Aliömerin çubuk hakkındaki görüşleri

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bu Çubuk konusu hakkında daha önce de yorumlarda bulunmuştum ve Çubuk ile altın tespiti yapmak bana göre yanlış ve sadece ticari amaçla yapıldığını söylemiştim. Bu konuyla ilgilide birçok video paylaşmıştım fakat paylaştığım videoların içerisinde altını özelliklerini anlatan ve özelliklerinden bahseden nasıl çıkartılır nasıl sentezlenir nasıl tespit edilir altın neye reaksiyon verir bu konu hakkında da bilgi vermemiştim.Siz altını bulsanız ve altının nasıl tespit edeceginizi anlasaniz bu formda paylasacak arkadaşlar çıkar mı acaba çok merak ediyorum.Evet her metalin veya ametalin mevcut sistemde ise bu konu ya fiziktir yada fizik ötesi Bir bakış gerektirir her madde ve elementin bir atom numarası periyodu... Varsa ve yıllardır bu bulunmuyorsa demekki evet hepimizin bakış açısını degistirmemiz ve doğru tespit yapmadikca bunu pazarlamamiz gerekmektedir.Sizden şunu yapmanızı denemenizi isterim evcil hayvan sahiplenin ve yetiştirin şimdi bana kizanlar saçma sapan konuşuyor diyenler Bir düşünün sismik aletlerden ve o kadar teknoloji varken kuşlar atlar köpekler..... nasıl oluyor da bunu hissediyor hiç olmazsa araziye çıktığınızda size dost bir arkadaş olur gibi yada ilk önce kendimizi tanıyacağız kesfedecegiz onun için çok okuyup çok sevecegiz tüm insanları ve gezegeni .... Çocuk doğuyor babasından arasından kalan bir taşı yıllarca milim milim işliyor sen osaheseri delip patlatiyorsun görmüyorsun işte kardeşim anliyormusun bende dahil biz cahiliz ne tarih biliriz ne sanat ne dönemini anlarız biz patlatiriz kepçeyle kazı yaparız kırılan eserleremi üzülürsün cikipta görmeyen gozemi..... Hadi vesselam
Elhamdülillah,
Cahil değilim
Tarihimizi bilirim,
Sanatın hastasıyım,
Kepçeyle kazı yaparım, asla kırmam.
Mezara hiç acımam, mevtaya görevimi yaparım.
Anıt mezarların ve yeraltı şehirlerinin seyranıyım.
Çubukla altın dahil her metali bulurum biiznillah.
Her yazılana cevap vermem amma mübarek ramazanın havası....

Ibrhm

Aktif Üye
BulursamKader25 Hocam bir su bulmuştum metresini ,kanal genişliğini ,akış yönünü tespit edip el sondajı ili 2,5 mt sızıntı suyu bulmuştum. Pazar günü csb kepçe ile 4,5mt açtık su 4 metreden şırıl,şiril aşagı akmaya başladı ve derinlik ,su kanalı genişliği aynen tuttu pazartesi 6 metre karede 2 metre yükseklikte su birikti kocaman bir havuz oldu Allah olmayana nasip etsin. Anladım ki fizik,matematik biliyorsan birde çubuğu aradığın ile doğru karşilaştıriyorsan şaşmıyor.Bu arada havuzda güvenlik önlemini aldım .

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
İçimizdeki huzurun, paylaştıkça ve iyilik yaptıkça arttığını anladığımız gün kazanmış olacağız..
Muazzam bir döngü var. Müthiş işleyen bir sistem.. Her saniyesi ayrı ayrı incelenip sorgulanması gereken anlar var.. Azimli çalışkan bir bireyin isteyipte elde edemeyeceği hiçbir şey yoktur.
Kişiye sormuşlar şu şahsı nasıl bilirsin diye.
Kendim gibi demiş..

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Aliömer ustam sağ elimiz artı, sol elimiz eksi peki kesip büktüğümüz çubuklarında artısı,eksisi varmı.? Varsa arazide bizi encok yanıltan nedenlerden birisi olabilirmi?
Ustam yorumunuzda su tespit ettiğinizi yazmışsınız. Suyu tespit ederken çubuğunuzun eksi veya artı yönlerini belirledikten sonramı tespit yaptınız yoksa mevcut haliyle çubuğu elinize alıp başarılı bir tespit yapabildiniz? Şimdi bu soruyu kendinize sorup kendiniz cevaplayın dolaysıyla asıl sorunuzun cevabınıda bulmuş olursunuz. Bir çok çubuk satıcısının başvurdukları yöntemlerden biride artılı eksili çubuk yaptıklarını ida etmeleridir. Artı çubuğu sağ elimize alınca metal bulurmuşuz eksi çubuğu sağ elimize aldığımızda ise boşluğu buluyormuşuz. Böyel bir sonuca nasıl vardıklarını doğrusu anlamış değilim. Kaldıki kendileride bu konuya bilimsel veya mantıksal bir çerçevede cevapta veremezler. Düz bir mantıkla düşünürsek insanın sol tarafı eksi ve sağ tarafı artı ise dolaysıyla elimize alacağımız metal çubuk vücudumuzla bir uyum içine girmezmi. Sol eldeki çubuk eksi yük sağ eldeki çubuk artı yük almış Olmazmı. Bu tür kafa karıştırıcı şeylerden önce kullanıcı kendi çubuğunu tanımalı çubuğun hatlarını gözlemlemeli.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 Hocam bir su bulmuştum metresini ,kanal genişliğini ,akış yönünü tespit edip el sondajı ili 2,5 mt sızıntı suyu bulmuştum. Pazar günü csb kepçe ile 4,5mt açtık su 4 metreden şırıl,şiril aşagı akmaya başladı ve derinlik ,su kanalı genişliği aynen tuttu pazartesi 6 metre karede 2 metre yükseklikte su birikti kocaman bir havuz oldu Allah olmayana nasip etsin. Anladım ki fizik,matematik biliyorsan birde çubuğu aradığın ile doğru karşilaştıriyorsan şaşmıyor.Bu arada havuzda güvenlik önlemini aldım .
Hayirli olsun kardasim.
Tespitlerinin tutmasina sevindim.
Calismaya devam insallah.
Baspehlivan en fazla calisandir.
Antiraman yapmazsa kemer elinden gider.

Hanim ve cocuklarim 15 metreden soda sisesini tabanca ile vururlar. Bu hale gelmeleri icin her yil ortalama 50 mermi harcar her biri. Baslarinda da benim gibi bir atis hocalari var. Hoca ve antiraman cok seydir. Calismadan olmaz.

Çok ovulen cubugu satin alan araziye cikiyor. Evde yaptigi 1-2 calismanin yeterli oldugunu saniyorlar. Arazide her baktigi yerde altin sinyali aliyor. Sonuclar hep husran maalesef. Normal bir yerde bizim tespitimiz en az 15 dakika suruyor. Bu is kolay olsaydi basit olsaydi, icinizde en zengin ben olmam gerekirdi.
Bu altin bana niye sinyal vermiyor..???
Ara sira sinyal aliyorum, en fazla 2 nci kademe kontrolde Mineralim diye bagiriyor.
Sesini duyunca birakiyorum bakmayi.

Calismayan cubuk tutmasin kardaslarim.
Nasil baktigimi, calistigimi bircok kardasim gordu. Arazi adami sirtustu yere vurur farkinda olmazsak.

Neyse...
Bitmez bu cubugun guzellikleri ve zorluklari.

Ibrhm

Aktif Üye
Aliömer Ustam tespitim yaklaşık bir ay oldu , üç gün önce netledim . Ben solak olduğum için Altın ve gümüş işareti ters bende. Su tespitinden sonra çözdüm ,orada yaptığım yanlışlık doğruya götürdü diye düşünüyorum. Altın gümüş noktalamada yanılıyordum elimde ,ağzımda altın olduğu halde , birkaç altın yere bırakıp üç,dört metre karşısına küp kırıkları koyuyorum tam ortalarında duruyorum çubuk küpe yöneliyor, başka metal ,mineral koyuyorum onlara yöneliyordu çubukları yer değıştirdim elimde, diğer metal minerallerin üzerinden geçmezsem direk altına yöneliyor. Çoğu metalin ,bazı minerallerin isaretlerini bildiğim için Numune ile hiç şaşmıyor yüzeyde. Bazi çalışmalarim var inşallah emin olunca BulursamKader25 hocamla değerlendirip açıklarım hayırlı olur inşallah.

