7 civciv 1 tavuk cozemeyenler buraya

Xlawoy

Yeni Üye
Ucgenin baska bir ucunda bu kitap cikti😊 gerisini paylassak hapsi boylarim. Onemli bir not. Cikarilan hicbirseyin sahibi degilim. Ben bildigimi gordumu defalarca tecrube ettigimi soyluyorum. Elinizde varsa bu isaret. Soyledigim yerlere bakin zaten bulursunuz. Karsiliginda birsey istemiyorum ki.

Ekli dosyalar

Xlawoy

Yeni Üye
madem herkes yalan soyluyor cıkardıgını gormedın kimsenin bız sana neden inanalım dogru soyluyorum demeyle dogru soyledıgını mı kanıtladın daha dün üye olmussun foruma 8 mesajın var bana ınanın dıyorsun sanırsın profesorsun sankı kendin cıkarttın tavugun parasınıda burda ahkam kesıyorsun. Sen madem bu kadar bilgilisin şu cıkarttıgın tavuk civcivin paralarının çıkarılış videolarını paylaşta bizde inanalım.
Daha dun uye oldum cok dogru. Ama herkesten daha net konusuyorum. Bu kadar cok tavuk civciv isareti var bir cok sitede, hangisi bir neticeye ulasti? Kim bir tesekkur etti sonuca ulastim diye? Ugur kulac sirtini isarete ver diyor 25 metre ilerde cihaz tut 25 okka cikar diyor. Oda yalan. Yahu isaretlerin anlamini bilen suryani ve ermenilerin papazlaridir. Cozulmusse bunlar papazlar cozdu. Mallari bunlar goturdu. Soyledigim yerlere bakin. Mujde gitmisse onlarda gitmis bu kadar basit

Xlawoy

Yeni Üye
Bizim millet isaretleri birbirinden saklar durur hatta kirar kimse gormesin diye. Kirdigi yerin konumunu bolgesini bile gostermez. Ee dogal olarak yemez mali. Ben hepsinin mevkisini ismini verdim. Neyse 7 civcivi bulan arkadaslara buyuk haric hepsinin yerini gostermek icin yardimci olacam. Ama dogudakiler beni de goturun o ani yasamak herseye bedel. Karsiliginda birsey istemem. Buyuk olanin definesi buyulu. Gece olunca uzerinde ates yaniyor. Inanmayanlar icin yeri soyluyorum. Van ,baskaleyi 16 kilometreyi gecince hatip ova koyu var. O koylulere sorun; " gece cesmenin yaninda ates nerde yaniyor" diye. Size gosterirler. Tadini cikarin buyunun. Gece 20 metre yaklasmayin kediler saldiriyor.

deli firat

DOĞACI
Evet ama ikamet ettigim yer suan van edremit
Ha iyi gardaş hoş geldin peki sen Hakkari'de hangi işareti çözdün anladığım kadarıyla erzikin köprüsünde öteye olan işareti diyon peki bana çözümünü detaylı olara yazarmısın istersen özelime yazabilirsin tabi senin için bir sakıncası yokise

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Sayin hocam, 7 civciv bir tavuk icin gecerli anlattiklarim zaten. Edirnede de hakkaridede trabzondada akdenizde de olsa, anlamlari ayni. Hatta eskiyanin bile ayni. Aradaki tek fark selaleler
geçecen onu cancağızım. hepsi aynı şifreleme ile yapılmaz.
doğuda 3-5 tane var elimde. bozulmayanda var.
bir tanesinin dibinde şelale de var :))

Keskingöz

Süper Moderatör
Daha dun uye oldum cok dogru. Ama herkesten daha net konusuyorum. Bu kadar cok tavuk civciv isareti var bir cok sitede, hangisi bir neticeye ulasti? Kim bir tesekkur etti sonuca ulastim diye? Ugur kulac sirtini isarete ver diyor 25 metre ilerde cihaz tut 25 okka cikar diyor. Oda yalan. Yahu isaretlerin anlamini bilen suryani ve ermenilerin papazlaridir. Cozulmusse bunlar papazlar cozdu. Mallari bunlar goturdu. Soyledigim yerlere bakin. Mujde gitmisse onlarda gitmis bu kadar basit
burada haklısın. uğur kulaç ermeni şifrelemesinde berbattır. roma bizans rum işleri idare der. tutturuyor bazen.

Keskingöz

Süper Moderatör

Xlawoy

Yeni Üye
geçecen onu cancağızım. hepsi aynı şifreleme ile yapılmaz.
doğuda 3-5 tane var elimde. bozulmayanda var.
bir tanesinin dibinde şelale de var :))
Selale eskiya isi. Eskiyada kileseye calisir zaten. Butun mesele tum bu isaret sistemlerinin kiliselerden ciktigidir. Hepsinin anlamlari ayni. ( ermeni ve suryani) madem biliyorsunuz o zaman bir soru sorayim. Tavuklu cuvciv altin parasinin uzerinde hangi resim var😊

Xlawoy

Yeni Üye
Internette yok. Bakalim siz tecrubeli olanlarda bu bilgi var mi? Varsa biliyorsunuzdur demektir.

Xlawoy

Yeni Üye
Ceylanli koyu sirte kilisesinden. Eskiya o donemin vergi memurlariydi. Ve kiliseye calisirlardi. Isaret kilisenin kapi girisinden. Goruldugu gibi eskiya motifli. Kilisenin 2 kilometre yukarisinda selale akar. Selaleye yakin 5 civciv bir tavuk var. Selalenin dereyle birlestigi noktada ise degirmen.