Abartmayalım.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Tut-i mucizeyi guyem
Ne desem laf degil.
Çerh ile söyleşemem
Ayinesi saf değil.

Kiymetli Aliömer ustam..!
Faydali ve elzem bir konuyu guncele tasimisiniz. Hoş oldu elhamdulillah.

adem44

Bilgili Üye
Gercekleri dinlendirmemek biraz dusununce aslında kişiye yapılan en buyuk dusmanlık olduğunu goruyorum buyuzden Tarıkat seyh bunların ilmi bi dayanagı yok kendi kafalarına gore ne peygamber yolu ne Allah ın yolu bı yol tutmus gidiyorlar benim gucum olsa kalbimle soyluyorum hepsini içeri atarım her gun dayak attırırım basınada alim biri veririm davasından donsun diye donenene kadar dayak attırırım donmedi fesat olduğu için kimseye duyurmadan ortadan kaldirtirim tabi hukumdar olsam benim dusuncem boyle ister hosunuza gıder ister gitmez herkezin kendi bilecegi iş ha bizi bu hale dusurenlerede Allah azabını yuzkat arttirsin. Allah ın kitabı peygamberi oldugu halde birbirimize dusuyorsak bu iyi bir durum değil neymiş ben filancının dinini onaylıymıyormusım bu fılancı peygambermi degıl Allah mı değil ne Allah ın dosttu Biz neyik Allah ın dusmanımı bizim inancımıza gore kur an sunnet inanmak uymak bizi musluman yapar son peygamber geldi kur an insanlığa gonderildi ve kıyamete kadar hukmu Ancak kur anın gecer bitti yok cizmeli memedeli ağa yoknsarıklı durmus dayı gercek inanan musluman bir kimse ilgilendirmez Allah dan peygamberinden doğruların gerçeklerin peşinde olur ilim var okursun oğrenirsin ilim oğrenenlerin elini opmek tabiki insan seref verir ne demek adam kur an oğreniyor dunya ılım oğrenen ler bunların değeri yoknbunlar kendilerinin onunu bile gormekle aciz fizik ilmini oğrensen ne olcak teknolojı ilerler kime ne faydası var onemli olan din ahlak ahlakın olmadıktan sonta profosor olmussun kıme ne faydası var boyle zuppenın babasına anasına zordurum da bakmıyorsa iş te bu pro olsa ne olcak pro olupta ana babasına zor durum dayken saygılı olanlara yardım edenler saygımız var ama pacavra gibi ehtiyarlandiginda huzur evine atanlari işte bu tipleri sınırdısı yapmak lazım bu tipler alçaktır.

ZİKRULLAH

Engellendi
Gercekleri dinlendirmemek biraz dusununce aslında kişiye yapılan en buyuk dusmanlık olduğunu goruyorum buyuzden Tarıkat seyh bunların ilmi bi dayanagı yok kendi kafalarına gore ne peygamber yolu ne Allah ın yolu bı yol tutmus gidiyorlar benim gucum olsa kalbimle soyluyorum hepsini içeri atarım her gun dayak attırırım basınada alim biri veririm davasından donsun diye donenene kadar dayak attırırım donmedi fesat olduğu için kimseye duyurmadan ortadan kaldirtirim tabi hukumdar olsam benim dusuncem boyle ister hosunuza gıder ister gitmez herkezin kendi bilecegi iş ha bizi bu hale dusurenlerede Allah azabını yuzkat arttirsin. Allah ın kitabı peygamberi oldugu halde birbirimize dusuyorsak bu iyi bir durum değil neymiş ben filancının dinini onaylıymıyormusım bu fılancı peygambermi degıl Allah mı değil ne Allah ın dosttu Biz neyik Allah ın dusmanımı bizim inancımıza gore kur an sunnet inanmak uymak bizi musluman yapar son peygamber geldi kur an insanlığa gonderildi ve kıyamete kadar hukmu Ancak kur anın gecer bitti yok cizmeli memedeli ağa yoknsarıklı durmus dayı gercek inanan musluman bir kimse ilgilendirmez Allah dan peygamberinden doğruların gerçeklerin peşinde olur ilim var okursun oğrenirsin ilim oğrenenlerin elini opmek tabiki insan seref verir ne demek adam kur an oğreniyor dunya ılım oğrenen ler bunların değeri yoknbunlar kendilerinin onunu bile gormekle aciz fizik ilmini oğrensen ne olcak teknolojı ilerler kime ne faydası var onemli olan din ahlak ahlakın olmadıktan sonta profosor olmussun kıme ne faydası var boyle zuppenın babasına anasına zordurum da bakmıyorsa iş te bu pro olsa ne olcak pro olupta ana babasına zor durum dayken saygılı olanlara yardım edenler saygımız var ama pacavra gibi ehtiyarlandiginda huzur evine atanlari işte bu tipleri sınırdısı yapmak lazım bu tipler alçaktır.
Katılıyorum Maşallah fakat ehli yollar var be kardeşim.Sahih buharı hadislerini Imamı Azam esaslarını yaşayan ilim yuvaları var.İslama hizmet ediyorlar.
Bizim ilahiyatta kabir azabını sünneti inkar eden Prof lar var vahim durum

