1 DÜNYA SAVASINDAN KALAN HAZiNE

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

etoile

Engellendi
Merhaba Arkadas,
Ben bu Forumda yeni bir Üyeyim. Gerçekden çok güzel ve degerli bilgiler sunmakta! Her katkı saglayan Arkadaslara Tesekkür ederim ve umut ederiz´ki dahada FAYDALI Bilgiler bizlere sunarsaniz!

Gelelim benim soruma,
Degerli Kardeslerim, benim elimde bir HARiTA Var, tabi simdi herkesde diyecekki,Harita olmayan kisi TÜRKiYEDE Kalmadı!
EVET Dogru dediniz velakin benim bahs ettigim Harita öyle elinizdeki olan bir Parça kagıttan ibaret degil! Haritanin yanında birde Anlatımı var.
BU HAZiNE NERDEN GELDi, KiMLERE AiTTiR! NE AMAÇLI YOLA ÇIKMIŞ VE KiMLER TARAFINDAN ELE GEÇiRiLMiŞ, TAM TEŞEKKÜLLÜ BiR HARiTADIR!
BU HARiTANIN SAHiBi BEN DEĞiLiM ONUDA BAŞTAN YAZAYIM! Çocukluk Yıllarımdan Arkadaş oldugum ve daha sonrada ayni Okulda Okuduğum YUNAN Bir Arkadaşım var! Aradan yillar geçti ve Bir gün Ansızım Yanıma, evime geldi ve Bana durumu anlattı! HARiTAYI KOYDU VE BERABERiNDE BiRDE ARAPCA YAZILMIŞ 15 X 20 Büyüklüğünde birde MEKTUP Vardı! HARiTA 2 Dilden Oluşan bir Harita, ESKi YUNANCA VE ARAPCA! Haritanın Ham Maddesi bizim bildiğimiz kağıtlardan degil, SAMAN GiBi SARI RENK! Hatta Samanlar belli bile oluyordu yani kıymıkları, neyse. Biz bu Haritanın Yazılı olan Mektubunu Tercüme ettirmek icin Arap Kökenli - Filistin - SUUDi ARAPLARA - HATTA IRAK ARAPLARINADA SORDUK maalesef muavfak olamadık ve Nihayetinde bizim Cami iMAMINA Gittik. imam efendi Eline aldi ve ilk dediği şu oldu, Gençler, bunu nerden buldunuz deyip Anlatmaya başladı. Bahs ettigim iMAM Şuanda TÜRKiYEDE PROF.Dr. Nuri.... Halen Hayatta, ALLAH UZUN ÖMÜR Versin. Affınıza sığınarak Soy ismini saklı tutmak istiyorum! sonuçda Kimlik haklarini ihlal etmek istemem!

Bundan Hemen Hemen 30 YIL Önce Yunan Arkadaşım ile kalktık TÜRKiYEYE GELDiK!!! O Zamanın Parası olarak yanımıza 20.000 Mark Para aldık!
Esasen bu denli Detaylı yazmamin sebebi ise, benim ve bizlerin açısından ne kadar değerli olduğunu anlamanız için yazıyorum, yoksa miktar yazmak edebe aykırıdır! Hepinizden Özür dilerim!

Biz vardık Memlekete, 3 AY Aradık taradık ve buldugumuz ise Haritadaki ANA işaretler, yani YÖN istikametini gösteren işareti bulduk!
KAYA MUŞ ile OYULMUŞ VE HARiTADAKi HARFLERi BULDUK TABI Haritadaki olan işaretlerle bire bir!

