Çubuk Eğitimi 1nci Kur @YaralıYüz @BulursamKader25

YaralıYüz

Aktif Üye
Selamün aleyküm BulursamKader25 ustam
Bugün testlere devam ettim sabah ve öğle testlerinde.Elime metal almadan gümüş çubukla saklanan madenleri ve mineralleri aramaya başladım.Daha önce dönmeyen çubuklar bugün döndü.2 gün önce elime metal alıp bulduğum ve çubukların dönerken ve hangisinin önce döndüğünü diğerinin ne zaman döndüğünü ve metalin üzerine geldiği zaman yaptığı işaretleri en ince detayına kadar yazmıştım.Bu bilgiler ışığında yaptığım testten yüzde yüz başarı elde ettim.
Saygılar
Rabbim emeğini yağlı etsin kardeşim,tebrik ediyorum.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selamün aleyküm @BulursamKader25 ustam
Bugün testlere devam ettim sabah ve öğle testlerinde.Elime metal almadan gümüş çubukla saklanan madenleri ve mineralleri aramaya başladım.Daha önce dönmeyen çubuklar bugün döndü.2 gün önce elime metal alıp bulduğum ve çubukların dönerken ve hangisinin önce döndüğünü diğerinin ne zaman döndüğünü ve metalin üzerine geldiği zaman yaptığı işaretleri en ince detayına kadar yazmıştım.Bu bilgiler ışığında yaptığım testten yüzde yüz başarı elde ettim.Saygılar
Aleyküm Selam Kardaşım.
Çok sevindim. Antıramanlara devam inşallah.

Değişik günlerde arka arkaya 10 kez çalıştın ve 1 tane bile hatan olmadı.
O zaman şu şekilde antıramanları çeşitleyin inşallah:

1- Tek çukura altın ve gümüş koy. Yani bir çukurda 2 metal olsun.
2- Tek çukura 3 metal koy.
( Yine başkası koysun-siz görmeyin)

Dolaş bakalım eline birşey almadan ne sonuçlar verecek.
Hedefe yaklaşınca gözleriniz çubukta olsun. Değişik değişik hareketlenecek mi? Yoksa oradaki tek metalin işaretini mi verecek..??

Değişik bir çalışma şekli:
Yine Bazı çukurlar 2-3 metali beraber koyun. Lakin bu sefer elinde metal olsun.
O metali ara. Diğerlerinin yanındayken ne tepki verecek kaydedin inşallah.

Bu antıraman da çok kıymetlidir.
Tepkileri defterinize yazmalısınız.
Tekrar tekrar bu şekilde de çalışıp, hepsinde de aynı şekilde hareketleniyor mu tespit etmeniz lazım.
Zaten bu aşamayı da geçince son aşamanız kalıyor inşallah.

Kolay Gelsin.

Son düzenleme:

YaralıYüz

Aktif Üye
Aleyküm Selam Kardaşım.
Çok sevindim. Antıramanlara devam inşallah.

Değişik günlerde arka arkaya 10 kez çalıştın ve 1 tane bile hatan olmadı.
O zaman şu şekilde antıramanları çeşitleyin inşallah:

1- Tek çukura altın ve gümüş koy. Yani bir çukurda 2 metal olsun.
2- Tek çukura 3 metal koy.
( Yine başkası koysun-siz görmeyin)

Dolaş bakalım eline birşey almadan ne sonuçlar verecek.
Hedefe yaklaşınca gözleriniz çubukta olsun. Değişik değişik hareketlenecek mi? Yoksa oradaki tek metalin işaretini mi verecek..??

Değişik bir çalışma şekli:
Yine Bazı çukurlar 2-3 metali beraber koyun. Lakin bu sefer elinde metal olsun.
O metali ara. Diğerlerinin yanındayken ne tepki verecek kaydedin inşallah.

Bu antıraman da çok kıymetlidir.
Tepkileri defterinize yazmalısınız.
Tekrar tekrar bu şekilde de çalışıp, hepsinde de aynı şekilde hareketleniyor mu tespit etmeniz lazım.
Zaten bu aşamayı da geçince son aşamanız kalıyor inşallah.

Kolay Gelsin.
Tek çukura altın ve gümüş koymuştuk ustam,elimde birşey yoktu ilk önce altın işareti verdi ,10 cm kadar hareketlenme sonucunda da gümüşün işaretini verdi.diger metelleri bir çukura koyulduğunda elde bir şey yokken çubuklar X yapıyor .elime numunesini aldığımda metal neyse onun işaretini veriyor.tstte devam inşallah.

meratan

Aktif Üye
Selamün Aleyküm BulursamKader25 ustam
Testlere devam ediyoruz.Gümüş cubuk,Aliminyum çubuk testler sürdükçe ikiside çalışmaya başladı.Elimde metal varken veya yokken başarı oranı %80 leri buluyor.Geriye kalan %20 de ikinci veya engeç üçüncüde buluyoruz.Yanılmamızın sebebi genelde çubuğun hareketlerini tam okuyamamakla ilgili.Tam okuduğumuzda şaşmıyor.
Birde ustam bir çukura diyelim gümüş koydun ve daha sonra aldın sanki o gümüşün sinyali belirli bir süre orada kalıyor gibi.Tabi bu olay diğer madenler içinde geçerli.Gümüş cubuk Soda,şekerli su ve ben kullandığım kaya tuzu içinde 84 tane mineral var hiç görmüyor.
Konu hem güncellensin hemde bir arkadaş görür faydası olur diye yazdım
Saygılar

BulursamKader25

Selamün Aleyküm @BulursamKader25 ustam
Testlere devam ediyoruz.Gümüş cubuk,Aliminyum çubuk testler sürdükçe ikiside çalışmaya başladı.Elimde metal varken veya yokken başarı oranı %80 leri buluyor.Geriye kalan %20 de ikinci veya engeç üçüncüde buluyoruz.Yanılmamızın sebebi genelde çubuğun hareketlerini tam okuyamamakla ilgili.Tam okuduğumuzda şaşmıyor.
Birde ustam bir çukura diyelim gümüş koydun ve daha sonra aldın sanki o gümüşün sinyali belirli bir süre orada kalıyor gibi.Tabi bu olay diğer madenler içinde geçerli.Gümüş cubuk Soda,şekerli su ve ben kullandığım kaya tuzu içinde 84 tane mineral var hiç görmüyor.
Konu hem güncellensin hemde bir arkad
aş görür faydası olur diye yazdım
Saygılar

Aleyküm Selam Kardaşım.
Sen eline çelik yüzük al ve aleminyum çubuk ile test yap, görelim inşallah.
Dönmeye başladığında ilk metale yaklaşırken sana yön verecek.
Direk hedefin üzerine git.
Hedefin üzerine varınca;
1- hangi işareti yapacak...?
2- Çukurda hangi malzeme var mış..?

Sonra başa dön, ikinci çukura doğru sinyali alınca oraya yönel.
Yalnız burada yapacağın birşey var:
Diğer kardaşlarımızda bunu yapsınlar-teyit etsinler:
Misal çukurdaki gümüş ile diğer çukurdaki bakırın yön hareketlerine bakın.
Hangi çubuk yön vermeye başlayor??
Diğer çubuk ne yapıyor..?
İyice gözlemleyip notlarınızı alın...

Bunların cevabını bu yazımın altında yazın inşallah yaptığınızda.
Buda çok önemli bir ayrıntıdır.

Devamını sonra konuşacağız inşallah.

Mal 100 sene önce gömülse, sonra bu mal oradan alında 1 süre daha o malın sinyalini almak mümkün.
Kısa sürelide bu olmaz. Oluyorsa test alanında; zihinle yönlendirme var demektir.
Hemen tedbirimizi alalım. Kafamız boş olsun.

