Yuvarlak oyma ve yanındaki haça benzeyen işaret

eksen52

Yeni Üye
Burada daha önce bi kap varmış gibi ama soyulmuş kaya kasa gibi geldi bana

Papi

Yeni Üye
Burada daha önce bi kap varmış gibi ama soyulmuş kaya kasa gibi geldi bana
Buranın ne oldugunu biliyorum. Burasi mezarlık alan. Benim burada ogrenmek istedigim şey işareti yorumlayacak arkadaslardan fikir almak. Kaya kasa nedir Allah aşkına. Ben o donemde yasasam o kadar param olsa evime bahceme falan saklarim. Goturup dag basinda bir kayayı oyup başınada aha ben burdayım diye isaret yapmam. Gozumun önünde olsun isterim. O zamanda yasayan insanlarinda farkli dusundugunu zannetmiyorum.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.

Kardaşım,

Bu işaretin uçlarına tam olarak YÖNLERİ yaz.

Sonra bu kayanın üzerine çık.

Yüksek pikselle her yönü yakın-uzak-manzara resimlerini çek.

Resimleri buraya yüklerken
Kuzey Yönü-Yakın
Kızey Yönü-Uzak
Kuzey Yönü-Manzara şeklinde yazınız.

Birde böyle bakalım.
Nasibinde varsa, birşeyler görürüz inşallah.

Zira çözümünüz bu işarette.
Bu işarette ya yön verecek
Ya tünel diyecek.
Belki de her ikisi.

Veya kroki olarak karşımıza çıkacak.

Papi

Yeni Üye
Yuzeyde kuyu yok toprak altında varmıdır bilemiyorum. Bu işareti cozerken ikinci sunu çukurunu hesaba katmak gerekmiyormu acaba. Yukledigim fotolarda o cukurda vardı. 10 cm capinda 7 cm derinliginde bir sunu cukuru. İşçiligi cok cok iyi içi son derece puruzsuz. Bu işarete uzakligi 1,5 metre

Esteban74

Editör
Ekli dosyayı görüntüle 216889
Bu kırmızı noktanın üstünde görünen ağaç değilmi. Ben mi yanlış görüyorum.
Küçük oyma gökyüzünemi bakıyor. Güneyinde yakın mesafede dikkatinizi çeken birşey varmı . 7 adım veya 7 metrede. Doğusunda 15_16 adım veya metrede dikkatinizi çeken birşey varmı.
Büyük oyma küçük oymanın doğu, güneydoğu arasında 157 cm demi?
Ben burda kuyu girişli bir yer olduğunu düşünüyorum. Büyük oymanın yanındaki işarette yukardan girince iki ayrı tüneli ifade ediyor gibi.
Kolay gelsin

Papi

Yeni Üye
Agac degil çalı. Etrafta bol miktarda var o çalıdan. Oymalarin ikiside gökyüzüne bakıyor. Güneyinde 5 -6 metre ilerinden yol geciyor. Yol yapilirken kayanin dibinden toprak aldırdım kepceye, kayanin dibinde boş kup cikti az ust taraflarindada kül çikti. Guney tarafinda dikkatimi ceken bir şey yok . Dogusu ise kayanin resimde gorulen sol tarafi oluyor, dogu kisminda eğim cok fazla zamanla toprak kaymis ve kayanin dogu kisminin toprakla kapali yuzeyi acilmis, taşın renginden anlasiliyor. Dogudada dikkat ceken bir sey yok. Buyuk oyma kucuk oymanin kuzeybati yonunde. Buyuk oymanin seviyesi kucuk oymaya gore biraz daha asagida kaldigi icin ikisi arasindaki mesafeyi cok saglikli olcmek mumkun degil. Ama takriben 150-160 cm uzaklikta.

Kayanin etrafi zemin kismi 20 ile 50 cm arasinda degisen taslarla cevrili. Örülü gibi değil rastgele yığılmış gibi. Toprak tas karisik oldugu icin cok anlasilmiyor.
Ayrica bu fotoda asagida yol gibi gorunen yerin o kisimlari iki yumruk buyuklugunde taslarla dolu.
Arkadaslar surekli yukardaki kayalik alani gosteriyorlar, o kisimlarida cok arastirmistim. Dikkatimi ceken herhangi bir tumsek cukurluk vs yok.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bildiklerini unut,
Baktıklarını unut
Yaptıklarını unut,
YOK-OLMAZ deme.
Herşeyi baştan al.
Yeniden resimleme yap kardaşım.
Uğraşmışınız olmamış..

Akıllı insanlar; başkalarının aklını da kullanan insanlardır.....

Yeniden resimleme ve analiz yap.

Bilgileri topla ve aktar.

Herkes yorumlasın, sorular sorsun siz cevaplayınız.
Sonra tüm sorulanlar ve anlatılanların ışığında konuyu pekiştirirsiniz.

Fotoğraflamaya gitmeden önce şu yazıyı muhakkak okuyunuz:

Fotoğraflama nasil olmali..!!! - çözüm için en önemli konu: | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

Papi

Yeni Üye
Bildiklerini unut,
Baktıklarını unut
Yaptıklarını unut,
YOK-OLMAZ deme.
Herşeyi baştan al.
Yeniden resimleme yap kardaşım.
Uğraşmışınız olmamış..

Akıllı insanlar; başkalarının aklını da kullanan insanlardır.....

Yeniden resimleme ve analiz yap.

Bilgileri topla ve aktar.

Herkes yorumlasın, sorular sorsun siz cevaplayınız.
Sonra tüm sorulanlar ve anlatılanların ışığında konuyu pekiştirirsiniz.

Fotoğraflamaya gitmeden önce şu yazıyı muhakkak okuyunuz:

Fotoğraflama nasil olmali..!!! - çözüm için en önemli konu: | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

Fotogragraf nasıl olmalı konusunda anlatılan şekliyle yarın araziyi fotograflayıp yükleyecegim.

Esteban74

Editör
papi ustam , yön konusunda hata yapmışım, kuzeybatı 157 cm olacaktı. Ve galiba bu büyük oyuk kasaymış, boşaltılmış.
Bir yer daha söylemek istiyorum. 22 metre tam güney değil çok hafif batı . burayı mutlaka kontrol edin. Hatta biraz eşeleyip farklı bir durum varmı kontrol edin. Galiba asıl işaret küçük oymaymış.
Bu T ye benzeyen işaretin ölçülerinide sorabilirmiyim.
Kolay gelsin.