Abartmayalım.

ZİKRULLAH

Engellendi
Ustacim kurana hadise gore nekadar konusuyorsunuz orasi bu ayri birsey. Asil tehlike olan ayetlerle hadislerle birbirinizin karsisina cikmaniz. Buda durumu vahim bir hal almaya yoneltir. islam tartisilacak bir din degil ger yonuyle kendini kanitlamis kainata meydan okuyan bir dindir kuranin ve sunnetin olculerinde. Onun icin gerek yok. Bakin aliomer ustamiz guzel bir konu acmis sizde destekliyorsunuz bunu baska hallere sokmanin bir anlami yok. Faydalanacaksa herkes faydalansin, ama ben hakliyim o hakliyla degil. isterseniz sizinle vazi konulari ozeldende yazisip istisare edebiliriz, gata yada dogru yapiyorsunuz diye degil, islami konusmak hosuma gider o yuzden. Selametle saglicakla kal
Usta ilmi reddiye dinde var.Ben zaten ilmi tartışmaya her zaman varım.Ben ayet dedim bana büyücü dediler vekf ile Havvas yapanlara hoca diyorlar tılsımlı yer olduğun da hocaya koşuyor lar Havvas vekf yapıyor şirktir diyorum bu işler okuyarak hallolur ayet ile olur hep bunu söyledim bu kuran değilmi sünnet değilmi bu işler sıkıntı 9 yil medrese eğitimi aldık icazet dedik saldırdılar reddiye dinimizde var fakat sizi anladım size saygım var aslında aynı şeyleri düşünüyoruz özür dilerim

ZİKRULLAH

Engellendi
ZİKRULLAH kardeşim Sen benim sana neden kızdığımı biraz düşünürsen bulursun. Ehli sünnet düşmanı Kuranın karşısında v.b düşüncem size karşı hiç olmadı bundan dolayıda tepki göstermiyom size. Ustam niyetinizi ben bilemem lâkin verdiğiniz sözleri tutamadınız benim açımdan --- aldınız, bakın doğrudan söylüyorum kırılmaca gücenmece yok. Beni burdaki hiçbi arkadaşın dini yaşantısı düşüncesi alakadar etmez ben insanların verdikleri sözde durup durmadığına bakarım notumuda ona göre veririm. Kendime de bu şekilde muamele edilmesini isterim, varsa bi eğriliğim usulünce uyaranlara teşekkür eder bunu düzeltmeye çalışırım. Tüm üyeler şu sözü okusunlar bu vesile ile: “Kişinin (salt) namazını itibara almayınız! Sadece orucunu da itibara almayınız! Konuştuğu zaman doğru söylüyor mu, nefse uyan bir günahla veya dünya nimeti ile karşı karşıya geldiğinde, vera ile hareket eder mi, kendisine bir şey emanet edildiğinde davranışı nasıl olur; siz asıl bunlara bakın. ( H.z Ömer R.a ) Kapatılan konudaki yazılarınızı gördüm Üslup hatanız var üslubunuz yanlış anlaşılmaya gayet müsait bunu belirteyim. Kan tılsımını türkiyede islami usullere göre bitek siz çözüyomuşunuz bu nasıl bi iddiadır böyle siz sanıyomusunuz bu ülkedeki tek ehli tasavvuf sizsiniz havas alimi sizsiniz ? Bak ustam bu sözde hem riya var hem kibir var. Gerçekten ilimde bu kadar derinseniz bu eleştirilerime hiç kırılmamalısınız :) Beni kendinize bi ayna olarak görün. Daha fazla uzatmak istemiyom münakaşa olmasın. Mümin müminin aynasıdır
Kardesim söz verdik fakat sorunlar çıktı diğer kardeslerede mahçup olduk daha sonra siz ben bu işte yokum dediniz.Biz zar zor yeni geldik zaten foruma döndük kardeşlerimiz ne yapıyor bakalım istedik

Ek olarak ben tek ehli sunnetim demedim havası vekf ile yapıyorlar ben vekf siz yapanlardan biriyim vekf şirktir.

Anlaşılıyorki eleştiriniz yanlış ve doğru yu yansıtmıyor lütfen ilmi konular ile geliniz bize

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Kardesim söz verdik fakat sorunlar çıktı diğer kardeslerede mahçup olduk daha sonra siz ben bu işte yokum dediniz.Biz zar zor yeni geldik zaten foruma döndük kardeşlerimiz ne yapıyor bakalım istedik

Ek olarak ben tek ehli sunnetim demedim havası vekf ile yapıyorlar ben vekf siz yapanlardan biriyim vekf şirktir.

