%99 Mezar Tespiti

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalar. Basından sonuna okudum. Konu başlığı zaten abartı. olmuş.. Milyonluk cihazlar. Yada prof. Kazı başkanları. bile bu yüzde oranı. ile tespit yapamaz. Ken. müthiş Bi bilgi kirliliği ve. Karmaşa gördüm.. Konu sahibi arkadaş gecensene Kasım dan beri. Teorisi ile ilgili bir sunum yapsaydı tatmin edici olurdu. Buda benim görüşüm
Siz bu konuda cok bilgilisiniz sanirim, bilgi kiriligi dediginize gore. Mumkunse birazda sizin bilgierinizden faydalanabilirmiyiz.

meratan

Aktif Üye
Siz bu konuda cok bilgilisiniz sanirim, bilgi kiriligi dediginize gore. Mumkunse birazda sizin bilgierinizden faydalanabilirmiyiz.
Vallahi ustam lafı ağzımdan aldın.Ağzına sağlık.Yanlız sadece bu konu değil her konuda aynı

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ortaya. birtez. bir iddiaa. Bir buluş. Bir keşif. Atıldığında. Sırf. Laf ola beri gele diye. 9.10.sayfa.konuşulurken..ilk konuyu açan kimse... Bunları ispatla mükelleftir.. Ki. İnandırıcı olsun... Yaşamınn her alanında. Böyledir... Kimsenin umut tacirliği yapmaya hakkı yoktur. Tecrübe. Yaşanmışlıklarla. Başarılarla Edinilir.. Ben şahsen. Bir. Buluşum. İddaam.olursa. İspat edemeyeceğim. Konu. Açmam Mirkut meratan

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Aliömer Ustam Teşekkür Ederim..
Bende boşluğa yaklaştığım için çubuklar V yapıyor diyordum. Doğrusunu öğrendim teşekkürler.
Benim tespit ettiğim bir boşluk var. Bu boşluğa ilk olarak üzerinde hiçbirşey olmayan gümüş çubuklarla baktım ve bu boşluğu göremedim. Ama bir tane batıda bir tane kuzeybatıda iki tane küçük boşluk tepkisi aldım. Bunlar konu sahibi arkadaşın bahsettiği boşluklar olabilir. Daha sonra biraz tecrübe edindikten sonra gerçek boşluğu tespit ettim. Aliömer Ustam, BulursamKader25 Ustam ne dersiniz; boşlukta altın olabilirmi ? İlk boşluk baktığımda bu kadar büyük bir boşluğu görmeyip yansımaları gördüm.
Saygılarımla ve Selametle
Ustam boşluk tespiti yapabilmeniz elbeteki büyük başarı. inanıyorumki ilerki zamanlarda boşluk içinde olabilecek metal objeleride tahmin edeceksiniz.
Tespitini yapmış olduğunuz boşluk içinde altın olurmu bilemeyiz fakat yinede fikrimi bilmek isterseniz eğer ben pek bir ihtimal vermiyorum.
Arama yaptığın arazide 3 ayrı oda olduğunu farz edelim. 1. Oda dönem soygunu yemiş ve tekrardan kapatılmış . 2.odad ise bronz gümüş gibi metalerden yapılmış objeler var.
3. Odada ise bir miktar altın var
Siz burada çubuk tutunuz ilk tespit edecğiniz oda dönem soygunu yemiş oda olacaktır diğer iki odanın üzerinden geçseniz dahai görmeyeceksiniz. Bu odayı açtıktan sonra tekrar çubuk tutsanız 2. Odayı tespit edeceksiniz yani içinde gümüş bronz bakır olan odayı 3 cü odanın üzerinden gecseniz dahi bulmayacaksınız. 2. Odayıda actınız tekrar cubuk tutunuz 3. Odayı arıyorsunuz büyük olasılık ya minerale yada serbest elektron çarpışmasına gideceksiniz. Yani odayı bulma olasılğınız çok çok zayıf olacak sebebi ise altının ta kendisidir.
Fakat bol bol pratik yaparak bu sorunun üstesinde gelmek mümkün. Pratik yapmadan deneme yanılma.yöntemlerini uygulamadan sonuca ulaşmak pek mümkün olmaz sadece yazılanları okuyupta akabinde araziye çıkıp altın aramak inan hiç akıllıca olamz.

Esteban74

Editör
Açıklamalarınız için teşekkür ederim Aliömer Ustam
Saygılarımla ve Selametle

kerti17

Aktif Üye
Ortaya. birtez. bir iddiaa. Bir buluş. Bir keşif. Atıldığında. Sırf. Laf ola beri gele diye. 9.10.sayfa.konuşulurken..ilk konuyu açan kimse... Bunları ispatla mükelleftir.. Ki. İnandırıcı olsun... Yaşamınn her alanında. Böyledir... Kimsenin umut tacirliği yapmaya hakkı yoktur. Tecrübe. Yaşanmışlıklarla. Başarılarla Edinilir.. Ben şahsen. Bir. Buluşum. İddaam.olursa. İspat edemeyeceğim. Konu. Açmam @Mirkut @meratan
Konuyu açan benim. Umut tacirliği demişsin, anlamını bil öyle kullan bu kelimeyi ki kalp kırmayalım. Binlerce insanın olduğu bir platformda gpr radar kullanan elbette vardır benim söylediklerimle onların doğru noktada aldığı görüntülerde çelişme var mı buna bakmak lazım. Konunun ilk başında ilgili ekran görüntüleri var ordan tekrar bakabilirsin. Kaldı ki bu konu insanlara yardım amaçlı açılmıştır sonuç aldığım iki noktanın görüntüsünü burada paylaşmak isterdim sırf herşeye mualif olanlara cevap niteliğinde olsun diye ama işte günümüz Türkiye’si. Kimseyi tatmin etmek için kendimi yakamam.
Son olarak; Bu siteden aldığım birçok bilgi için herkese minnattarım. Bu konuya gelince artık arge çalışması yapamıyorum farklı teknolojileri kullanıyorum. Uzun zamandır da çalışmalardan dolayı siteye giremiyorum. Allah hepimizin gönlüne göre versin.

