Yorumlarınızı bekliyorum

Themahser

Yeni Üye
Merhaba memelekete Bayram için gitmiştim köyde dolaşırken bunları ve benzerlerini buldum nedir sizce

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Themahser...

Sevgili kardeşim merhaba. Özür dilerim amma söylemedende olmuyor.
Nasılki bir yemeği hazırlar iken o yemeğin malzemeleri eksik olunca Yemek zevksiz olur ise konu açar iken güzel bir sunum olmadımı bir şey anlaşılmıyor.
Sevgili kardeşim tamam güzel işaretler lakin önce bu alan ile ilgili bilgiler vermelisiniz.
Burası nedir bir mezarlıkmı . Anladığım kadarı ile sizinde bildiğiniz yerler . Şimdi bu haç burada ne amaç ile kullanılmış mezar içinmi tılsım içinmi yada kutsal bir alana giriyorsunuz diye bir uyarımı. Yani bu çevreyi siz anlatınki ona göre yorumlar gelsin ustalardan . Taşların yapısı duruşları ve haçlar bu çevrede bir şeyler olduğunun ispatı siz anlatın çevreyi ve daha fazla foto var ise çevresi ile birlikte onlarıda koyun. Bu söylediklerim tamamen sizin iyiliğiniz için. Sakın yanlış anlamayın.Sevgiler

Themahser

Yeni Üye
Üstadım ben anlamam kazıdan arkeolojiden merak ettim aklıma takıldı ondan paylaştım. Burası bomboş bir arazi kayalık diye ekilip biçilmez bir yer

pusula17

Engellendi
İlk resimde toplanma yeri veya kutsal bir mekan sag kosesindekini bir yakindan fotola..2.resime gelirsek tasi hirpalamislar baya herhalde 1 hac gozukmekte demekki yan yana sirali hac olması yuksek ihtimal bence mezarlik bölgesi yakinda kilise olmasi gerek etrafi detaylica fotolayin.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Üstadım ben anlamam kazıdan arkeolojiden merak ettim aklıma takıldı ondan paylaştım. Burası bomboş bir arazi kayalık diye ekilip biçilmez bir yer

Sevgili ustam beni yanlış anladınız yada ben yanlış anlattım özür dilerim... tabiki ben sizi
suçlamıyorum sadece bu yer ile ilgili bildiklerinizi anlatmanızı belirttim. Sizin için daha iyi olur. Bu bomboş arazinin Bu işaretlerden başka yerde varmı. Bu sizin çevrede bildiğiniz Eski yerleşim yeri varmı imiş. Şayet burası bir mezarlık ise orada eski bir yaşamda olması gerekir. . Bu boş arazi bir üçgenemi benziyor.

Themahser

Yeni Üye
Rivayetlere göre balık işareti varmış kırılmış içinden birşeyler çıkmış çobanlar tarafından. Benzeri şeyler Yok ama değişik taşlar var delikli v.s video olarak çektim atamadım onları bu olan yerler yuvarlak bir alanda toplu . Ayrıca köyün girişinde bir taştan işaretler var onları atarım

Themahser

Yeni Üye
Burayı test edin dediğin yer oturmalık koltuk gibi alet v.s yok bende

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Burayı test edin dediğin yer oturmalık koltuk gibi alet v.s yok bende
Sevgili ustam çubuk kullanan birisi yokmu.
Bak ne güzel bulmuşsun açılmamış mezarı.
o senin koltuk dediğin yer mezar sevgili kardeşim .
Koltuğu ile sunağı ile seni bekliyor.