Açık mağara ve Çevresindekiler!

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut ustam inşallah haberleşiriz, ancak 40-60 adım mağaraya ulaşıyor baktığı yerden adımlarsak, mağaranın içinde olma ihtimali var mı kuyunun?
Magarada kuyuya hic denk gelmedim. Siz bir arastirma yapin kardesim bulacaginizi umuyorum.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut ustam inşallah haberleşiriz, ancak 40-60 adım mağaraya ulaşıyor baktığı yerden adımlarsak, mağaranın içinde olma ihtimali var mı kuyunun?
Magarada kuyuya hic denk gelmedim. Siz bir arastirma yapin kardesim bulacaginizi umuyorum.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut Ustam kuyu kapalı olabilirmi...
Kuyu varsa kapalidir ve ayak izinin dusuk tarafindan yani yamac tarfindan bakilmali, yani magaraya kuyuyu atmaz dereden ayak izine taraf bakilirsa daha saglikli olur. Birde Apollon01 ustam selaleyi ikiye bolen kaya ve dokuldugu yerde golet yapiyormu.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
senin yeri senn güzel güzl bölge bölge incelemen lazım aslında direk makina desteği olacak yer...

Turko

Uzman
Ustam beni tavlayacak bir işaret göremedim mağara ise mağara değil yapı olarak mağaraya müsait değil. Ben şöyle bir bilgi vereyim bu tarz işlerde bir şeylerin olabilme ihtimalini düşündüğüm noktalarda ben çubuğu alırım elime yakarım cuharamı sağ el de çubuk beklerim cuharam bitene kadar kıpırdama olmaz ise isterse kapısı önümde olsun altının gümüşün olmadığı yerlerle uğraşmam. Çubuk ile ayı pençesi dediğimiz yerde tarama yapalım boşluk , altın , gümüş bir tepki alamazsak uğraşmaya gerek yok .Eğer çubuk ile herhangi bir tecrübemiz yok ise hemen ustalarımızın çubuk yapımı ve kullanımı ile ilgili konuları okuyalım tedarik edelim ve antrenman yapalım . Daha sonra gideceğiniz yerlerde +1 başlarsınız olaya inşallah. Rast gelsin.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Nihat k ustam özellikle size teşekkür ediyorum, bu konu ile alakalı olarak sizin yorumunuzA BAKARAK beyin jimnastiği yaparak, sizin kasa dediğiniz resimde domuz resmi olduğunu gördüm, evet yanlış değil kesinlikle domuz..arka sol bacağında da ayak izi gibi bir oyması var, bu ayı pençesi dediğimiz işaret acaba domuz izi mi?. @Turko , @Mirkut, @tatar26, @BulursamKader25, @dadaş25, @Esteban74, @delifırat, @poseidon2023, @cemil, @divane, @iyi , @toyalp, USTALARIM SİZE GÜVENİYORUM, HEP BERABER ÇÖZELİM İNŞALLAH..........,,,,,,,,!!!!!!!!!!!

RESMİNİ DE ÇİZİP KOYUYORUM ABİLER SON YORUMLARI ALALIM, İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM....

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Nihat k ustam özellikle size teşekkür ediyorum, bu konu ile alakalı olarak sizin yorumunuzA BAKARAK beyin jimnastiği yaparak, sizin kasa dediğiniz resimde domuz resmi olduğunu gördüm, evet yanlış değil kesinlikle domuz..arka sol bacağında da ayak izi gibi bir oyması var, bu ayı pençesi dediğimiz işaret acaba domuz izi mi?. Turko , Mirkut, tatar26, BulursamKader25, dadaş25, Esteban74, delifırat, poseidon2023, cemil, divane, @iyi , toyalp,

RESMİNİ DE ÇİZİP KOYUYORUM ABİLER SON YORUMLARI ALALIM, İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM....

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Domuz izi toynakli olur domuzla alakasi yok. Son yazdigim mesajda birsey sormustum sanirim gozden kacirdiniz. Dereye catal yapan kuru dere varmi, selaleyi ikiye bolen kaya ve selaleden akan su golet yapiyormu kardesim.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
iŞTE dOMUZ İddia ediyorum;

Kıymetli üstatlarım, ben resmin birde kopyasını yüklüyorum, sizler detaylı incelersiniz, bu domuzun baktığı yer mağaranın önünden akan dere ve yamacına bakıyor, yer çok güzel koyu bir orman insan zor girer belki domuz girmez dedikleri orman budur.. belki daha işaretler var, ama kabul edeyim az resim çekmişim, bu yönden maalesef bir tane resim çekmişim, isterseniz diğer yönlerinide tekrar resimler atarım, buyrun güzel görüntüye,,,güzel yorumlarınız da gelsin tabii, Sedegor, APOLLONUS, Kafkaslı ustalarım sizlerde bir görün bakalım.......hepinize eyvallah..........

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Bu Domuz oğlu domuzun arka sol bacağı tam orta kısmında bir oyma var üstatlar, onu özellikle dikkate alalım, üstteki iz de ayı pençesi dediğim ayı değil belki dommuz izi, yada o ayrı bir işaret, bu yönde yorumlarınızı alayım abiler....

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Domuz izi toynakli olur domuzla alakasi yok. Son yazdigim mesajda birsey sormustum sanirim gozden kacirdiniz. Dereye catal yapan kuru dere varmi, selaleyi ikiye bolen kaya ve selaleden akan su golet yapiyormu kardesim.
Mirkut ustam çatal yapan kuru dere var ancak biraz aşağıda kalıyor, mağaranın tam güneyinde tam olarak bilmiyorum ama 50- ya da 100 metre aşağıda orası ve elbette şelale küçük bir gölet yapıyor...ve şelalenin aktığı yer kabartma yükseltilmiş gibi duruyor, ondan da farklı bir resim atayım istarseniz, bir görün....