Yorumlarınız nedir ustalarım

Turko

Uzman
Böyle yan yana 2 yer bulsam da ( @BulursamKader ) kendime ev yapsam :200:

Toki-Müteahhit,, taksitle uğraşmasam...:322:
Sen bul parayı abi , ben yaparım sana ev birde gizli oda yaparız -10 mt kodunda, satıp ne yapacaksın bulduklarını sakla gitsin :D

Turko

Uzman
He valla kardaşım: DÜNYA MALI DÜNYADA KALIYOR. :S:
Ben herkese söylüyorum parayla işim yok ben zengin ölülere gıcığım diye inanmıyorlar :D Durmasın ağa ne işim var ölüde paranın bir dünya bebemiz var rahat yaşasınlar okusunlar büyüsünler evlensinler o paralarla iş kursunlar ekmek kapısı versinler insanlara işleri bitip kemale erince çekilsinler arkadan gelenler devam etsin. Amaç o , yoksa ne işim olur parayla.

kızılelma1

Moderatör
Moderatör
merhaba
açılmış kaya mezar örneklerine bu konuyu kaldırabilirsiniz güzel bir örnek olmuş
mezar sunağı havalandırma ve kaya mezarının kendisi
etrafa bakın bir gpx 5000 bulursanız oldukca işe yarayacaktır burada

timur964

konularim
karacaamet den daha kalabalık olacağını sanmıyorum boğaz manzaralı aşiyan gibi bi yer :)

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Zeminaltı her zaman zordur ama bazen şansa yüzeydeki kayayı kaldırırsın kapak çıkar direk odaya açılır bazı yerlerde on metrede girişe ulaşıldığınada şahit oldum. Onun için zemin üstü ve vadi yamaçlarında dik kayalıklar her daim daha kolay giriş tespitinde benim açımdan. Bu bölgede zemin altı olduğu için bana zor bir alanmış gibi görünüyor

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bayram abi tunelin derinligi ve ic yuksekligini ayrica odanin derinligini ve ic yuksekligi belli olsaydi azda olsa calisilan yerin dogruluk orani belli olurdu. Burada alinan 3.5 m derinlik odanin derinligiyse, tunelin odayla birlesey noktasi daha derinde olmaliydi. Eger odanin derinligi ve tunelin odayla birlesen derinligi yani zemine olan toprak katmani ayniysa muhtemelen bir katman yada kaya catlagi olmali. Toyalp ustamiz konuya aciklik getirirse birkac satir daha yazabiliriz INSALLAH c.c

Şirvan

Operatör
toyalp ustam çubukla boşluk bakmak lazım bu kanallarda nereye gidiyor eşeleyip görmek gerekir

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Ustalarım şunu farkettik ki tüneli kaçırmışız. Yani tünelin solundaki dromosun sol sütununun sol tarafından girmişiz. Yine de oda seviyesine indiğimiz için duvardan girelim dedik ama ekip artık çok yorulduğu için ben 3 metreden devam edelim dedikçe onlar 2.5 metrede ısrar ettiler. Bu durumda 1.5 metre mezara doğru ilerlememize rağmen odayı yakalayamadık. Yani üstten odanın tepesine çıktık bir metre daha inmeye ikna edemedim. Sonuç olarak bitirdik. Ama hazırlayıp öyle bitirdik :) oraya kış aylarında sağlam bir ekip giderse hazır odaya 1.5 metre sağ dromos sütünunu bertaraf edip girişi yakalar. Ben kendi işlerimi bitirip İstanbul'a dönmek zorunda olduğum için daha gitmem. Çoluk çocuk aç kalacak yoksa. Bizim hakkımızda hayırlısı buymuş. Nasipten ötesi yoktur biliriz. Bu ekip biraz sıskaydı ve birazda ekipte içten pazarlıklı olanlar vardı belki hayırlısı buydu. Diğer ekipler çalışmaya devam etmekte :) daha size el değmemiş tavuk ve 5 civcivi atacam. Farklı yöne bakan civciv yok sadece tavuğun üstündeki civciv biraz küçük. Belli olmaz belki de İstanbul'a gidip dönerim memlekete. Hayırlısı diyelim.

toyalp

Süper Moderatör
Bu arada ustalarım çalışma bölgesinde şebeke sorunu olduğu için mesajlara anında karşılık veremedim. Hakkınızı helal edin.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Helal hos olsun toyalp ustam. Can sagolsun dediginiz gibi nasipten otesi yok. Selametle saglicakla kal

toyalp

Süper Moderatör
merhaba
açılmış kaya mezar örneklerine bu konuyu kaldırabilirsiniz güzel bir örnek olmuş
mezar sunağı havalandırma ve kaya mezarının kendisi
etrafa bakın bir gpx 5000 bulursanız oldukca işe yarayacaktır burada
Ustam ben makinelere pek güvenmediğim için fazla önemsemem. Arkadaşlardan birinde söylediğiniz marka ve model mevcut lakin böyle bir alanda bu makineden hangi açıdan yararlanılabilir? İstanbul'da bir arkadaşta proton v16 vardı. O makinenin çalışma şekli zemin altı görüntüleme olduğu için bir Çubukçu için harika bir şey. Lakin minelab ne kullandım ne de önemsediğim bir şey. Olmazsa tavsiyeniz üzerine son bir kez gidebilirim bölgeye.