Mal bulanındır

kerti17 üstad madem gelişme kaydettin git patentini al ekonomik yönden kalkın busaatte buralara girmene gerek kalmasın kimse buluş icat yapana zarar vermiyor toplumun faydasına bir ar-ge varsa paylaş herkes faydalansın

kerti17

Aktif Üye
@kerti17 üstad madem gelişme kaydettin git patentini al ekonomik yönden kalkın busaatte buralara girmene gerek kalmasın kimse buluş icat yapana zarar vermiyor toplumun faydasına bir ar-ge varsa paylaş herkes faydalansın
Toplumun faydasına yapılan şeyin sonucunda yapılan eleştiriyi görüyoruz be usta. Ekonomik yönden böyle birşeye ihtiyacım yok. Ha dediğin doğru facebookta bir sayfa açıp 20 liralık çubukları yapıp bu yöntemi de çubuk alanlara 1000 liraya satsaydım bak nasıl saygı görüyordum. Dediğim gibi bu konuda çalışma yapmak isteyen genç arkadaşlar test ederek geliştirebilir. Patent için de ne diceksin adamlara; “ben çubukla define buldum,patentini almaya geldim mi?” Gülerler adama. Hadi sağlıcakla

Mal bulanındır

kerti17 üstad yok öyle kaçmak sen ne çubuğunda bahsediyor sun konu başlığına göre yorum yaptım ben... sende konu başlığına göre ne aşama kaydettin bahset boşluk değerli değersiz tespitine yönelik dijital ortamda neler yaptın uydular gönderilirken 10.milyar doları çatal höyükte. Altın bulcaz diye göndermediler biliyon dimii kardeş... Sen gel anlat ne aşama içindesin. Bu ülkedeki gömüleri çıkarmaya kimsenin ömrü yetmez çünküü

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
kerti17 ve Mal bulanındır ustalarım birbirimizle zıtlaşmadan mevcut konu üzerinden fikirlerimizi ortaya koyarak Doğru neticeler almaya çalışalım. kerti17 ustamız önemli bir konu açmış fakat konu bir neticeye varmadan kala kalmış. Ustamızın bunu kasıtlı olarak yarıda bıraktığını düşünmüyorum bilmediğimiz nedenlerden kaynaklı olabilir.
Sapma yada yansıma hatta sekme diyebileceğimiz boşlukları tespit etmemizi zorlaştıran etkenler olduğu kesindir. Bu yansıma hava almayan tamamıyla kapalı boşluklarda oluşur. Hava akımı olan bosluklarda bu durum yaşanmaz. Arazide boşluk ararken ilk bulacağımız boşluğun yansımasıdır. Kerti17 ustama katılmadığım noktaysa bentonitle gerçek boşluğun tespit edilebileceği söylemesidir. Minerali yada minerlasiz hangi çubuğu kullanırsanız kullanın yansıma yada sapma olayına takılmaktan kurtulamazsınız. Yansıma olayından haberi olmayan bur çubukçu ilk bulduğu boşluk noktasında çakılı kalır. Ayrıca boşluk olarak alınan her noktanında kesin bir yansıma olacağı garantisi yoktur. Çünkü arazide kil tabakası olan ve yine bazı mineral oluşumları çubuklar bize boşluk olarak verebilir.
Son olarak kerti17 ustamızın yansıma olayını çözümü hakında bizlere bilgi be tecrübesini paylaşmasını bekliyoruz.

Bahhalebah

Aktif Üye
Konu Sahibi kardeşim üzerine alınmasında boşlukta mineral olmaz çubuk boşlukta yanılmaz hazneli çubuğunuzdada öyle bentonitmiş yok demir parçaları kömür parçaları ekleyerekte bulacaginiz aradığınız şeyide bulamassınız çubuklarınız in içi boş olursa daha çok verim alırsınız şansınız bol olsun arkadaşlar saygılar

kerti17

Aktif Üye
Arkadaşlar özellikle belirtmek isterim ki konu yansıma konusu. Pirinç çubuk,bakır çubuk veya bentonit, kömür vs...değil. Eleştiri yapılıyor eleştiri iyidir ben alınmam. Lakin benimde kızdığım nokta şu; madem bu yansıma vs adına siz her ne diyorsanız artık bu kadar bunu bilen vardı da niye bir tane konu açılmadı bununla ilgili? Minerali ne ile elersiniz bilmem herkesin bir yoğurt yiyişi vardır ama yansıma konusunda belirttiğim şeyi tecrübe etmenizde fayda var. Sonuç alınmayan birşeyi burada boş beleş paylaşacak değilim. Bunu bilimsel olarak açıklayan arkadaşlarımızda var aramızda yansıma olayı gerçektir. Umduğunuz bulduğunuz olsun