Zor Bir Bulmaca. Ancak Her Bulmacayı Çözen Birisi Olur...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamün Aleyküm,

Hava sıcak, rehavet çöktü herhalde. Harita bilgisi olanlar, haritada tecrübesi olanlar, medeni cesareti uygun olanlar....!

Bu haritanın üzerindeki bir yerde DOLU bir yer var.

Soru-1: Nerede...?

Soru-2: Burada ne Var ...? ( Oda/Mağara/Mahzen vb. hangisi )

Biraz antıraman yapalım. Konu içinde çok ilginç bilgi paylaşımı olacağına inanıyorum.

Hareket iyidir. Harekette bereket vardır :3:

Harita üzerindeki yıldıza inanmayın, o bulmacanın hilesidir :)

NOT: Yönler bakış istikametinizdir. Kuzey tam karşınız üst taraf, sağ taraf Doğudur.

Ekli dosyayı görüntüle 152924

Joker Resimler:

Ekli dosyayı görüntüle 152932

Ekli dosyayı görüntüle 152933

Ekli dosyayı görüntüle 152934

Son düzenleme:

kabakburgiba

Operatör
ilk tiyo.2 derenin birleşim yerleri.ama hangisi.

kabakburgiba

Operatör
bu krokinin birçok yeri daha önceleri sular altında imiş. mesela sağ üst taraf noktalı yerin üstü.komple sulu alanmış. sarı yıldızın olduğu yerin sol tarafı bazı bölgeler su altında imiş.bazı yerlerde sular çekilmiş.yeri bilmiyorum ama.isterseniz çizerim yıldızın alt tarafı kuzey diyelim.üst tararfı güney olsun.yol tarafı doğu.sağ tarafta batı olsun.kuzeye dikkat.

kabakburgiba

Operatör
Ekli dosyayı görüntüle 152931kırmızı noktalar ana kara parçaları.siyah yerler şimdi sular çekilmiş olabilir bazı yerlerde.ama zamanla sulak alanlarmış.siyah yuvarlak ta artezyen veya su gözesi veya şelale olabilir.her neyse ama şu an kesin söylüyorum su var ve akıyor.eh benden bu kadar bilgi yeter.haaa odamı nerde ??????@BUlursamKader 25 ustambiraz kafa yoralım dimi.öyle hemen armut şiş.hemen ağzıma düş yoooookkk.ben bilmiyom vallaaaaaaaaa.şifremi verdimmmmmmmmm.

BulursamKader25

bu krokinin birçok yeri daha önceleri sular altında imiş. mesela sağ üst taraf noktalı yerin üstü.komple sulu alanmış. sarı yıldızın olduğu yerin sol tarafı bazı bölgeler su altında imiş.bazı yerlerde sular çekilmiş.yeri bilmiyorum ama.isterseniz çizerim yıldızın alt tarafı kuzey diyelim.üst tararfı güney olsun.yol tarafı doğu.sağ tarafta batı olsun.kuzeye dikkat.
Kıymetli kabakburgiba Ustam
Su İle Alakalı Tespitleriniz tamamen doğru. 1 km altında da çok güzel bir "su" kaynağı var. benim bildiğim en az 5000 senedir akmakta. :4:

azzem

Bilgili Üye
benimde ilk aklıma gelen derenin birleşim yeri oldu

BulursamKader25

Ekli dosyayı görüntüle 152931

kırmızı noktalar ana kara parçaları.siyah yerler şimdi sular çekilmiş olabilir bazı yerlerde.ama zamanla sulak alanlarmış.siyah yuvarlak ta artezyen veya su gözesi veya şelale olabilir.her neyse ama şu an kesin söylüyorum su var ve akıyor.eh benden bu kadar bilgi yeter.haaa odamı nerde ??????@BUlursamKader 25 ustambiraz kafa yoralım dimi.öyle hemen armut şiş.hemen ağzıma düş yoooookkk.ben bilmiyom vallaaaaaaaaa.şifremi verdimmmmmmmmm.

Emeklerin için teşekkür ederim Kıymetli Ustam,
Nokta atışı yapıp tutturan olursa; işte orası diyeceğim.
Nokta atışı gelmezse, inşallah ben işaretleyeceğim.
Gerçi sen işaretlemişin :)))

rrespect

Member
Ben olsam burada yatardım manzaralı havadar önü sağı solu açık renk olarak da açık muhtemelen daha kayaç bir bölge en uygun yer burada kazılırdı

romAntik

Bilgili Üye
1-dere çatalı derdimki ustalar baştan demiş..
2-ilk resmin sol alt köşesi derim..
3- derelerde giriş arardım..

Son düzenleme: