%99 Mezar Tespiti

GERMO

Engellendi
Ustam boşluk tespiti yapabilmeniz elbeteki büyük başarı. inanıyorumki ilerki zamanlarda boşluk içinde olabilecek metal objeleride tahmin edeceksiniz.
Tespitini yapmış olduğunuz boşluk içinde altın olurmu bilemeyiz fakat yinede fikrimi bilmek isterseniz eğer ben pek bir ihtimal vermiyorum.
Arama yaptığın arazide 3 ayrı oda olduğunu farz edelim. 1. Oda dönem soygunu yemiş ve tekrardan kapatılmış . 2.odad ise bronz gümüş gibi metalerden yapılmış objeler var.
3. Odada ise bir miktar altın var
Siz burada çubuk tutunuz ilk tespit edecğiniz oda dönem soygunu yemiş oda olacaktır diğer iki odanın üzerinden geçseniz dahai görmeyeceksiniz. Bu odayı açtıktan sonra tekrar çubuk tutsanız 2. Odayı tespit edeceksiniz yani içinde gümüş bronz bakır olan odayı 3 cü odanın üzerinden gecseniz dahi bulmayacaksınız. 2. Odayıda actınız tekrar cubuk tutunuz 3. Odayı arıyorsunuz büyük olasılık ya minerale yada serbest elektron çarpışmasına gideceksiniz. Yani odayı bulma olasılğınız çok çok zayıf olacak sebebi ise altının ta kendisidir.
Fakat bol bol pratik yaparak bu sorunun üstesinde gelmek mümkün. Pratik yapmadan deneme yanılma.yöntemlerini uygulamadan sonuca ulaşmak pek mümkün olmaz sadece yazılanları okuyupta akabinde araziye çıkıp altın aramak inan hiç akıllıca olamz.
Aliömer ustam verdiginiz bilgiler için çok teşekkür ediyorum, bu yapılması gereken pratik yöntem və usulleri hakkında azda olsa ipucu verseniz, bu yöntem ve Malzemeleri nelerdir ustam, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Cann

Editör
Ortada ki asil mezar digerleri baska mezarlar olmasin mesela lahit...?