IŞARETLER ALTDA BELiRTiĞiM GiBi:

1 işaret: Kutubları Gösteren ARTI (+) işaretı çizilmiş ve YÖN tayini ( KUZEY - GÜNEY - DOGU VE BATI) diye
2 işaret: Yunanca yazılmış 3 TANE HARF
3 isaret: NAL işareti yani ÇiZiM , Nalın içinde 2 Tane Kılıç var ÇAPRAZLAMA Yani Cenk anında kılıçları vurursun O denli çizilmiş!
4 işaret: NALIN içinde "O" Harflerini andıran halkalar çizmiş, 10 taneye Yakın, Bakmam gerek - Unuttum
5 işaret: 2 BAŞLI KARTAL ve Bir Tanesinin Başında TAÇ VAR!
6 işaret: KARTAL SAĞ PENÇESiNDE BiR TANE SANDIK TUTUYOR!!!
7 işaret: Yukarıdan asağa Doğru inen Bir YILAN ve Yılan Boynunu Sola Doğru Döndürüyor, ALFABETiK HARF ile Karsılaştırmak gerekirse AYNI ( L ) Harfi Gibi ve SANDIĞA DOĞRU GiDiYOR!

Arkadaşlar, ben size su Tavsiyede Bulunmak isterim! MALINIZI MÜLKÜNÜZÜ KAYBEDECEĞiNiZi BiLSENiZ DAHi YALAN KONUŞMAYIN!!!
"YALAN KONUŞMANIN" iNSANA NE TÜR BiR AKiBET HAZIRLAYACAĞI ASLA BELLi OLMAZ!!!

NEDEN BUNU YAZDIM? BURDA CEVAP YAZACAK OLAN ÜYELER ÖNCE KENDiNE VE SONRADA BANA DÜRÜST OLSUN! OLSUN´Ki BiR NETiCEYE VARALIM INŞAALLAH!

TÜRKiYEDE BU Hazineyi ararken başımıza Askeriye Musallat oldu!
Astsubay bir genç ve yanında 2 tane uzman Çavuşlar vardı ve halen isimleri aklımda! 1 Hafta boyunca oturduk konuştuk - Sohbet ettik.
Bizi ikna ettiler ve bizde gerçekleri anlattık. Sağolsun var Olsun, bize cok yardımda bulundu. Osmanlı Arşivlerinin tüm kapılarını bize açtı ve Mevkiyi arayıp taradık! Lakin bizim için Gün Geldi ve çattı, artık mecbur dönmemiz gerekti, beraberimizde getirdiğimiz PARALAR bitti ve yetmediği gibi Yurtdışından 10.000 Mark Daha Havale ettirdik!!!!
Artik yapacak birsey yoktu ve 3 Ay sonra Yurtdışına geri döndük!

Bu Astsubay Arkadaşımızdan rica ettik ve dedikki, Bakmamız gereken 2 Yer Kaldı ama maalesef bu bizim icin mümkün olmayacak! Biz Yurtdışına Döndüğümüzde, sen O Mevkileri incele! oda sağolsun hayır demedi ve bizim için O mevkilere baktı.
Aradan 1 Hafta geçti beni Telefonla aradı ve 1 nci mevkiye gittigi malumatını verdi, bende ona O yer degil, sen diger mevkiye Git belki Orada bulursun aradığımızı dedim! Aradan 1 HAFTA geçti beni tekrar aradı ve 2nci Mevkiye gittiğini ANLATTI.
ASTSUBAYA, Abi dedim, O Mevki değil! YANLIŞ YER, Sen başka bir yere bak belki orası olabilir, Sen Elimizdeki HARiTAYI GÖRDÜN! O MEVKiYE HiÇ BENZiYORMU? HARiTADAKi iŞARETLERDEN HANGiSi VAR Diye sordum? O DA, HAYIR BENZEMiYOR DEDi, BENDE, TAMAM O ZAMAN BOŞUNA VAKiT KAYBETMEDE DEDiM....