Siva

Bilgili Üye
Cubuk el degmis tum metala vurur minerale vurur suya vurur aklindakini yapar altakini ne oldugunu cubuk sana soylemez agzi yok cunki eski insanlarda malini saklerken baska yerlerede mineral demir koymus olabilirki malin yerini karistirsin . bana gore .burda tecrube konusur tecrubede 10 dan fazla yer acan tecrube edinir cubuk kullanmak baska cubuk kullanipta calisma yapmak baska icimizde cubukla islem yapan ve acan belki cok azdir ben bile acmadim cunki clsmiyorz haziri bekliyoruz

adem44

Bilgili Üye
Çubuk işinde elektirik çarpısmaları var elektirige en duyarlı metaldır elinize metal bişey aldınız cubuk elinizdeki metal oldugu için cevredeki minrallerden herseyden etkilenmesi normal aslında cubukların dogru çalısmamasının sebebi bu iletkenlıği fazla olan seylerle defıne aranıyor iletkenlıgı olmıyan birseyin 100 90 doğru sonuc verir iletkenlıgı demir turevi şeyler 100 50 yi gecmez yerine gore degişir toprak ustunde iletkenlıgı olan demır turevi şeyler performans olarak cok iyidir toprak altında iletkenlıgı olmıyan seylerin kullanılması doğru olacagını dusunuyorum demir metal elektirikleri çeker doğasında var cubugu tuttunuz karsıdakı trafadan elektirigi emer illakı etkılenir en basıt ornek cevrede aynı ha mineral ha elektirik ne farkeder.

Son düzenleme:

Trakyalı81

Sn Aliömer ustam ,
Sarıkızın 360⁰ oluşturduğu hareketsiz ölü alanının, yönler itibariyle mesafe uzunluklarını, mesafelerin birbiriyle uyumunu , yaptığı sapmanın (yalancı sinyalin) aynı yöne verip vermediği ile ilgili araştırmanız veya tespitiniz oldu mu ?

Aliömer

Sn Aliömer ustam ,
Sarıkızın 360⁰ oluşturduğu hareketsiz ölü alanının, yönler itibariyle mesafe uzunluklarını, mesafelerin birbiriyle uyumunu , yaptığı sapmanın (yalancı sinyalin) aynı yöne verip vermediği ile ilgili araştırmanız veya tespitiniz oldu mu ?
360 derece dairesel alnada yönlerin merkeze olan uzaklığı aynı olur. Fakat arazi yapısındaki doğal oluşumlar farklı etkiler yaratacak şöyleki merkezin kuzey yönü düz ve çimen güney yönü ise kayalık olduğunu varsayarsak dolaysıyla kayalık olan yön çubuğa daha çok etki edecektir. Benzer sorunlar benzer etkiler yaratacaktır. Fakat mesafe uzunluğunda bir değişim olmaz yani çemberin yarı çapı her yönde aynı uzunlukta olacak.

Trakyalı81

360 derece dairesel alnada yönlerin merkeze olan uzaklığı aynı olur. Fakat arazi yapısındaki doğal oluşumlar farklı etkiler yaratacak şöyleki merkezin kuzey yönü düz ve çimen güney yönü ise kayalık olduğunu varsayarsak dolaysıyla kayalık olan yön çubuğa daha çok etki edecektir. Benzer sorunlar benzer etkiler yaratacaktır. Fakat mesafe uzunluğunda bir değişim olmaz yani çemberin yarı çapı her yönde aynı uzunlukta olacak.
Arazinin homojen olduğunu varsayarsak,yönlerin hedef merkezine aynı mesafe olması, hedefin bizzat kendisini çok çabuk ele vermesi demektir diye düşünüyorum ustam. Zira ölü alanın tespiti 5-10 dk içerisinde çıkarılabiliyor. Bu kadar kolay paçayı vermediğini düşünmekteyim.

