Boşluk bulmada hangi ''Alan Tarama'' daha iyi sonuç verir?

Yabgu

Bilgili Üye
Haklısın ustam. Yaklaşık 6 ay'dır gerek arazide gerek nette bu çubuk konularını araştırıyorum. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, binlerce lira değerinde cihazlara öyle çubuklar gördüm ki taş çıkartıyor. Artık çubuktan mı, kullanıcının çubukla bütünleşmesinden midir bilemiyorum. Nasipten öte gidilmiyor biliyorum. Ne kadar ararsan ara, onun seni bulması gerekiyor, senin onu değil. Bunu bizzat yaşadım. Zaten ne olduysa ondan sonra oldu bu merak...

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Haklısın ustam. Yaklaşık 6 ay'dır gerek arazide gerek nette bu çubuk konularını araştırıyorum. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim, binlerce lira değerinde cihazlara öyle çubuklar gördüm ki taş çıkartıyor. Artık çubuktan mı, kullanıcının çubukla bütünleşmesinden midir bilemiyorum. Nasipten öte gidilmiyor biliyorum. Ne kadar ararsan ara, onun seni bulması gerekiyor, senin onu değil. Bunu bizzat yaşadım. Zaten ne olduysa ondan sonra oldu bu merak...
Ben pimpirikli bir adamım. Titizimdir de. Ölçüp tartmayi da severim. Karşılaştırma yaparak zihnimi dinç tutarım.
Ön yargılı olanlara ayrı bir alerjik reaksiyon gösteriyorum. Sanırım bu tabiatımda var.

Şimdi 6 aydır çubuk işini araştıran ve düzgün cümleler kuran biri, üstüne üstlük kısmen noktalama işaretlerine de riayet gösteren biri ;

Neden 24 saat önce gelip çubuk nasıl yapılır diye sordu?

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Butun konunun ozeti gercegi oluru cevabi iste bu yazinda
kendini arayip buldugunu gosterir.
Cevabi icinde vitamini kabugunda

Yabgu

Bilgili Üye
Ben pimpirikli bir adamım. Titizimdir de. Ölçüp tartmayi da severim. Karşılaştırma yaparak zihnimi dinç tutarım.
Ön yargılı olanlara ayrı bir alerjik reaksiyon gösteriyorum. Sanırım bu tabiatımda var.

Şimdi 6 aydır çubuk işini araştıran ve düzgün cümleler kuran biri, üstüne üstlük kısmen noktalama işaretlerine de riayet gösteren biri ;

Neden 24 saat önce gelip çubuk nasıl yapılır diye sordu?
Benim aldığım çubuk ki; ilk defa elime o çubuğu aldım. Nerden geldi aklıma bilemiyorum ama aldım işte pririnç çubukları... Yok karışımlı, yok içinde özel kimyasallar vs. bilmediğim karışımlar ama... sonra gördüm ki bom boş tutma yeri bile olmayan çubuk yani yalın hali ile benim çubukların noktaladığı ve verdiği tepkilerin aynısını veriyor, o zaman farklı olanları araştırmaya koyuldum. Acaba içinde ki mineral eleyen şeylerin aldığım bölgenin minareline göremi yoksa benim bölgemde değişik mi diye karmaşık fikirlere girdim. Metali felan salla, sen boşluğu bul dedim kendi kendime, orayı araştır burayı izle derken işte sonuç ARAŞTIRIYORUM!..

Yabgu

Bilgili Üye
Selamın aleyküm, arkadaşım, abim, kardeşim hangisi uygunsa sizin için. Ben şahsım adına yazıyorum; ne sizi nede diğer site üyelerini, kullanıcılarını ve yöneticilerini tanımıyorum. Buraya tek geliş sebebim, sevgi saygı çerçevesinde saygıdeger bilge insanlardan bilgi paylaşımı yapmak. Başka hiç bir niyetim yok. Yemin etmeyi de sevmem, edeni de sevmem. Kimseyle derdim yok. Ben şu ana dek ne sizden nede buradaki diğer arkadaşlar dan her hangi bir kötülük veya başka kötü bir şey ne duydum ne de gördüm. Açıkcası benim konum altında bu tür tartışmaların yaşanması da beni ayrıca mahcup ediyor ve hatta inciniyorum. İnanın kendimi bile sorguluyorum şu an...