GELELiM BAGLAMANIN KIRILDIGI NOKTAYA:::::::::::::::::

KOMUTAN BANA TELEFONDA Gittigi 2 nci yeri Anlatırken, Heyecandan Kalbim DURACAKTI!!! NEDEN BiLiYORMUSUZ?
KOMUTAN ANLATIRKEN, KENDiSiNiN ALTINLARIN ÜSTÜNDE YÜRÜDÜĞÜNÜ BiLMiYORDU!!!!
OYSA, BiZ KOMUTANA HERŞEYi ANLATIK ANLATMASINA AMA HARiTANIN SIRRI OLAN O KÜÇÜK KAĞITTAN SÖZ ETMEMiŞTiK, ONU BiLMiYOR! ELiNDEKi O HARiTA, YAZILI KAĞIT OLMADAN HiÇ BiR iŞE YARAMAZ, YANi HAZiNEYi BULMA ŞANSIN SIFIR!!!

ALLAH ŞAHiT, BEN KOMUTANA YALAN KONUŞTUM AMA, ASLA ONSUZ ALTINLARI ALMAYACAKTIK, ONUNLA BERABER GiDiP HAZiNEYi CIKARTACAKTIK! ONA DEDiM, Komutanim ben 2 haftaya geliyorum Belki 4 haftada olabilir ve seninle tekrar gittiğin mevkileri gezeriz, gözünden kaçırmış olacağın belki işaretler olabilir dedim, oda bana Nasip, biliyorsun, Tayinim çıktı çıkacak DOĞUYA Gidecem, o zamana kadar gelirsen güzel olur. Belki 1 AY belki yarın tayinim çıkar belli olmaz dedi. Maalesef aynen dediği gibi çıktı ve Tayini 1 haftaya varmadı Doğuya çıktı.

BURAYA KADAR HERŞEY NORMAL, GELELiM ALLAH´IN C.C. TECELLiYATINA! EVDE TRT KANALI iZLERKEN, PKK´LILARIN BASKIN YAPMIŞ OLDUĞU KÖYDEN SÖZ EDiP VE ŞEHiT DÜŞEN ASKERLERiN iSiMLERiNi AÇIKLIYORLAR, BiRDEN O ASTSUBAYIN iSMi LiSTEDE BELiRDi. ONUN OLDUĞUNU BiLiYORDUM ÇÜNKÜ TAYiNi ÇIKTIĞINDA BENi ARADI VE GiTTiĞi iL VE KÖYÜN iSMiNi VERDi. ŞEHiR DOĞRU - KÖY DOĞRU - ŞEHiT OLAN ŞAHSIN RÜTBESi DOĞRU - iSMi - SOY iSMi - KALDIGI MEMLEKET YANi NERELi OLDUĞU HEPSi DOĞRU EEEEEEEEE ONUN OLMAMASINA Şimdi imkan varmı değilmi????

Ben inanmak istemedin ve Araştırdım, maalesef ŞEHiT OLMUŞ " ALLAH C.C. RAHMET ETSiN VE MEKANI CENNET OLSUN iNŞAALLAH VE ALLAH BiZLERi TÜM ŞEHiTLERiN ŞEFAATLERiNDEN MAHRUM ETMESi!

Benimki inat ya, hani belki yanlışlık olmustur diye,UMUT DÜNYASI, GEÇEN GÜNLERDE GENEL KURMAY BAŞKANLIĞINI ARADIM! Maalesef Haber almak mümkün olmadı, 30 YILA yakın bir Askerin Bilgilerini vermek hemen hemen imkansız dediler ve mümkün olsa bile, bunun çok Uzun Zaman alacağını söylediler.

Arkadaşlar, Gerçek Bir Hikayeyi benden YALANSIZ DOLANSIZ OKUDUNUZ! EGER BU HAZiNEYi BULMAK MÜMKÜN OLURSA! BU RAHMETLi ASTSUBAYIN AiLESiNE VE ÇOCUKLARINA ÖMÜR BOYU ZENGiNLiK iÇiNDE YAŞAYACAK KADAR ALTIN VERECEM INŞAALLAH!