YaralıYüz

Aktif Üye
meratan kardeşim, boş çukurdan hala metal varmış gibi sinyal alma olayı ilk başlarda bende de olmuştu.ustamın söylediği gibi tamamen zihin yönlendirmesi.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@BulursamKader25 ustam gümüş çubuk tam olarak kaç mm. olmalı, nerde buluruz? hırdavatcıya gittim 2mm. gümüş kaynak teli verdi dışı beyaz tozla kaplı,plastik kaplı kablo gibi, şöyle düşündüm .kundak kullanın diyordunuzya büktüğüm yere kadar soyarım kundağı o şekilde olur diye düşündüm, olmayınca bende bir deneyeyim dedim ama zayıf kalır diye düşüünüyorum, yi ne de yarın gidip aliminyum çubuk da alacağım inşallah, ama gümüş çubuk için hangisi verimli olur? bundan sonra mübarek ramazan geldi inşallah çubuk işine yoğunlaşacağım, tavsiyeniz nedir nerde bulurum, ilgine yardımına çok teşekkür ediyorum, (biir de 3 tane haç buldum açık bir mağara da kırmızı boyalı kanatları, 2 sinin boyu aynı 20-25 cm. diğer biri küçük diğerleriinin yarısı kadar, onun konusunu da resimler eksik tamamlayınca açarım inşallah)bir istek emriniz olursa beklerim, hayırlı işler dilerim, saygılar selamlar ustam

Son düzenleme:

BulursamKader25

Selamün Aleyküm. BulursamKader25 ustam alttaki işaretler gümüş ve aliminyum çubuğun işaretleri

Aleykum Selam Kardasim,

3 tane sorum olacak:

1- Gumus ve Aleminyum cubuk ayni isaretimi verdi..?

2- Hangi cubuk daha hizli isaret veriyor..?

3- Yon veren cubuk tek cubuk mu?
Yoksa 2 cubuk birden mi yon veriyor...?

Kolay Gelsin.

BulursamKader25

@BulursamKader25 ustam gümüş çubuk tam olarak kaç mm. olmalı, nerde buluruz? hırdavatcıya gittim 2mm. gümüş kaynak teli verdi dışı beyaz tozla kaplı,plastik kaplı kablo gibi, şöyle düşündüm .kundak kullanın diyordunuzya büktüğüm yere kadar soyarım kundağı o şekilde olur diye düşündüm, olmayınca bende bir deneyeyim dedim ama zayıf kalır diye düşüünüyorum, yi ne de yarın gidip aliminyum çubuk da alacağım inşallah, ama gümüş çubuk için hangisi verimli olur? bundan sonra mübarek ramazan geldi inşallah çubuk işine yoğunlaşacağım, tavsiyeniz nedir nerde bulurum, ilgine yardımına çok teşekkür ediyorum, (biir de 3 tane haç buldum açık bir mağara da kırmızı boyalı kanatları, 2 sinin boyu aynı 20-25 cm. diğer biri küçük diğerleriinin yarısı kadar, onun konusunu da resimler eksik tamamlayınca açarım inşallah)bir istek emriniz olursa beklerim, hayırlı işler dilerim, saygılar selamlar ustam[/QUOTadetKardasim,
Gumus cubugu ben internetten satin aliyorum.
%40 kadmiyumlu.

Sanal Metal Marketiniz. sitesinden

Baska sitelerde de vardir.

Kalinlik 2mm satiyorlar.
Ben 5 adet aliyorum.
2 ser adeti lehimletiyorum, biraz kalin olsun diye.
Kalan 1 adeti 2 ye boluyorum.
Sap kismina ilave ettiyorum.
Sap kismi 6 mm cikiyor.

Resimleri cubuk konusunda mevcuttur.
Oradan bakilabilinir.

Bazi kardeslerimiz 1 adet olarak kullaniyor.
Olabilir. Tercih meselesi.

meratan

Aktif Üye
Aleykum Selam Kardasim,

3 tane sorum olacak:

1- Gumus ve Aleminyum cubuk ayni isaretimi verdi..?

2- Hangi cubuk daha hizli isaret veriyor..?

3- Yon veren cubuk tek cubuk mu?
Yoksa 2 cubuk birden mi yon veriyor...?

Kolay Gelsin.
Sağolasın ustam
İki çubukta aynı işareti verdi.
Gümüş cubuk daha hızlı
Sağ çubuk dönerken bazılarında epeyce döndükten sonra sol çubukta peşinden dönüyor
Saygılar