çeşme ve üçgenleme,yardimci olabilirmisiniz dostlar

Turko

Uzman
sevgili turko ustam,ham gül dediğim nokta da dere taşı gibi,bir kişi ancak kaldıracak büyüklükte yuvarlak taşlar var ayrıca ham gülün içinde yani dibinde (bakmak zor dikenden) var.
Kıymetli ustam gül ömrü uzun bitkidir köküne bakınca fark edersin soba borusu gibi kalın olur bizim orda onlara reçel lik tomurcuk gül derler yaşını ömrünü kökü nün kalınlığında n anlarsın. Soğuğa kışa kara dayanıklı olur . Ben tecrübe ettiğim olayı paylaştım seninle taş olmalı hep oldu her defasında olmak zorunda Ermeni işi bu iş , kurnaz olacaksın onlar gibi düşüneceksin , Ben 14-15 yaşlarında amca çocukları yanında alet araç gereç taşırken getirdikleri Ermeni çalı dipleri nde o dediğim taşı arardı Çeşme etrafında malzemeyi kuyuları odaları bu sayede bulurdu ozaman el dedektoru bulmak bile lüks tu o kuyu ların içinde az ayakkabı kaybetmedim balcigin içinde kaybolurdu :) o gün bugündür sevmem suyu kuyuyu çamuru yaşı.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Madem ne cubuk nede makinaniz yok, bu yonde farllilik bakabilirmisiniz kardesim. Cevreyi siz daha iyi goruyorsunuz mezar yada degerli orada olmali. Selametle kal
Ekli dosyayı görüntüle 160539

Pscyhe

Engellendi
Almanların gelip çeşmeyi araması kuşkulandırıcı sağlam olmadığı sürece almanlar bu işe girmez.çeşme ve üçgen olayı bende hiç duymadım bağlantıda kuramadım... çeşmenin etrafında mezarlar olabilir. ama desiğim gibi bunlar sağlam işe ve malzemeye gelir. çeşme bir işaret yada yön gösterici olabilir çevresini iyice araştırın.banada ermeni işareti gibi geldi. çevrede dede mezarı varmı acaba..??

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşım,
Elinizde çubuk ve cihaz olmadan burayı çözmek biraz zor.
70-80 metre çapında bir araziyi bir şekilde taramak lazım.

Turkonun bahsettiği taş vb. şeyler muhtemelen 20-30 cm. toprağın altında da kalmış olabilir.
Ustalarıma bende katılıyorum: Bu Alamanlar kesinlikle buraya boşuna gelmedi.

Özellikle değerli malzeme tespiti yapılması gerekir.
Gümüş çubuk kullanan birisini bulabilirseniz 1-2 saat içinde size net cevap verir inşallah.

Hayırlı Cumalar.

carsambali

Bilgili Üye
Kardaşım,
Elinizde çubuk ve cihaz olmadan burayı çözmek biraz zor.
70-80 metre çapında bir araziyi bir şekilde taramak lazım.

Turkonun bahsettiği taş vb. şeyler muhtemelen 20-30 cm. toprağın altında da kalmış olabilir.
Ustalarıma bende katılıyorum: Bu Alamanlar kesinlikle buraya boşuna gelmedi.

Özellikle değerli malzeme tespiti yapılması gerekir.
Gümüş çubuk kullanan birisini bulabilirseniz 1-2 saat içinde size net cevap verir inşallah.

Hayırlı Cumalar.
ah gardaşım,cevabını okurken sağımda duran gümüş,sarı,bakır çubuklara baktım ve güldüm kendi kendime.onlarda bana gülmüştür sanırım.keşke bilsem:72:

poseidon2023

Uzman
bu ölçüleri neye göre çıkardın bilmem yapman gereken önce ceşmenin ordan başlaman gerek bir su içerken sag ayagını attıgın yer iki ceşmenin arkası üç nadirde olsa ceşmenin caprazı on metreye kadar sonra arazide işaretlenen yerler

enn basit cubukla boşluk tespiti ve metal tespiti yaparsın

carsambali

Bilgili Üye
sevgili @poseidon2023 ustam,
ister istemez bu dörtleme dikkat çekiyordu,bende lazerli ve normal metre ile hepsini ölçtüm.İnşallah hayırlı bişiler olur

Son düzenleme:

carsambali

Bilgili Üye