BURDAKi HAZiNENiN MiKTARINA GELiNCE, SANDIKLAR DOLUSU MÜCEVHARATIN OLDUĞUNU SÖYLEMEM YETERMi SiZLERE?
ALTINLARDAN SÖZ BiLE ETMiYORUM!!!

ARADA BiR HALEN YUNAN ARKADAŞIMLA GÖRÜŞÜYORUZ! ODA UMUDUNU YiTiRDi, BANA, Sen ara, benim aramak icin artık Ne inancım nede hevesim kaldı dedi, Bulursan bana, münasip gördügün kadar verirsen ben hakkıma razıyım dedi!
Ben Hakkımı Helal ediyorum!!! En azından sen bulda, herkese faydan olur dedi....

ARKADAŞLAR, umarım içinizden gerçekten Beni ciddiye alıp, bu işe Talip olmak isteyen varsa" DÜRÜST" olsun... Ben Kimseden PARA PUL istemiyorum.
HARiTA SATILIKTA DEĞiL!!! HiÇ BiR PARA KARŞILIĞI SATILMIYOR! BU TEKLiF EDiLMESiN!!! LÜTFEN.....

NOT: EĞER ASKERiYEDE TANIDIĞINIZ BiRi VARSA VE BENiM VERECEĞiM BiLGiLERLE iSTEDiĞiM ŞAHSI BULABiLiRSEK O ZAMAN HiÇ ARAMADAN HAZiNENiN YERiNi HEMEN BULABiLiRiZ! O GÜN ASTSUBAYIN YANINDA, UZMAN ÇAVUŞ OLAN 1 ŞAHIS DAHA VARDI!

HEPiNiZ ALLAHA EMANET OLUN!!!!

etoile

Engellendi
Evet 30 Yillik Hikaye, Kulaga hos geliyor. Bende Begendim!

etoile

Engellendi
Timur Azizim, EVET Okudum! Konu Anlasilmistir! Kolay Gelsin

Cenat

Aktif Üye
Slm anlatımın sonunu okumadın galiba kendine zarar gelmesin diye ilk buluşmada ortadan kaybolur gider bu tür işlerde kimseye güven olmaz.Yaşamayan bilmez başına ne geleceğini.

odin

Editör
Guzel hikayede kafama 2 soru takıldı; ilki neden yer tespitinden sonra 30 sene beklendi? Diğeri bu askerlerin gittiği mevkiyi harita sahibi bilmiyormu? Neden uzman çavuşu arıyor.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardeşlerim,
Anlatılanların hepsi doğru bile olsa bu tür işlere girilmez.
Siz okuduğunuzda "ben bu kardeşimle görüşeyim, yardımcı olayım" düşüncesini yaşadıysanız;
henüz çok tecrübesiz olduğunuzu, başınıza neler gelebileceğini bilmediğinizi, daha 10 fırın ekmek yemeniz gerektiğini bilin.
Ne olursa olsun, ben korkmam, gözüm karadır diyen varsa; çok açık yazıyorum: Ahmaktır.
Bu iş ciddi iştir. Ciddi yapılır. Hapis ve para cezasından bahsetmiyorum. Canınızdan olursunuz. Tarsusda öldürülen polis kardeşimizi unutmayın.
Herkesin ilahı Allah cc değildir. İlahı para haline gelen kişiler herşeyi yaparlar. Bu nedenle ekip olduğunuz kişi, en az öz kardaşın gibi olacak.

Bu yazdıklarım genel pransiplerdir. Konuyu açan kardeşimizi şahsen bilmediğim için, olumlu olumsuz birşey diyemem.
Yazdıklarımın bu kardeşimizin şahsıyla alakası yoktur.

ölmezada

Aktif Üye
ilginç bir hikaye, arkadaşın engelini kaldırın da konu devam etsin. bu kadar yaşanmışlığı olan bir konuda biriyle irtibat kuracaksa bile tedbirini alır mutlaka timur964 ustam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...