Zengin Bölge midir?

İnnovia

Aktif Üye
Buraların bu zamana kadar böyle ayakta dimdik ilk günkü gibi olmasada durması ve ortada açılan bir yer olmaması düşündürücü . Büyük yerler buralar el gücüyle pek birşey yapamazsın .Nokta atışı yazıf yerlerden içerdeki boşluklara ulaşabilirsen belki bir ümit.Onuda orayı iyi gezip çözecek olan sensin .

Marco

Bilgili Üye
Bu kadar mıcır nereden çıkmış Muhtemelen altta büyük bir yerleşim olmalı Benzerini görmüştüm Yerden bir taş alıp atmıştım Sanırsın deprem oluyor En doğrusu cihazla kontrol etmek Oda olmadı mezar çiçekleri açmış
Evet ustam, mezar çiçekleri köyde sadece bu bölgede var. Buraya 500 metre kadar ileride, aşağıda roma döneminden kalma dağ kilisesine ait Mozaik bulundu ustam. Burası da zirvede kalıyor. Kervan yolu, 2 km ilerisi de Zeugma antik kentine çıkıyor. Yorumunuz için çok teşekkür ederim kıymetli ustam. Saygılar, sevgiler dilerim.

Marco

Bilgili Üye
Buraların bu zamana kadar böyle ayakta dimdik ilk günkü gibi olmasada durması ve ortada açılan bir yer olmaması düşündürücü . Büyük yerler buralar el gücüyle pek birşey yapamazsın .Nokta atışı yazıf yerlerden içerdeki boşluklara ulaşabilirsen belki bir ümit.Onuda orayı iyi gezip çözecek olan sensin .
Evet kıymetli ustam, sağlam bir etüt çalışması yapmam lazım. Yer müsait. Yavaş yavaş araştıracağım inşallah. Kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Saygılar, sevgiler dilerim ustam.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
@BayKuSs @eser34 @dadas_25 @bozoklu @Karabulut ve diğer çok kıymetli ustalarımdan yorum bekliyorum. Saygılar, sevgiler dilerim.
Merhabalar sevgili kardeşim.
Yer güzel,zor ama çok cezbedici ve de merak uyandırıcı. Canlı görmek isteyeceğim yerlerden bir tanesi. Bu kaya bütünü içerisinde muhtemelen bir mağara sistemi vardır, girişi bulmak önemli. Ayrıca bir ibadet, yapınma yeri de var muhtemelen zirvesinde.
Zor ama eğlenceli bir yer Allah kolaylık versin kardeşim.

Marco

Bilgili Üye
Merhabalar sevgili kardeşim.
Yer güzel,zor ama çok cezbedici ve de merak uyandırıcı. Canlı görmek isteyeceğim yerlerden bir tanesi. Bu kaya bütünü içerisinde muhtemelen bir mağara sistemi vardır, girişi bulmak önemli. Ayrıca bir ibadet, yapınma yeri de var muhtemelen zirvesinde.
Zor ama eğlenceli bir yer Allah kolaylık versin kardeşim.
Merhabalar kıymetli ustam..Değerli yorumunuz benim için çok önemliydi, çok teşekkür ederim. Görsellerdeki yerler köyümde bulunmaktadır, Gaziantep'e inşallah gelirseniz beklerim kıymetli ustam. 😇 Kapımız her zaman açıktır. Forumda 4 yıldır siz ve diğer kıymetli ustalarımdan çok bilgiler öğrendim. Allah razı olsun hepinizden. Saygılar, sevgiler dilerim. Ellerinizden öperim kıymetli ustam.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Merhabalar kıymetli ustam..Değerli yorumunuz benim için çok önemliydi, çok teşekkür ederim. Görsellerdeki yerler köyümde bulunmaktadır, Gaziantep'e inşallah gelirseniz beklerim kıymetli ustam. 😇 Kapımız her zaman açıktır. Forumda 4 yıldır siz ve diğer kıymetli ustalarımdan çok bilgiler öğrendim. Allah razı olsun hepinizden. Saygılar, sevgiler dilerim. Ellerinizden öperim kıymetli ustam.
Yok yok estağfurullah güzel kardeşim. Rica ederim ne demek el öpmek?!! Sevgi saygı bizden, her zaman..
İnşaallah yolumuz ar ara olsa da düşüyor haberleşiriz elbette. Hep birlikte, birbirimizden bir şeyler öğreniyoruz, öğrenmeye de devam edeceğiz inşaallah. Bizlik bir şey yok, Allah işlerini rast getirsin.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Değerli mezar, ulaşması zahmetli. Paylaştığım fotonun en önündeki blok kayaları alıp derinlemesine inmek ve arkadaki kararmış ana kayanın altından giriş bakılabilir
Screenshot_2023-07-14-01-28-33.png

Marco

Bilgili Üye
Yok yok estağfurullah güzel kardeşim. Rica ederim ne demek el öpmek?!! Sevgi saygı bizden, her zaman..
İnşaallah yolumuz ar ara olsa da düşüyor haberleşiriz elbette. Hep birlikte, birbirimizden bir şeyler öğreniyoruz, öğrenmeye de devam edeceğiz inşaallah. Bizlik bir şey yok, Allah işlerini rast getirsin.
Çok teşekkür ederim Kıymetli ustam.. Nazik, naif gönlünüz, düşünceniz için... Çok sevindim ustam, yolunuzun bu taraflara düştüğüne. Sizi muhakkak misafir etmek için bekliyorum. Forumda sürekli aktifim, yolunuz düştüğü zaman haber verirseniz çok sevinirim. Saygılar, sevgiler dilerim. 😇

Marco

Bilgili Üye
Değerli mezar, ulaşması zahmetli. Paylaştığım fotonun en önündeki blok kayaları alıp derinlemesine inmek ve arkadaki kararmış ana kayanın altından giriş bakılabilir
Ekli dosyayı görüntüle 307896
Forumdaki en eski, en tecrübeli ustalarımızdan Apollonus ustam.. Öncelikle değerli vaktinizi ayırıp, yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim kıymetli ustam. Söylediklerinizi not ettim, yakın zamanda gözlem için gideceğim tekrardan ustam. Çok teşekkür ederim, saygılar sevgiler dilerim kıymetli ustam. 🙋🏻‍♂️😇

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
12. Foto sanırım. Sağ alt köşeye bak
Screenshot_2023-07-14-01-36-50.png

Burada bir mezar var ama giriş bura degil
Screenshot_2023-07-14-01-35-08.png

Mükemmel bir yer ve giriş tahminim çene altından ama ulaşması zor
Screenshot_2023-07-14-01-33-28.png

Buranın işi bitmiş gibi
Screenshot_2023-07-14-01-32-22.png