Araziden altın fışkırıyor :)

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Merhaba arkadaslar arazide dikkatimi çeken hatta dikkatimi çekmekle kalmayıp bir an gözümde baska hayaller kurduğum bu görselleri sizle paylasmak istedim.
İlk gördüm parıl parıl parlıyor :) arazi zaten akropol her yer yaşanmışlık nekropol alanı dedim ki köstebekler iş başında taa ki elimi uzatıp canım yanana kadar :) .Belki çok yaygın bir bitkidir belkide birşeylere habercidir ben ilk defa karşılaştım kayanın içinden böyle bir bitkiyle ..

Son düzenleme:

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Kayada aynı bitkiye ait olabilecek bir fosil var fark ettin mi ustam? Yoksa bana mı öyle geliyor...

Sevgiler.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Tavuk ayak izi gibi o işaretlediğin yer :) Bu dikenlerle hiç karşılaştın mı önce sen ?
Benzerini gördüm. Adını bilmiyorum ama birebir aynısı değil. Sen hakkında bir şey biliyor musun? Bu sararmış hali olmalı.

Sevgiler.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Bunun içinde yuvarlak golf topu gibi bir şey varsa biliyorum. Benim arazide gördüğüm yeşil, golf topu büyüklüğünde... Olgunlaştıkça etrafı diken oluyor. Yeşilken diken yok. Hatırladığım kadarıyla gözeneklerden mor ve çok ufak, çok ince ve kısa bir sapı olan bir şey çıkıyor.

Sevgiler.

kazama

İnce ince netten araştırıyorum ama net bilgi geçmedi elime birisi paylaşmış sohbaharda dikenler diye açıklama bulamadım.O dediğin golf topu gibi olan üstünde saç gibi mor tüğleri olandan mı bahsediyorsun şimdi hatırlamadım ama biz küçükken bir diken türünün zorla içini açıp tatlı bir bilye büyüklüğünde kafasını yiyorduk bu baska bir cins .
Acaba ham maddesi ne :)

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
İnce ince netten araştırıyorum ama net bilgi geçmedi elime birisi paylaşmış sohbaharda dikenler diye açıklama bulamadım.O dediğin golf topu gibi olan üstünde saç gibi mor tüğleri olandan mı bahsediyorsun şimdi hatırlamadım ama biz küçükken bir diken türünün zorla içini açıp tatlı bir bilye büyüklüğünde kafasını yiyorduk bu baska bir cins .
Acaba ham maddesi ne :)
Bu anlattığını da gördüm arazide ama benim dediğim başka bir bitki. Onu bulamadım nette. Coğrafyacı bilir mi bunları?

Sevgiler.

kazama

Ben bu altın dikenlerden birini koparıp az bi sağını solunu modifiyeleyip beyaz peçetenin üstüne koyup .Bunların ederi ne kadar diye konu açsaydım anlaşılırmıydı acaba kahkaha.
Brisi çıkıp roma dönemi altın küpe mezar hediyeleri dese inanın şaşırmazdım :) .