Anlaşılıyorki eleştiriniz yanlış ve doğru yu yansıtmıyor lütfen ilmi konular ile geliniz bize
Bak ZİKRULLAH ne okudun naptın bilmem kardeşim. Ama belliki yazdığın yazıyı hatırlamıyorsun tekrar gir bak bakalım dediğim gibi demişmisin dememişmisin, nefis yaparak biyere varamayız. Madem ismimi andın dediklerimi bi ölç tart değerlendir. Hemen cevap yazma bi düşün burda bitek sen ilim okumadın bu dilide bırak bak sana ithafen ayet yazdım geride Tekrar söylüyorum uslübun yanlış.! Havas ilmi ledün ilminin kapısıdır Bunu öğreten ehlullah size böyle ulu orta ben havas hocasıyım diye konuşmamanızı öğretmedimi ? Marifet ilminde derinleşen birinin burda böyle iddialarla ne işi var şaşıyorum, tekrar söylüyom sizde böyle bi ilim yoktur demiyom lâkin Merakul Felahta geçer: İlmi ehli olmayana anlatmak Domuzun başına taç takmaya çalışmaya benzer, diye. Bişeyleri öğrenmişiniz ama belliki eksik öğrenmişiniz... Bide ilimle hava olmaz bırak bu dili kardeş.. Daha nickini etiketleyip yazmıycam konu farklı mecralara kaymasın diye.. Selametle...

ZİKRULLAH

Engellendi
Bak ZİKRULLAH ne okudun naptın bilmem kardeşim. Ama belliki yazdığın yazıyı hatırlamıyorsun tekrar gir bak bakalım dediğim gibi demişmisin dememişmisin, nefis yaparak biyere varamayız. Madem ismimi andın dediklerimi bi ölç tart değerlendir. Hemen cevap yazma bi düşün burda bitek sen ilim okumadın bu dilide bırak bak sana ithafen ayet yazdım geride Tekrar söylüyorum uslübun yanlış.! Havas ilmi ledün ilminin kapısıdır Bunu öğreten ehlullah size böyle ulu orta ben havas hocasıyım diye konuşmamanızı öğretmedimi ? Marifet ilminde derinleşen birinin burda böyle iddialarla ne işi var şaşıyorum, tekrar söylüyom sizde böyle bi ilim yoktur demiyom lâkin Merakul Felahta geçer: İlmi ehli olmayana anlatmak Domuzun başına taç takmaya çalışmaya benzer, diye. Bişeyleri öğrenmişiniz ama belliki eksik öğrenmişiniz... Bide ilimle hava olmaz bırak bu dili kardeş.. Daha nickini etiketleyip yazmıycam konu farklı mecralara kaymasın diye.. Selametle...
Siz bize saldırıyorsunuz allah Selamet versin Biz dostane geldik sen düşman oldun.Dediklerini gerçeği yansıtmıyor.Sen git vekf yap sirke gir o zaman onları savunuyorsun bak yazdıklarından belli nefsin dürtüyor saldırıyorsun.Yazıda rumuz arama Mana ara her dedigimizide yanlış anlama takma ilmin ile gel ilmin ile.Gerisi boş boş boş.Çarptırma güzel kardeşim.Derinde boşluk arar ise çınladığında akıl başa gelir beşer ne eylediğini bilmez mazhar olamaz ledün ilminin Havvas la ilgisi yok.Biri Manevi biri maddi ilim olmayan konuşuyor hey Allahım

Son düzenleme:

ZİKRULLAH

Engellendi
ilmi olan gelsin yanıma konuşalım tartışalım 10 ar dk süre ile konuşalım ama hadis ayet inkar etmeme koşulu ile derinden derine manaya inelim deryada süzelim hayvani kalpte değil Mana kalpte birleşelim dediklerimin arkasındayım net konuşuruz ki turkiye deki Havvasin durumunu biliriz

Ben her zaman burdayım hodri meydan gelin ucak biletinizi ben alacağım şu dergahta bir buluşalım

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Siz bize saldırıyorsunuz allah Selamet versin Biz dostane geldik sen düşman oldun.Dediklerini gerçeği yansıtmıyor.Sen git vekf yap sirke gir o zaman onları savunuyorsun bak yazdıklarından belli nefsin dürtüyor saldırıyorsun.Yazıda rumuz arama Mana ara her dedigimizide yanlış anlama takma ilmin ile gel ilmin ile.Gerisi boş boş boş.Çarptırma güzel kardeşim.Derinde boşluk arar ise çınladığında akıl başa gelir beşer ne eylediğini bilmez mazhar olamaz ledün ilminin Havvas la ilgisi yok.Biri Manevi biri maddi ilim olmayan konuşuyor hey Allahım
Bi ilim kelimesi dolamışın ağzına gidiyosun Allah sana hidayet etsin. Biz bugüne kadar burda ne vefk dedik ne sirke dedik sırf iftira attığın için yazıyom bunları. el iftiraü eşedddü minezzina buyuruyor Efendimiz iftira zinadan şiddetlidir. Ne ilmi senin nefsin sende olmayan ilmin önüne geçmiş. Bu arada düşmanım değilsin burdada iftira ettin.. Sen git makine sat kardeş en iyisimi... Nickini anmıycam nickimi anma ne dostumsun ne düşmanım

ZİKRULLAH

Engellendi
Bi ilim kelimesi dolamışın ağzına gidiyosun Allah sana hidayet etsin. Biz bugüne kadar burda ne vefk dedik ne sirke dedik sırf iftira attığın için yazıyom bunları. el iftiraü eşedddü minezzina buyuruyor Efendimiz iftira zinadan şiddetlidir. Ne ilmi senin nefsin sende olmayan ilmin önüne geçmiş. Bu arada düşmanım değilsin burdada iftira ettin.. Sen git makine sat kardeş en iyisimi... Nickini anmıycam nickimi anma ne dostumsun ne düşmanım
Hayal dünyasında yaşama mübarek dostane çağırdık yalan la geldin önyargı ile geldin günah değilmi daha sonra saldırdın buda tehlike ben uslub olarak doğru sozdeyim saygı yok sende senin ile ne tartısayim.Bizim gibi vekf yapmayan ların arkasında olacağına vekf leri savunuyorsunuz sizin bildiginiz Havvas sirktir şirk uyanın be kardeşim hepiniz hoca kesildiniz başıma tabi ilim diyeceğim ki gerçekler çıksın ortaya korkmayın

Makina sat dedin kime makina sattık ?
Arkadaşlar bu arkadaşınızın yüzünden bu forumda cihazımı Paylaşmayacağım şahsın adını adresini öğrendik biiznillah Almak isteyenler e patent çıktığında bedava göndereceğim her şey benden ama onun gibiler e benim ile yüz yüze gelene kadar hiç bir şey yok.

Son düzenleme:

ZİKRULLAH

Engellendi
Dahada artık yazmam ilmi olarak konuşacak olan varsa gelin yüz yüze konuşalım çok günaha giriyoruz buradan forum yönetimi de memnun değildir.Değerli insanlar var aralarında

ZİKRULLAH

Engellendi
mayhem bey ali beyin konusunun altında mesajlar silinebiliyorsa rica ederim benimkileri silin ve söz veriyorum bundan sonra burada ilmi konuları yazmayacağım sorulmadıkça.Kimseye de cevap vermeyeceğim.Üzülüyorum ali abiye ayıp oldu.Tüm kardeslerimden Özür dilerim kendi adıma.İnşallah aile temamız daim olur.Bizede artık yüklenmeyin gelin dostça konuşalım.Dozunda

Son düzenleme:

mayhem

Co Admin
Co Admin
Üyeleri çok tertli gördüm şu ara sıkıntısı olan konu açmış bakıyorum. inanın pek birseyde anlaşılmıyor baska konuda tartışmış konu belli değil açılmış bir konu dert sıkıntı dile getirilmiş . konu açtım derdi sıkıntısı olan yazsın diye o bile kapatıldı yardımcı olmak isterim fakat siz istemedikce bu işler zor. Yazımlarınıza tikkat edin Herkez Kendi yazdığından sorumlu tutulur bilginize Çözüm adı altında yönetimi konulara çekerseniz işlem yapılır buda kimsenin işine gelmez tartışılıyor bu durum 2 tarafında işine yaramaz biz böyle olsun istemeyiz sıkıntıları tartışmaları özelden yapınız argo olarak değil ahlak ve sevgi saygı çerçevesinde tabi . Biz gerekli uyarıları her zaman yaparız iletişim al sat haberleşme gibi durumlardan sitemiz sorumlu tutulamaz burayada yansırsa o kişiler hakkında gereği yapılır .

ZİKRULLAH

Engellendi
Üyeleri çok tertli gördüm şu ara sıkıntısı olan konu açmış bakıyorum. inanın pek birseyde anlaşılmıyor baska konuda tartışmış konu belli değil açılmış bir konu dert sıkıntı dile getirilmiş . konu açtım derdi sıkıntısı olan yazsın diye o bile kapatıldı yardımcı olmak isterim fakat siz istemedikce bu işler zor. Yazımlarınıza tikkat edin Herkez Kendi yazdığından sorumlu tutulur bilginize Çözüm adı altında yönetimi konulara çekerseniz işlem yapılır buda kimsenin işine gelmez tartışılıyor bu durum 2 tarafında işine yaramaz biz böyle olsun istemeyiz sıkıntıları tartışmaları özelden yapınız argo olarak değil ahlak ve sevgi saygı çerçevesinde tabi . Biz gerekli uyarıları her zaman yaparız iletişim al sat haberleşme gibi durumlardan sitemiz sorumlu tutulamaz burayada yansırsa o kişiler hakkında gereği yapılır .
Bütün hersey elinizde siz tüm mesajlarımı incelemeye alın bir tane kural ihlali yoktur.Ama yani bize çok baskı yapıldı devamli suçlanıyoruz argo da yok.Biiznillah herkese yeteriz saygı ile ama velakin konyalılarıda severiz de ne dir bu anlamadık.
Size saygım var doğru insan her zaman kendini belli ediyor biz görüyoruz

mayhem

Co Admin
Co Admin
ZİKRULLAH bu havas ilmi ve cihaz konusu olsun uyarmıştım sizi bu konulara dikkat ediniz üyelerle samimiyet sitede konularda yanlış anlaşıla bilir buna cihaz vericem şurda bu işlemi yapalım davetlerinizde haliyle yanlış anlaşılır iltibat yasak adres vermek hem sizin açınızdanda sakıncalı konularda bu tarz yazımlara dikkat edin .