Cin birakmiyor

sevdalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cinlerin varlığı Kuranla sabit.
Hatta Resulullahtan Kuran işitip kendi halklarına anlattıklarıda Resulullaha yine Vahiyle bildiriliyor.
Yani Resulullah bile göremiyor onları.

Varlıkları şüphesiz ama bu tür şeyler yaptıkları hurafe.

Vesvese vermekten öte bir şey yapamaz.
O da Mü'min kullara etki etmez.
rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz cinlerle görüşmüştür şu anda bile görenler varken alemin yüzü suyu hürmetine yaratılan peygambermi sallallahu aleyhi ve sellem göremeyecek

Trakyali1

Yeni Üye
rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz cinlerle görüşmüştür şu anda bile görenler varken alemin yüzü suyu hürmetine yaratılan peygambermi sallallahu aleyhi ve sellem göremeyecek
Kuran öyle diyor.
Benim iddam değil bu.

zorluefe

Aktif Üye
kuran öyle diyor.
Benim iddam değil bu.
trakyali sen bu konuyu bir gözden geçir, peygamber efendimizin hadisi şerifinde insanlarla arkadaşlik bile kurabilecekleri insanlarinda onlarla arkadaşlik kurabileceğini söylemiş ama bu husustan kati suretle sakinmaya çalişin demiş,

Trakyali1

Yeni Üye
trakyali sen bu konuyu bir gözden geçir, peygamber efendimizin hadisi şerifinde insanlarla arkadaşlik bile kurabilecekleri insanlarinda onlarla arkadaşlik kurabileceğini söylemiş ama bu husustan kati suretle sakinmaya çalişin demiş,
Evet o açıdan haklısın ama ben Kuranda yazanı söyledim.
Resulullahın Kuranın aksi söz söyleyeceğine ihtimal vermiyorum.

Sonuçta hepimizin inandığı bazı şeyler var ve kendimizce deliller öne sürüyoruz.
Herkes istediğine inanmakta özgür.
Sonuçta herkes kendi hesabını verecek.

Hepimiz insanız, yanlışlarımız olacak elbet.
Ama samimi ve temiz bir niyetle doğrunun peşine olursak Allah doğruyu bulmamıza yardımcı olacaktır.

Allah hepimize yanlışlarımızı görüp düzeltmeyi nasip etsin İnşaAllah.

zorluefe

Aktif Üye
Evet o açıdan haklısın ama ben Kuranda yazanı söyledim.
Resulullahın Kuranın aksi söz söyleyeceğine ihtimal vermiyorum.

Sonuçta hepimizin inandığı bazı şeyler var ve kendimizce deliller öne sürüyoruz.
Herkes istediğine inanmakta özgür.
Sonuçta herkes kendi hesabını verecek.

Hepimiz insanız, yanlışlarımız olacak elbet.
Ama samimi ve temiz bir niyetle doğrunun peşine olursak Allah doğruyu bulmamıza yardımcı olacaktır.

Allah hepimize yanlışlarımızı görüp düzeltmeyi nasip etsin İnşaAllah.
amin

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bunu yaşamış olmanız bunu cinler yaptı anlamına gelmez ki.
Korkudan olur, heyecandan olur, bir duygu patlaması veya karmaşası sonucu olabilir ve daha bir çok farklı sebepten biri olabilir.
korku yok heyecan yok duygu patlaması yok kendi evimin bahçesinde tuvalet kuyusu eşeler gibi düşün.o esnada oldu çay molası verip kuyuya atlayınca oldu yanımdada eşim kayın peder arkadaşda vardı

sevdalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cinlerin Peygamberimiz (asm) ve sahabelerle görüşmesi şeklinde de pek çok hadiseler nakledilmiştir. Sahih kaynaklarda geçenlerden birkaçını nakledeceğiz.
Hadis imamları bize, İbni Mes’ud’dan (ra) naklediyorlar ki: “Batn-ı Nahl denilen yerde, cinlerin hidayete erdikleri gece, cinleri gördüm. Sudan Kabilesinden Zut denilen uzun boylu insanlara benziyordular.”
Hadîs imamlarının naklettikleri meşhur bir hadise de şudur: Hazreti Hâlid ibni Velid’in Uzzâ putunu imha ederken, putun içinden siyah bir kadın şeklinde bir cin çıktı. Hazreti Hâlid bir kılıçla cini iki parça etti. Allah Resulü (asm), o hâdise için “Uzzâ putu içinde ona ibadet ediliyordu. Daha ona ibadet edilmez.” diye açıklamada bulunmuştur.
Hem Hazreti Ömer’den (ra) nakledilen bir başka hadise de şöyledir. Hazreti Ömer (ra) anlatıyor: “Biz Allah Resulü’nün (asm) yanında iken, ihtiyar biri gibi elinde asâ olan,“Hâme” isminde bir cin geldi ve iman etti. Sonrasında ise Allah Resulü (asm), ona kısa sûrelerden birkaç sûreyi ders verdi. Dersini aldı, gitti.”

Kristof34

DogacıyıZ
Arkadaşlar cinler ile ilgili her ne sorun olursa olsun hepsinin ortak bir çözümü vardır. Peygamberimiz s.a.v hem insanlara ben cinlere gönderilmiştir. Bunun için bir meclis kurulmuştur ve bu meclise cin padişahlarıda davet edilmiş hatta bu hadise yaşanırken peygamberimiz insanlar ile cinler meclisinin arasına bir çizgi çizmiş Hz.Ebubekir'e bu çizgiyi asla geçmeyin buyurmuştur. O mecliste cin padişahları peygamberimizin beklenen peygamber olduğunu kabul etmiş ve biat etmişlerdir. Peygamberimizin cin padişahlarına yazmış olduğu bir mektup vardır ki bu mektubu her kim üzerinde taşırsa cinler onun ayak bastığı mekandan kaçarcasına uzaklaşırlar. Musallat da dahil bu mektubu üzerinde taşıyan kula hiçbir cinni zarar veremez.

Ege33

Member
Konu cok geçmişte kalmış bi kaç kelimede ben söylemek isterim biliyorsunuzdur ama hatırlatmakta fayda var bir işlem esnadında 1: okumak daha faziletlidir koruyusu sureler felak nas tabiki bunların türkçe manasını bilmek daha bir güzeldir 2: sırf işlem için hocalardan para karşılığında muska yazıp takanların ve hocanın vay haline hoca, ALLAHIN ayetini para karşılığında satmak demektir...benim şahsi fikrim bence imanını kuvvetlendirin ve muska yerine okumak daha faziletli ve rahatlatıcıdır dediğim gibi imanın güçlü olması demek size pek bşy yapamıyacağı anlamına geliyor olaki sizden istemedikleri şeyler isterlerse bırakın oda olduğu yerde kalsın

Eminbaykurt

Member
Felek nas ayetül kürsü dualarini okuyun yada yaninizda ilim bilen birini götürün

sepetkaya

Editör
Herkese s.a kardeşlerim. Konuyu açalı yaklaşık 6 ay oldu uğraşlardan dolayı siteye giremez oldum... sonuç nemi oldu.. bu 3 arkadaşım mevzuyu bıraktı. Korktular belki böylesi daha hayırlıdır. Ama bu konu hakkında çok mantıklı yorumlarinizi gördüm hepinizden allah razi olsun ustalarim emekleriniz ve katkılarıniz için ve beni bu konuda bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim allaha emanet olun.

Son düzenleme: