%99 Mezar Tespiti

aydın_33

Yeni Üye
ustam selamunaleykum ben aslen çubukcuyum boşlugu guzel bı sekılde buluyorum ama bana yardımcı olacak yanı boşluk bulan bir cihaz gerekiyor yeraltını görüntüleme cihazı3d gradyometre lerden almaya karar verdim ama hangisi daha elverişli olur yardımcı olursanız sevinirim ustalar

lagardel

Aktif Üye
selmınaleyküm
bu bentonit bildiğimiz kedi kumu değilmi?

aydın_33

Yeni Üye
merhaba ustalar herkes te farklı oluyor bu bosluk ıslemı bende ıse artı ve eksısı var kan grubu vs. ılgılenmem ben. vucuttakı enerjıyle alakalı bendekı cubuklar pırınc . ve cubuklar artı ve eksıdır yanı sağ eldekı artı sol eldekı eksı olacak . sımdı mınarellı bır tas koyun onunuze cubukları tutun donecektır
donerse el degıstırın bu sefer donmez benım sağ eldeki artıdır

antidepresan

Aktif Üye
Bunla ilgili formda birçok yazı var ustam evet kullandığımız yerlerde başarılı oldu

Adam78

Aktif Üye
Bentonit nedir ne halde bulunur nasıl ve nereden te mi edebiliriz

Sahinler

Aktif Üye
Ahhh Kardaşım ahhhh.
Geçti o günler...
Güneş tepedeymiş, yan yatmış. :230:

Bu tespitler mineral ayırımı yapılamayan günlerdi.

Minerali eleyene güneş etki etmiyor artık.....

Aslında tespiti 2 ye ayırmak daha faydalı olur.

1- Yüzeydekilerin Tespiti ( 1-30 cm )
2- Derindekilerin Tespiti ( 2 metre ve daha fazlası.

Güneş her halükarda Yüzeydekileri etkiler. ( Isı-Işık-Frekans işine girmeden bodoslama hüküm verdim :) )

Çay içerken çenem çok açılır, sen demliği büyük olan yer ayarla kıymatlı kardaşım inşallah. kahkaha
Ustam minerali neyle eliyorsunuz Allah aşkına şurada bi soyleyiverin izah ediverin
Bu mineral olayını baya kucumsemişsiniz alaşağı etmişsiniz yazilarinizdan onu anladım
Arkadaş bentonit filan demiş daha 2 gün önce pirinç cubuklarla bentonit kullanarak bir mezar tespiti yaptık kazdik yine hüsran yine yıkıntı
Bu mineral olayını nasıl cozduyseniz lütfen burda yardımcı olun hepinize kolay gelsin ustalar

meratan

Aktif Üye
Ustam altın metali yapısı itibariyle kendisini korumaya alan ve etrafında aşılması zor bir kalkan oluşturan tek metaldır. Böyle olmamış olsa oda diğer metaller gibi zamanla doğaya yenik düşer ya çürürdü yada bakır bronz gibi oksit kaplardı. Bu konuyu başka başlık altında irdelemek daha sağlıklı olur.
Konumuza olan bağlantısına gelirsek boşluk içinde veya direk toprak iÇinde ne şekilde gömülmüş olursa olsun kendini sağlama alır.
Tabi bu durumu aşan ustalarımız var. Belki birgün bunu nasıl başardıklarını açıklarlar. Kendi tercihleri.
Toprak altında ne amaçla olursa olsun yapılmış bir boşluk bulunduğu alanda manyetik bir bozulmaya neden olur. Dolayısıyla çubuklarımızı uzaktan buraya yönlendiren ise boşluğun kendisi değil bozulan manyetik alandır. Aynı şekilde dolgu dediğimiz açılıp tekrar kapatılan yerlerde aynı sonucu verir fakat boşluk ile dolgunun tepkileri farklıdır. Bunu çözmek ustalık ister zaman ve tecrübe ister. Bakın size önemli bir detay vereyim sadece metal sinyali yakaladığınız bir noktada dolgu olup olmadığını bilirseniz sonucu o kadar sağlama almış olursunuz.
Sinyal aldığınız bir noktada dolgu tepkisi almazsanız mineral olduğunu anlarsınız. Dolguyu yakalamanın avantajı çalışma yapacağınız alanın ne kadar işlem gördüğü hakında fikir sahibi olursunuz.
Boşluk tespiti yaptığınız bir alanda boşluğun kaya içi boşluk mu yoksa taş duvar ile yapılan boşluk mu olduğunu anlamak için. Öncelikle boşluğun alanını cizmeniz gerekecektir. Boşluğun şeklini çizdikten sonra boşluğun kenarına geçip sağ tarafınız boşluğa gelecek şekilde 1 veya 1.5 cm boşlukta uzak durunuz ve yavaş yavaş yanlamasına boşluğa doğru gidiniz.
Örülen duvarın ilk sınırına geldiğinizde sağ çubuk kapanacaktır ilerlemeye devam ederseniz duvarın bitimine geldiğinizde sağ çubuk açılacaktır. Ve boşluğun içine girdiğiniz anda sol çubuğunuz açılacaktır. Sağ çubuğun ilk kapandığı ve açıldığı yer duvarın kalınlığını size verecektir. Eğerki alta kaya içi boşluksa sağçubuk kapandığı gibi açılır peşinde sol çubuk açılır. Ustam kusura bakmayın acelem olduğundan anca bu kadar yazabildim