Sorumu biraz daha müsadenizle açmak istiyorum.
Kendimce yaptığım arazi testlerinde, hedefin yalancı sinyalinin ısrarla aynı yöne attığını tespit ettim. 3 farklı arazi ve nesne ile elde ettigim bilgi. Yıllanmış degillerdi..
Hareketsiz alanların sapma yönü hariç diğer 3 yönde oluşturduğu ölü alan uzunluğunun katları şeklinde olduğunu gördüm.
Örneğin;
Merkezi baz alırsak kuzey 3 m, doğu 6 m , güney 12 m. Gibi..
Sapma yaptığı yöndeki durum biraz daha çetrefilli ama onunda geometrik altyapısı var.

Bir de sapmanın belirli bir yone olup olmadığı ile ilgili kelâm etmemişsiniz.

Sizin bulgularınız ışığında elde ettigim veriler , yıllanmış olmamasından ötürü sağlıksız mıdır?
Yoksa durup düşünmeye değer midir ?
Cevaplarsanız memnun olurum...

Aliömer

Arazinin homojen olduğunu varsayarsak,yönlerin hedef merkezine aynı mesafe olması, hedefin bizzat kendisini çok çabuk ele vermesi demektir diye düşünüyorum ustam. Zira ölü alanın tespiti 5-10 dk içerisinde çıkarılabiliyor. Bu kadar kolay paçayı vermediğini düşünmekteyim.

Sorumu biraz daha müsadenizle açmak istiyorum.
Kendimce yaptığım arazi testlerinde, hedefin yalancı sinyalinin ısrarla aynı yöne attığını tespit ettim. 3 farklı arazi ve nesne ile elde ettigim bilgi. Yıllanmış degillerdi..
Hareketsiz alanların sapma yönü hariç diğer 3 yönde oluşturduğu ölü alan uzunluğunun katları şeklinde olduğunu gördüm.
Örneğin;
Merkezi baz alırsak kuzey 3 m, doğu 6 m , güney 12 m. Gibi..
Sapma yaptığı yöndeki durum biraz daha çetrefilli ama onunda geometrik altyapısı var.

Bir de sapmanın belirli bir yone olup olmadığı ile ilgili kelâm etmemişsiniz.

Sizin bulgularınız ışığında elde ettigim veriler , yıllanmış olmamasından ötürü sağlıksız mıdır?
Yoksa durup düşünmeye değer midir ?
Cevaplarsanız memnun olurum...
Yaptığın testleri kayıt altına alıp çalışmalarını sürdürmeni öneriyorum. Zira bir çok çubuk ustasının farkına varmadığı ince detayları yakaladığını düşünüyorum. Testlerde kullandığınız altının toprakta bekleme süresi ile orantılı olarak etkisini gösterecek. Kullandığınız tabir itibariyle yıllanmış altın kendi hakimiyet sınırlarını belirler. Bu alan bütün yönlerde aynı uzunlukta olur. Fakat sizin kuzeyden veya güneyden kademeli olarak aldığınız noktalar yönlerle alakalı bir durum değil. Bir önceki mesajımda yazdığım gibi toprağın yapısıyla alakalı topraktaki mineral oluşumları buna yol açar çünkü altın yere bırakıldığı andan itibaren kendi etrafında güçlü dalga üreten mineral veya metallere saldıracak ve bunları kendine benzetecektir. Yüzeysel olarak toprağın düz veya temiz olması sizi aldatmasın. Toprağın koynunda nice bilinmezlikler var. Şöyle bir test yaparsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Bir noktaya altını bırakın biraz bekleyin sonra kuzey yönünde altına 20 m uzakta durarak merkeze doğru ilerle ve çubuğun tepki verdiği noktayı veya noktaları işaretle merkeze varana kadar kaç nokta aldıysan artık. Sonra sırayla diğer yönlerden aynı mesafeden durarak bunu sırayla yap. En son her yönde işaretledigin noktaların merkezle olan uzaklıkları gözlemle. Sapma olayı ise kişinin kullandığı çubuk ve tecrübesiyle alakalı bir durum. Dolaysıyla her yönde sapma olacak.