Bu işaretler elinizde olsa hangisinden nasıl başlardınız?

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Metalicvoice hatta ve hatta 45 derece açı vermiş arka sol çapraz diğim

Apollon01

Moderatör
Moderatör
buda benim tilkim

@kaynak @Metalicvoice ustalar buyrun bu da benim tilkim, görmemiş olabilirsiniz buna konu da açmıştım ama, sizler ne dersiniz yeri sağlam duruyoor, deliğe girer vaziyette sanki, bütün taşlık görünen yer horasan sanki,

Son düzenleme:

canahmed

Member
Konu ile ilgili üstatlardan öğrendiklerimi paylaşayım.

Ustam öğrendikki: kalp, ilgili bölge devlet takibinde gören uzak dursun:)

4.resim: Meryem ana kucağında çocuk. Bölge Devlet kontrolünde, kamera bile koymuşlar. “Hiç Görmedik bilmiyoruz” yani. :)

İlkkez duydum: 1. Resimdeki zeminde horasan malzeme içine yerleştirilmiş demir malzeme. Çözüm yolu: üzerine dökülen suyun takibi ile yakın alanda suyun toplandığı alan kırılır. Bir madalyon/para bulunur. Aynı demir malzeme burada da varsa malzeme yanındaki ayrı işaretle ilgili lahit bulunur...

2.silah yakın dönem ermeni evi. Sahte değil. Çözüm: şarjör dışarda ise evin giriş eşiği sağ taraf araştırılır. Malzeme Merdiven ve ocakta değil...

10. Resim: büyük dişli saldırgan yatan tilki. Bölgeye uyum sağlamıyor. Sahte değil. Çözümü bilinmiyor.
@hayalsaati, @kaynak, @kazama, @Marco, @mayhem, @Root, @sepetkaya, @psh, @Pirana, @dersu, @Apollon01, @APOLLONUS, @BulursamKader25, @epy, @Karabulut, @Burak5553, @mavikorku, @Dampiel, @dadas_25, @deli firat, @GUND@R
ustam ,biryerin devlet kontrolunde olduğunu nerden anlayorsunuz? ayrıca kamerayı nasıl gördünüz,işaretin neresindeydi,yakınında mıydı?

Renix

Bilgili Üye
10. Resim: büyük dişli saldırgan yatan tilki. Bölgeye uyum sağlamıyor. Sahte değil. Çözümü bilinmiyor.

Sladırgan büyük dişli tilki Koruma kalkanı var demek tilki sadece yavrularını korumak için ölümüne herşeye saldırır kendini feda eder yani bol tuzaklı yer altı oda tünel gibi 1 yer .Benim fikrim tabikide :)

Renix

Bilgili Üye
vede kalp işareti olan yer o kalpte haritasıda var sanki ama fotolama yetersiz

Metalicvoice

Operatör
canahmed inceleyen üstatlar söyledi dedik ya usta, o bilgi de onlarda saklı. Belki arkadaşları vardır işin içinde zarar görmelerini istemediklerinden dolayı. Belki de menfaat vardır buraya kimse yaklaşmasın diye dedikodu yapıyorlardır.
Ama şunu söylemem lazım ki definr kanununa muhalefetten yakalanan üzerinden polis jandarmaya prim alır. Yani malesef bazı yerler çıkarılana kadar gözetime tabi tutulur sonra güm...
Haberin vardır, yanlışlıkla jandarmanın silahından çıkan kurşun yakın mesafeden deginecinin kafısına isabet etti. Tesadüfe bak, ve adam göçtü bu dünyadan. Bu kadar kolay mı?
Yani diyeceğim oki; bu zamanda define işaretlerini ve dahi tarihi eserleri tahrip etmeden devlete yakalanmadan, para zaman harcamadan, düzenbaza adam satana rastlamadan iş zor vesselam. Allah cc önce korusun cümlemizi sonra nasibi müesser eylesin...

Bu arada “kaçak kazıya karşıyız.” vesselam.

Metalicvoice

Operatör

Sladırgan büyük dişli tilki Koruma kalkanı var demek tilki sadece yavrularını korumak için ölümüne herşeye saldırır kendini feda eder yani bol tuzaklı yer altı oda tünel gibi 1 yer .Benim fikrim tabikide :)
Evet reis öyle birdurum sözkonusu. Ama kuyruğunu mu yavrusunu mu ısırıyor belli değil. Tilkinin yatıyor olması saklantı varsa çok yakın olduğunu gösterir. Ama işaretin bariz açıkta olması düşündürücü, Kuyruk yönü diş sayısı vs. Yardımcı olabilir diye düşünüyorum...

Renix

Bilgili Üye
Benim kanaatim medeniyetle define farklı degerlendirilmeli ama maalesef herkes görüdügü taşı kayayı kazmaya başladı buda tarihimize zarar veriyor 1 örnek vereyim hadi kral mezarı buldunuz vede açtınız içide dolu çıktı ne yapacaksınızki bu işin uzmanı baglanatıları olan uluslarası çalışan organize 1 ekp degilse anca başını belaya sokar ama reşat falam tarzı bişi olsa iş kolay o yüzden bazen bulmak aynı zamanda belayıda bulmak manasına gelebilir vede define işiyle alakalı iş yapan organize grupların içindede istibaratçıklar cirit atıyor netekim zor işler bunlar
@canahmed inceleyen üstatlar söyledi dedik ya usta, o bilgi de onlarda saklı. Belki arkadaşları vardır işin içinde zarar görmelerini istemediklerinden dolayı. Belki de menfaat vardır buraya kimse yaklaşmasın diye dedikodu yapıyorlardır.
Ama şunu söylemem lazım ki definr kanununa muhalefetten yakalanan üzerinden polis jandarmaya prim alır. Yani malesef bazı yerler çıkarılana kadar gözetime tabi tutulur sonra güm...
Haberin vardır, yanlışlıkla jandarmanın silahından çıkan kurşun yakın mesafeden deginecinin kafısına isabet etti. Tesadüfe bak, ve adam göçtü bu dünyadan. Bu kadar kolay mı?
Yani diyeceğim oki; bu zamanda define işaretlerini ve dahi tarihi eserleri tahrip etmeden devlete yakalanmadan, para zaman harcamadan, düzenbaza adam satana rastlamadan iş zor vesselam. Allah cc önce korusun cümlemizi sonra nasibi müesser eylesin...

Bu arada “kaçak kazıya karşıyız.” vesselam.

Renix

Bilgili Üye
Bu işaret bence çok iyi 1 işaret üstünde durulması gereken nadir işaretlerden ,topal ayı 1 numaraysa bu 2 dir
Evet reis öyle birdurum sözkonusu. Ama kuyruğunu mu yavrusunu mu ısırıyor belli değil. Tilkinin yatıyor olması saklantı varsa çok yakın olduğunu gösterir. Ama işaretin bariz açıkta olması düşündürücü, Kuyruk yönü diş sayısı vs. Yardımcı olabilir diye düşünüyorum...

Renix

Bilgili Üye
Burada resmin kendisi aynı zamanda harita gibi sanki ilk defa böyle 1 işaret gördüm gerçekse malbulanındır :D

Metalicvoice

Operatör
Renix orayı da gördüm ok gibi birşey var. İşte herşey yerinde değerlendirmeye bakıyor...