Abartmayalım.

ZİKRULLAH

Engellendi
Bir zamanlar bir usta; Yol birdir Yolcuların sıfatı değişse de o yolda yürürler.demişti bununla alakalı olabilir..
Maşallah

Tevhid e uzanan yolda Nefs zorluklar ve badireler telkin eder.Teslimiyet tevhid den ilham alır gönüle ve ruha nakşeder Allahın izni ile.Kararmış gönüllere şifa olan kelime i tevhid bizlere bir yoldur.Yolun sonu yoktur .Deselerde vardır aslında vardırAhirette olmamız sadece yeni bir başlangıç tır yeni ve sonsuz bir yoldur.Muhabbeti hak muhabbeti Resulullah ile meşgul olan kullardan olalım.Tevbe i Nasuh ile derya ya girip Al beyaz çıkalım.

Saatlerdir tartıştık vallahi kaza kılardım daha Hayırlıydı.

sef_er

Operatör
ZİKRULLAH

Edepli, kizmadan, herkese cevap verdin, seni gönülden öptüm kardeşim, aslansin

Metalicvoice

Operatör
Maşallah

Tevhid e uzanan yolda Nefs zorluklar ve badireler telkin eder.Teslimiyet tevhid den ilham alır gönüle ve ruha nakşeder Allahın izni ile.Kararmış gönüllere şifa olan kelime i tevhid bizlere bir yoldur.Yolun sonu yoktur .Deselerde vardır aslında vardırAhirette olmamız sadece yeni bir başlangıç tır yeni ve sonsuz bir yoldur.Muhabbeti hak muhabbeti Resulullah ile meşgul olan kullardan olalım.Tevbe i Nasuh ile derya ya girip Al beyaz çıkalım.

Saatlerdir tartıştık vallahi kaza kılardım daha Hayırlıydı.
“Aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır.” demişti mubareğin birisi...

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Sn. Aliömer

Kimin neyi nasıl yaptığı zaten aklı başında olan kimsenin umurunda olmaz. O öyle yapıyordur olabilir der geçer.
Siz de şunu biliyorsunuz ki, binlerce kullanıcı girip çıkıyor bu siteye. Ve bu yazılanlar forumda kalıyor. Yani 10 yıl sonrada biri aratsa okuyacak bunları.
Site kullanıcılarının hepsi, belirli bir süzgeçten geçirerek maalesef bunları irdeleyemez. Yaşça çok küçük bireylerde bu bilgilere ulaşabilir. Sonra ulaştıkları bu bilgileri "alim" kılığındaki birilerine sorduklarında, o kılıktakilerde bu öğrenme heveslerini farklı kulvarda kendi emellerine alet de edebilirler. Kelebek etkisinin nereye varacağını kimse kestiremez.

Sitenin,toplumsal sorumlulukları da vardır diye düşünmekte olup,bazı konulardaki açıklamalara gösterilecek müsamahanın varacağı boyutları da değerlendirmesi gerektiği kanaatindeyim.

Ben bu sitenin,yalın,sade,zurnanın son deliği bir kullanıcısıyım. Kendimi sorumlu hissettim ve tepki gösterdim. Tepkimi göstermesem kendime olan saygım zedelenecekti.
Bazı şeyler dillendirilmemeli. Dillendirilecekse özel mesaj diye bir şey var..
Benim nezdimde konu kapandı.
Ustam bende kendimi sorumlu hissettiğim için böyle bir konu açma gereği duydum. özelikle çubuk işine hatta definecilik yapma düşüncesinde olan genç arkadaşlarımız önceden uyarmak yanlışa düşmelerine engel olmaktır niyetimiz.
Gösterdiğiniz tepkileri anlıyor ve katılıyorum
Bir birey olarak üzerine düşen sorumluluğu yerine getircek biri olduğunuzuda biliyoruz. Hatta şöyle izah etsem belki daha yerinde olur siz yalana yanlışa vb. Durumlara tahammül edemiyorsunuz. Buda insani bir davranış. Son yaptığım uyarı BulursamKader25 ustamızın özelikle bu konuların bir daha konuşulmaması yönündeki uyarılarıydı. Zira bulaşık teliyle define tespit edilebilir sözünde itibar ettiğimiz düşünmesin

ZİKRULLAH

Engellendi
Rüyada define görmek ve işlem yapmak ne kadar caizse bulasik teline ayet okuyup Mevla nasip ederse (bakın nasip ederse diyorum ve sadece 3 defa okunacak diyorum ayet) o kadar caizdir.

İslamı hadisleri ilimleri mantık süzgecinden geçiremeyiz.Zira mantığı da Yaradan Allahtır.Mantığı Yaradan mantıkla eşit olamaz onun ilmi yüce ve emsali yoktur.Büyücü lere izin veren Allah iyi niyetle ayet okuyana izin vermezmi sabahtan beri dediğimiz bu bizi büyücü büyücü leri hoca yaptılar hakkı söylemeyelimmi tılsım li bir yer buldun hemen koşarsın hocaya ya çarparlar adamı yada alamazsın.Biz hakikatı söyleriz ayet deriz bize büyücü derler bu ne çelişkidir

ZİKRULLAH

Engellendi
Burada vekf paylaşıyor adam büyü yapıyor ses yok ben ayet ile gömü bulunur Mevla nin izni ile diyorum cephe alınıyor.Neden Mevla nin rızası olabilecek bir amel kabul görmüyor buda ayrı bir durum.

ZİKRULLAH

Engellendi
Şükürler olsun bizi destekleyenler var nasibi olan alır vekf yapan şirke girer Muska taşıyan şirke girer ben hakkı söyledikçe ters yapılıyor.İyi niyet ile ayet okuyan şirke girermi ? Allahtan istiyorsun ?
Sadece ondan istiyorsun ? Ayet okumak üflemek sünnet değilmi ? Rızkı veren Allah değilmi ? Nasibin varsa okuduğunda seni o bölgeye rızık için gitmeni sağlayan yolda başına bir iş getirmeyen Allah sana kapı açamazmı

Gerçeği söyleyecegim Her zaman