Aliömer ustam daha önce bu yazıyı bir kaç kez okudum ama bugün okuyunca ancak algıladım.
Dolgu sinyali aldığın yerde işlem yapılmış olasılığı fazla diyorsunuz.Ustam altta bir oda veya mezar varsa diyelim 2 metre yüksekliğinde bir oda var ve üstüde 2 metre dolgu burada çubuk dolguyumu verir yoksa alttaki oda boşluğunumu.Bunu nasıl ayırt ederiz.Diyelim dolgu verdi aşağıda oda varmı nasıl anlarız.Yada tam tersi boşluk verdi üstünün dolgu olduğunu nasıl anlarız çubukla.
Saygılar

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Aliömer ustam daha önce bu yazıyı bir kaç kez okudum ama bugün okuyunca ancak algıladım.
Dolgu sinyali aldığın yerde işlem yapılmış olasılığı fazla diyorsunuz.Ustam altta bir oda veya mezar varsa diyelim 2 metre yüksekliğinde bir oda var ve üstüde 2 metre dolgu burada çubuk dolguyumu verir yoksa alttaki oda boşluğunumu.Bunu nasıl ayırt ederiz.Diyelim dolgu verdi aşağıda oda varmı nasıl anlarız.Yada tam tersi boşluk verdi üstünün dolgu olduğunu nasıl anlarız çubukla.
Saygılar
Ustam şöyle düşünün yerin altına 2x2 ölcülerinde bir oda yapacaksınız. Böyle bir oda yapabilmeniz için en azından 3x3 alan acmanız gerekeceki odayı yapa bilesiniz. Hadi diyelim odayı actığınız alan içine sığdırdınız yani oda duvarlarını dirak acmış olduğunuz çukurun kenarlarına bitişik yaptınız sonuç olarak odanın 3 kenarı sıfıra sıfır cıkartınız ama yine giriş kısmını geniş acmanız gerekecek. Yani her halükarda odanın enazından bir kenarı dolgu olacaktır. Simdi böyle bir durumda çubuk ile tespit yaparken odanın dolgu olan kısmında odaya doğru yürürken dolgunun üzerine geldiğinizde çubuk V yapacak taki boşluğun üzerine gelene kadar boşluğa girdiğiniz anda ise iki çubuk tam dışa acılacak sağdaki sağa soldaki sola tam açacak. Bu şekilde dolgu ile boşluğu ayırmamız mümkün. Tabi kimi kulanıcılarda çubukların tepkileri değişebilir.

Esteban74

Editör
Aliömer Ustam Teşekkür Ederim..
Bende boşluğa yaklaştığım için çubuklar V yapıyor diyordum. Doğrusunu öğrendim teşekkürler.
Benim tespit ettiğim bir boşluk var. Bu boşluğa ilk olarak üzerinde hiçbirşey olmayan gümüş çubuklarla baktım ve bu boşluğu göremedim. Ama bir tane batıda bir tane kuzeybatıda iki tane küçük boşluk tepkisi aldım. Bunlar konu sahibi arkadaşın bahsettiği boşluklar olabilir. Daha sonra biraz tecrübe edindikten sonra gerçek boşluğu tespit ettim. Aliömer Ustam, BulursamKader25 Ustam ne dersiniz; boşlukta altın olabilirmi ? İlk boşluk baktığımda bu kadar büyük bir boşluğu görmeyip yansımaları gördüm.
Saygılarımla ve Selametle

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ustalar. Basından sonuna okudum. Konu başlığı zaten abartı. olmuş.. Milyonluk cihazlar. Yada prof. Kazı başkanları. bile bu yüzde oranı. ile tespit yapamaz. Ken. müthiş Bi bilgi kirliliği ve. Karmaşa gördüm.. Konu sahibi arkadaş gecensene Kasım dan beri. Teorisi ile ilgili bir sunum yapsaydı tatmin edici olurdu. Buda benim görüşüm

meratan

Aktif Üye
Ustam şöyle düşünün yerin altına 2x2 ölcülerinde bir oda yapacaksınız. Böyle bir oda yapabilmeniz için en azından 3x3 alan acmanız gerekeceki odayı yapa bilesiniz. Hadi diyelim odayı actığınız alan içine sığdırdınız yani oda duvarlarını dirak acmış olduğunuz çukurun kenarlarına bitişik yaptınız sonuç olarak odanın 3 kenarı sıfıra sıfır cıkartınız ama yine giriş kısmını geniş acmanız gerekecek. Yani her halükarda odanın enazından bir kenarı dolgu olacaktır. Simdi böyle bir durumda çubuk ile tespit yaparken odanın dolgu olan kısmında odaya doğru yürürken dolgunun üzerine geldiğinizde çubuk V yapacak taki boşluğun üzerine gelene kadar boşluğa girdiğiniz anda ise iki çubuk tam dışa acılacak sağdaki sağa soldaki sola tam açacak. Bu şekilde dolgu ile boşluğu ayırmamız mümkün. Tabi kimi kulanıcılarda çubukların tepkileri değişebilir.
Ustam teşekkür ederim.Size aynen katılıyorum.Zaten sağbtarafınızı odaya verip dediğiniz gibi yan yan yüründüğünde duvarı bulduğumuzda içini kontrol etmek daha kolay oluyor.
Başımdan şöyle bir olay geçmişti sitedede paylaşmıştım odayı çizmiştim o zaman dolgu,boşluk ayrımı yapmayı bilmiyordum.Sonra kabloyu serip derinlik alayım dedim.İlk çarpıyı 2 metrede yaptı odanın yüksekliği dedim 2 çarpıyı 2.30 yaptı buda üzerindeki toprak dedim.Oda dolguydu ve hakikaten 2.30 dolgu vardı fakat altı doğaldı ve oda yoktu.
Saygılar