konuda görüşünüz nedir? @timur964
eğimden kaynaklı yatay yönde sapma yapmıştır yada mezarın zemininde merkezde bulunan su tahliye havuzunun çıkış kanalını yakaladınız mezar içinde yarım kanal şeklinde olur mezar dışına tam tur boru şeklinde toprak altından devam eder buda fazladan 1.5 mt indiniz demek yani mezar taban ve tabanı 1.5 mt kabul edersek siz tabanı geçmiş siniz alt kota doğru gidiyorsunuz. Bence şöyle olmalı 50 cm havuz tabanı vardır (2 sedirli dediğin için tahliye var kabul ediyorum oda ölçüleri gerekiği olmak mecburiyetinde) 50 cm de tavan vardır , 2 ile 2.5 mt de girişe denk gelmeniz gerek mezara giriş yeri taban dan yüksekte olur . Bence böyle inşallah yanılmam.