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Usta bu bahsettigin yontemleri ve neţiceleri aşamali olarak yapilislarini gorsel destekli bi konu acip hobiseverlere sunmalisin bazen maneviyat teknolojinin bilimin onune gecebilir illaki ispat edilmelidir inandirmak gerekir aksi halde hurafe olur herkesin Faydasin olanbirseye itiraz etmezkimse

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Halâ kendinin ve çubuklarının reklamını yapıyor hey Allahım...
Plastikmis , burmalıymış şuymuş buymuş.
Hadi kendiniz kara cahilsiniz hem de insanları yolmanin peşindesiniz.
Hakikaten bi' bitemediniz ..

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Çubuktan uzak durun , çubuk pişmanlıktır, ömrünüzü yer. Boşluk bulduğuna inanmıyorum ben ama farzedelim ki buldu adı üstünde boşluk, köstebek yolu, Kaya altı boşluğu vs gibi boşlukları bulacaktır.
Bir tane çubukçu’nun daha yapı bulduğunu görmedim. Fakir tesellisi 10 liralık çubuk alıp dağa gitmek.
Suyu bulmasıyla ilgili radyestezi alanında örnek çalışmalar var. Oda daha net kanıtlanmış değil.
10 liralık çubuklar boşluk, yapı, metal bulsaydı sitenin üstünde reklam yapan firmalar onbinlerce liraya dedektör satmazdı.
Hayirli geceler..cubuk bosluk bulur suyun kralini bulur metalide bulur ama altın ve gümüsü gercek ustasi bulur oda %100 degildir ama bulan bulur..herseyin bir usulü vardır bir ilmi vardır komple bu işi yok saymak olmaz arkadaşım.sana denk gelmemiş diyelim...

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
@Yabgu arkadasim sana bosluk lazim icinde metal olan altın ve gümüs olan bosluk bulunmaz.çünkü bu metaller yanina yaklastirmaz.dogal olarakta icinde oldugu bosluguda buldurmaz..tabi belli tecrübe ve cubuklarla kullanilacak eklemelerle bunlar cözülür..kisa bir iş değil ama.sen cubuk tarifi isteyerrk basladigin konu icinde bir ara gaza gelip cubuk bulmaz diyorsun boş diyorsun.ozamn bu konuyu acma amacin ney.inanmadigin sey icin degerli arkadaslarin zamanida boşa gidiyor.ayrica benim bildigim bu isler cubukla baslar cihazlarla dewam eder paran varsa radar resivite gider..sen 200.000lik cihazalrim var diyorsun tepeden dibe iniyorsun..cubuk ilimdir tecrübedir sabirdir..farklı bir yoldur...
Sen illaki boslukmu bulacaksin..cok fazla teknigi vardir ama 1 adet 700hz frekans basan bir kit yaptir 9volt pille calisan.devredeb iki tane prob cikar bunlari yere batir dakka bekle etrafinda turla yön alirsan bosluk vardir.cizersin seklini boyutlar mantigina uyarsa cihazla olcersin...

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Metal doğruluğunu hangi çubuk doğru söylemiş ki ; aha altın dedi, altını buldum diyen kaç kişi var? nerede ise yok. O halde boşluk konusunda çubuklar yüzde 70 doğru söylerse ve boşluğu bir şekilde teyidlersek metali diğer cihazlarla da teyid etmek kolay olur düşüncesindeyim, yanılıyor muyum? Madem önce boşluk o halde önceliğim boşluk olur. Bana burada hangi yiğit diyebilir buyrun; ben boşluğu ve boşluk içindeki metali çubukla ayrıştırırım ve kendime güveniyorum diyebilen babayiğit var mı? Madem çubukta en önemli konu boşluk, madem ki en kolay bulabildiği şey, benim önceliğimde bu olurdu elbette. Aklın yolu bir. Saygılarımla...
BABAYİĞİT var ama inan kimseye kendini kanitlamaya ne sebeb nede gerek var..

Yabgu

Bilgili Üye
@Yabgu arkadasim sana bosluk lazim icinde metal olan altın ve gümüs olan bosluk bulunmaz.çünkü bu metaller yanina yaklastirmaz.dogal olarakta icinde oldugu bosluguda buldurmaz..tabi belli tecrübe ve cubuklarla kullanilacak eklemelerle bunlar cözülür..kisa bir iş değil ama.sen cubuk tarifi isteyerrk basladigin konu icinde bir ara gaza gelip cubuk bulmaz diyorsun boş diyorsun.ozamn bu konuyu acma amacin ney.inanmadigin sey icin degerli arkadaslarin zamanida boşa gidiyor.ayrica benim bildigim bu isler cubukla baslar cihazlarla dewam eder paran varsa radar resivite gider..sen 200.000lik cihazalrim var diyorsun tepeden dibe iniyorsun..cubuk ilimdir tecrübedir sabirdir..farklı bir yoldur...
Sen illaki boslukmu bulacaksin..cok fazla teknigi vardir ama 1 adet 700hz frekans basan bir kit yaptir 9volt pille calisan.devredeb iki tane prob cikar bunlari yere batir dakka bekle etrafinda turla yön alirsan bosluk vardir.cizersin seklini boyutlar mantigina uyarsa cihazla olcersin...
Kendinize göre haklılık yanlarınız var. Peki aradığın şey boşluk içinde boşluk içindeyse ne yapacağız. GPR sistemlerle çektin 10 metrelik veya 20 metrelik ipi . Toprağa GPR ile sinyal atışları yaptın her 50cm de veya duruma göre az çok, 20m2 yeri taradın, PC'ye anlık görüntü attın veya sonradan PC'YE yükledin, baktın aa burası değilmiş, şimdi çek 20m ip daha, nasıl olsa alan 10dönüm... Noktalama yapmadan şurası demeden baktığın yerler nerede ise tesadüf noktalar olacaktır. Noktalarsan şansına... İşaretlerde hadi noktalamaya gerek yok diyelim. Neyse konu uzayacak. Siz beni anlamadınız sanırım fakat yazınızın sonunda yine de ip ucu vermişsiniz. Tavsiyeniz ve yardımınız için teşekkür ederim. Ha bu arada bahsettiğiniz sistemden 3 adet değişik Alan tarama getirttik arkadaşlardan. Kablolu elektronik ben pek anlamam, toprağa bakır çubuk sokup, etrafında bir kaç tur (toprağı tanıyormuş-topraklama) sonra hangi düğmede neyi çevirdi onu arayan cihaz altın-gümüş-boşluk-elmas-kemik-mermer var da var vs. Ama bu cihazlarda bendeki pirinç çubuk ile diğer yalın çubukların verdiği tepkileri verdi. Açık bakıp teyid ettiniz mi derseniz, evet ettik. Çünkü bu noktalara deneme yapmadan önce GPR tuttuk, GPR yok dedi, bizde hadi bakalım dedik, hangisi yalan söylüyor. Çubuklar yalan söyledi. Hepsi hem oda çizdi hemde direkt altın verdi...Yine kafam karıştı. Ben Trakyalı81 Ustamın dediği gibi Alüminyum çubuklarla bismillah deyip diğer tüm metalleri deneyeceğim. Tüm yazıp çizen tavsiye ve önerilerde bulunan degerli arkadaşlara teşekkür ederim, sanırım konu uzadı...