Ali bey ölümünden önce anlatıyor, Gizli Kapı

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Gönül başçavuşu akılsızsan ne diyeyim tek tekeciliğe devam et aman 1 tane bulunca geri kalan aklınıda kaybetme
Bak iki gözüm senin tavrına karşılık bende hoş olmayan aynı tonda espirili bir cevap verdim, kısasa kısas oldu. Öncelikle üslubuna dikkat et ve daha fazla uzatma ki tadsizlik olmasın. Yeni gelmişsin hoş gelmişsin. Tanımadığın etmediğin insanlar hakkında salaklar, akılsız, tektekci gibi cümleler kullanman hoş değil. Varsa bir bildiğin paylaş hep birlikte istifade edelim. Hadi hayırlı forumlar

Metalicvoice

Operatör

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI

Mal bulanındır

@Metalicvoice bahsettigin yerleri cokdan yaladilar emdiler pipetle huplettiler. @vakko ustam orayi ūleştiler bize pay kalmadi

ESERLER SAMSUN'A DEĞER KATIYORSamsun Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel Ünal, Denge Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, "Amazonların yaptığı ileri sürülen "Garpu kalesi" bulundu. Ekipler ve uzmanlarca bu üç bin yıllık eser gün yüzüne çıkartılacaktır. Görülmeye değer bu yerde önlemler alınmıştır" dedi. Samsun'da bu gibi birçok yerlerin olduğuna dikkat çeken Ünal, "İlçelerimizde geçmişe yönelik eserlere rastlamaktayız. Titiz çalışmalarla bu eserler gün yüzüne çıkarılacaktır. Salıpazarı Belediye Başkanlığı ve Kaymakamlığın talebi üzerine ilçede başlatılan incelemeler "Garpu Kalesi" gizli tarihini gün ışığına çıkartıyor. İlçenin tarihi ve turistik yerlerini turizme kazandırmak amacıyla başlatılan çalışmaları Samsun'a kazanımlar sağlayacağı için çok önemsiyoruz. Belediye Başkanı ve İlçe Kaymakamlığı'nın gayretleriyle Salıpazarı'nın önemli bir turizm potansiyeli olduğunu gördük. Bizlerde bunu harekete geçireceğiz. Salıpazarı ilçemiz kültür ve turizmde önemli bir yerdedir. Önümüzdeki günlerde birçok eser ilimize kazandırılacaktır" ifadelerini kullandı.TOPRAK ALTINDAKİ GİZLİ TARİHKuşçuğaz Köyü'ndeki Garpu Kalesi, Yeşil Köyü Kayadibi mevkisindeki kaya mezarları gibi alanlarda incelemelerde bulunan Samsun Müze Uzmanı Emine Yılmaz da bölgenin arkeolojik olarak çok bakir bir bölge olduğu söyledi. Turizm potansiyelinin artırılması için son yıllarda hızla çalışmalar başlatıldığına dikkat çeken Samsun Müze Uzmanı Emine Yılmaz, bu kapsamda Salıpazarı ilçesinde Yeşil Köyü'nde kayadibi mezarı bulunmuştur" dedi. Yılmaz, yine yakın mesafede bulunan Konak Ören Köyü'nde "Garpu Kalesi" (Amazon) tespit ve tescil işlemleri yapılarak arkeolojik sit alanı olarak çalışmalar tamamlandığını söyledi. Garpu Kale hakkında bilgiler veren Müze Uzmanı Emine Yılmaz, "Garpu Kale olarak anılan bu yer 'Genç Demir çağından' kullanılan açık hava tapınağıdır. Üzerinde kaya aletleri, kurban sunakları, mozele ve çeşitli sistemler ile tapınakla ilgili mimari bulunmaktadır" dedi. Yılmaz, "Salı günü uzmanlarca yapılan incelemelerde, yakın mesafede bulunan "Esat çiftliği" Üç Evler Mahallesi'nde devasa mağaralar tespit edilmiştir. 20 metre ağız genişliği olan bu mağara 3 metre genişliktedir. Uzunluğu ise 45 metre civarındadır. Mağaranın duvarları ve tavanının yer yer düzleştiği görülmüştür. Mağara ön tarafta kısıtlı toprak alanında demir çağından kalma toprak seramikler görülmüştür. Yaklaşık bir saatlik tırmanışla çıkılan mağara, araziye hakim noktada konuşlandırılmıştır. Buna sebep de eski çağ insanı için güvenli bir yer olmasıdır" dedi. Gerek akademisyenler, gerekse müdürlük olarak daha kapsamlı çalışma yapılması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, Salıpazarı'nın bu kültürel birikimin değerlendirilmesinin önemli olduğunu kaydetti. Kaynak: Salıpazarı'nda 3000 yıllık tarihi eser

Metalicvoice

Operatör
@Mal bulanındır usta bak demircag diyolar ben kulce diyorum. hic kimse birsey hupletememis. Bir de cinayet isi var bu mesele ile ilgili. ama ben beton icin yazdimdi. :) sehir efsanesi 80 ton. cok arayani var malesef...

Mal bulanındır

@Mal bulanındır usta bak demircag diyolar ben kulce diyorum. hic kimse birsey hupletememis. Bir de cinayet isi var bu mesele ile ilgili. ama ben beton icin yazdimdi. :) sehir efsanesi 80 ton. cok arayani var malesef...
Beton buranin gediklilerinden yeni uyelikle milletle maytap geciyi akiloyunlari yapiyi provakasyona kapilmayin