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ozel in kapalı ?
Dogaseverler rahat birakmiyor :))
Birde genele zor vakit ayiriyoruz,
ozeli acarsak sitede gozukmek zor olur ustam.
Ozelini ac diyene arkadaslik gonderip aciyorum. Mesele ayan oluncada tekrar kapatiyorum. Sizi isaretledim, yazabilirsiniz insallah.

deli firat

DOĞACI
Ne güzel bağlamışsın rıskınızı Allahtan isteyin emeğine yüreğine sağlık kardeşim selametle

ZİKRULLAH

Engellendi
Gönül_Eri kardeşim siz direkt olmasada dolaylı banada kızıyorsunuz biz ehli sünnete kuran a karşı hiçbir kelam etmedik etmeyizde kendimizi övmedik övmeyizde Allah muhafaza Her zaman gelin kardes olalım mantığındayız ilmi konuda her zaman varım tartışmaya düzeyli.Bize ilmi bir reddiye yapın cevabını ilmi reddiyemiz ile verelim.Kavga gürültü çok sıkıntı bir durum.Bu forumda olmamızdan rahatsız olan kadar olmamızıda isteyen çok insan var.Tüm mesajlarımız zaten okunsa sıkıntı emsal teşkil etmediğimiz aşikardır.Eğer yanlış anladı isem hakkını helal et sizi severim ve saygım var.

Farklı bir konuda sizin ile ilgili değil bir kardeşimiz kendini övüyorsun dedi neden dedim icazet liyim dedin dedi.Mübarek icazet demek diploma demektir.İlahiyat ta hoca Yetiştiren adam kaderi inkar ediyor hadisi sünneti inkar ediyor daha sonra ben diplomalıyım diyor biz Hepsini savunuyoruz medrese icazetliyiz dedik suç mu işledik.

Allah hepimizin günahlarını affettsin.Bilmeden kırdı isem Özür dilerim.Fakat bana hakaretler edildi ben hala nasıl saygılı davranıyorsam imanımdan ve öğrendiklerimdendir.

Hepinize şükranlarımı sunuyorum.

Son düzenleme:

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaslar ALLAH c.c icin bu isi fazla tafsilatlandirmayin, bu ALLAH in c.c hosunada gitmez. islamda helal haram bellidir digerleri islami zenginlestiren ictihatlardir. Yeterki rasulullahin s.a.s yolunda gidelim kurani rehber secelim. Burada o dogru bu dogru diye bireylerin fikirlerini almak dinimizi dinimizden kastim kendi imanimizi sikintiya sokar. Anlayisiniz icin ALLAH u teala sizlerden razi olsun. Selametle saglicakla insALLAH c.c

ZİKRULLAH

Engellendi
Arkadaslar ALLAH c.c icin bu isi fazla tafsilatlandirmayin, bu ALLAH in c.c hosunada gitmez. islamda helal haram bellidir digerleri islami zenginlestiren ictihatlardir. Yeterki rasulullahin s.a.s yolunda gidelim kurani rehber secelim. Burada o dogru bu dogru diye bireylerin fikirlerini almak dinimizi dinimizden kastim kendi imanimizi sikintiya sokar. Anlayisiniz icin ALLAH u teala sizlerden razi olsun. Selametle saglicakla insALLAH c.c
Mübarek aynı şeyleri düşünüyoruz fakat bize saldıranlara hakaret edenlere kimse tepki göstermedi çok tesüf ediyorum böyle din kardeşliği olurmu Ben kuran a hadise göre konuşurum kafam dan uydurmam

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
ZİKRULLAH kardeşim Sen benim sana neden kızdığımı biraz düşünürsen bulursun. Ehli sünnet düşmanı Kuranın karşısında v.b düşüncem size karşı hiç olmadı bundan dolayıda tepki göstermiyom size. Ustam niyetinizi ben bilemem lâkin verdiğiniz sözleri tutamadınız benim açımdan --- aldınız, bakın doğrudan söylüyorum kırılmaca gücenmece yok. Beni burdaki hiçbi arkadaşın dini yaşantısı düşüncesi alakadar etmez ben insanların verdikleri sözde durup durmadığına bakarım notumuda ona göre veririm. Kendime de bu şekilde muamele edilmesini isterim, varsa bi eğriliğim usulünce uyaranlara teşekkür eder bunu düzeltmeye çalışırım. Tüm üyeler şu sözü okusunlar bu vesile ile: “Kişinin (salt) namazını itibara almayınız! Sadece orucunu da itibara almayınız! Konuştuğu zaman doğru söylüyor mu, nefse uyan bir günahla veya dünya nimeti ile karşı karşıya geldiğinde, vera ile hareket eder mi, kendisine bir şey emanet edildiğinde davranışı nasıl olur; siz asıl bunlara bakın. ( H.z Ömer R.a ) Kapatılan konudaki yazılarınızı gördüm Üslup hatanız var üslubunuz yanlış anlaşılmaya gayet müsait bunu belirteyim. Kan tılsımını türkiyede islami usullere göre bitek siz çözüyomuşunuz bu nasıl bi iddiadır böyle siz sanıyomusunuz bu ülkedeki ehli tasavvuf sizsiniz havas alimi sizsiniz ? Bak ustam bu sözde hem riya var hem kibir var. Gerçekten ilimde bu kadar derinseniz bu eleştirilerime hiç kırılmamalısınız :) Beni kendinize bi ayna olarak görün. Daha fazla uzatmak istemiyom münakaşa olmasın. Mümin müminin aynasıdır

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mübarek aynı şeyleri düşünüyoruz fakat bize saldıranlara hakaret edenlere kimse tepki göstermedi çok tesüf ediyorum böyle din kardeşliği olurmu Ben kuran a hadise göre konuşurum kafam dan uydurmam
Ustacim kurana hadise gore nekadar konusuyorsunuz orasi bu ayri birsey. Asil tehlike olan ayetlerle hadislerle birbirinizin karsisina cikmaniz. Buda durumu vahim bir hal almaya yoneltir. islam tartisilacak bir din degil ger yonuyle kendini kanitlamis kainata meydan okuyan bir dindir kuranin ve sunnetin olculerinde. Onun icin gerek yok. Bakin aliomer ustamiz guzel bir konu acmis sizde destekliyorsunuz bunu baska hallere sokmanin bir anlami yok. Faydalanacaksa herkes faydalansin, ama ben hakliyim o hakliyla degil. isterseniz sizinle vazi konulari ozeldende yazisip istisare edebiliriz, gata yada dogru yapiyorsunuz diye degil, islami konusmak hosuma gider o yuzden. Selametle saglicakla kal

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
ZİKRULLAH kardeşim Sen benim sana neden kızdığımı biraz düşünürsen bulursun. Ehli sünnet düşmanı Kuranın karşısında v.b düşüncem size karşı hiç olmadı bundan dolayıda tepki göstermiyom size. Ustam niyetinizi ben bilemem lâkin verdiğiniz sözleri tutamadınız benim açımdan --- aldınız, bakın doğrudan söylüyorum kırılmaca gücenmece yok. Beni burdaki hiçbi arkadaşın dini yaşantısı düşüncesi alakadar etmez ben insanların verdikleri sözde durup durmadığına bakarım notumuda ona göre veririm. Kendime de bu şekilde muamele edilmesini isterim, varsa bi eğriliğim usulünce uyaranlara teşekkür eder bunu düzeltmeye çalışırım. Tüm üyeler şu sözü okusunlar bu vesile ile: “Kişinin (salt) namazını itibara almayınız! Sadece orucunu da itibara almayınız! Konuştuğu zaman doğru söylüyor mu, nefse uyan bir günahla veya dünya nimeti ile karşı karşıya geldiğinde, vera ile hareket eder mi, kendisine bir şey emanet edildiğinde davranışı nasıl olur; siz asıl bunlara bakın. ( H.z Ömer R.a ) Kapatılan konudaki yazılarınızı gördüm Üslup hatanız var üslubunuz yanlış anlaşılmaya gayet müsait bunu belirteyim. Kan tılsımını türkiyede islami usullere göre bitek siz çözüyomuşunuz bu nasıl bi iddiadır böyle siz sanıyomusunuz bu ülkedeki tek ehli tasavvuf sizsiniz havas alimi sizsiniz ? Bak ustam bu sözde hem riya var hem kibir var. Gerçekten ilimde bu kadar derinseniz bu eleştirilerime hiç kırılmamalısınız :) Beni kendinize bi ayna olarak görün. Daha fazla uzatmak istemiyom münakaşa olmasın. Mümin müminin aynasıdır