Çubuk yapımı hakkında yardim

poseidon2023

Uzman
aga dinlemeyi bilene ve anlattıklarında bir şeyler anlayana baş tacı her konuda yardım edilir sorgusuz @mhmt65

Son düzenleme:

poseidon2023

Uzman
kim indirmiş aşarıya oyyy oyyyyyy havalar düzelsin geziye cıkacam aga cayını içmeye ugrarım OsiriS

Parkeci42

Member
BulursamKader25 ustam çubukların statik elektrikte çalıştığını söylemiş bende statik elektirik nedir diye araştırdım ve çubuklar statik elektirik ile çalıştığı kanaatine vardım beyin düşündüğün şeyin statik elektirik seviyesini üretiyor ve hedefe varınca birleşiyor işareti vermiş oluyor gibi fikir oluştu bende gerçi henüz çubuğum bile yok

Parkeci42

Member
Bu konuda akla ilk gelen kuru ve yalıtkan özellikte olan saçlar ile plastik tarak arasında statik elektrik yüklerinin boşalarak dengelenmesi neticesinde ortaya çıkan çıtırtılardır. Yada yünlü kıyafetlerimizi giyip çıkartırken sürtünmeden oluşan elektriklenmedir. Bütün bunların yanı sıra biriyle tokalaştığımızda veya bir yüzeye dokunduğumuzda çarpılmamızda sıkça yaşanılan durumlar arasındadır. İşte bütün bunların sebebi statik elektriktir. İnsan vücudunda var olan elektrik özellikle ellerde yüzde başta yoğunlaşmış halde bulunur. Temas veya sürtünme yoluyla bir cisme dokunduğumuzda vücudumuz ile cisim arasında bir yük geçişi olur. Negatif olarak yüklenen vücudumuz ile başka bir cisme temas ettiğimizde ani bir şekilde yük boşalması yaşanır. Öyle ki üzerimizde binlerce volt statik yük mevcut iken, 350 Volt ile bozulabilecek bir CMOS yapılı elektronik malzemeye dokunulduğunda cihaz zarar görebilir. Bunun sebebi ise statik yükün aniden boşalmasıdır.
Bir siteden alıntı bu bunu ben keşfetmedim izlediğim videolarda pvc boruyu saçına sürtüyor aliminyum parçalar veya kağıtlar harekete geçiyor şimdi çubuk işi kafama yattı bütün ustaların yazılarını okuya okuya edindiğim bilgi bu şekilde tabiki ben elime daha çubuk bile almadım ustalar daha iyi bilir benim nacizane fikrim bu

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam çubukların statik elektrikte çalıştığını söylemiş bende statik elektirik nedir diye araştırdım ve çubuklar statik elektirik ile çalıştığı kanaatine vardım beyin düşündüğün şeyin statik elektirik seviyesini üretiyor ve hedefe varınca birleşiyor işareti vermiş oluyor gibi fikir oluştu bende gerçi henüz çubuğum bile yok
Sadece statik elektrikle açıklanamayacak kadar geniş bir konudur çubuk.
Busan sanayide ihsan koçak hırdavat var. Oraya git. 2 adet 3.2 mm Aleminyum Kaynak teli al.
Herhalde 7-8 lira civarında. Boyları 1 metredir. 20 şer santim kes. Toplam boyu 80 cm. kaldın.
Sonra 12 cm.den büküp " L " çubuk yap. Evde köyde kentte, sokakta boşluk çalış.Evin etrafında dolaş.
Su-doğalgaz-pis su giderini tespit ederek başla. Bunları tespit etmen işin %5 i.
Asıl iş arazide.
Hareket ediyorsa sorun yok. Boşluk işareti veriyorsa tamamdır.
Metal tespitiyle hiç uğraşma 1-2 sene.

Parkeci42

Member
Bugün gideyim busan sanayiye insaalh abi gümüş çubuğu nereden bulabilirim gümüş te yapasım var Mevlana caddesinde bütün gumusculeri dolaştım bulamadım alüminyum çubukların uzunluğu 80 cm olacak anladığım kadarı ile kundaksiz kullanacam yarın kullanmaya başlarım inşaallah

BulursamKader25

Bugün gideyim busan sanayiye insaalh abi gümüş çubuğu nereden bulabilirim gümüş te yapasım var Mevlana caddesinde bütün gumusculeri dolaştım bulamadım alüminyum çubukların uzunluğu 80 cm olacak anladığım kadarı ile kundaksiz kullanacam yarın kullanmaya başlarım inşaallah
Orada gumus Cubuk da var.
%40 kadminyumlu iste.
Ucu yesil renk olanindan.
Boylari 50 cm. Olur gumus cubuklarin.

Parkeci42

Member
Selam aleyküm BulursamKader25 ustam bugün birkaç işim vardı busana gittim ihsan koçak kapanmış ona yakın elektrikçi bir arkadaş vardı ucel elektirik ona uğradım onda saf bakır 8mm bakır aldım boyu 1 metre sanki biraz ağır oldu kalın olması iyimi kötümü tek damar bakır sarma değil

BulursamKader25

Selam aleyküm BulursamKader25 ustam bugün birkaç işim vardı busana gittim ihsan koçak kapanmış ona yakın elektrikçi bir arkadaş vardı ucel elektirik ona uğradım onda saf bakır 8mm bakır aldım boyu 1 metre sanki biraz ağır oldu kalın olması iyimi kötümü tek damar bakır sarma değil
Aleykum Selam,
Kalin olmasi iyidir.
Plastik kundak yap, rahat kullanirsin.

Parkeci42

Member
Bukumunu yaptım resim atacaktım atamadım dışını zımpara ile surttum boya cila varsa çıksın diye kundak ayarlayayim inşaallah kundaksiz hiç hareket ettiremedim

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Bukumunu yaptım resim atacaktım atamadım dışını zımpara ile surttum boya cila varsa çıksın diye kundak ayarlayayim inşaallah kundaksiz hiç hareket ettiremedim
evden ikitane kalinindan tukenmezkalemi sök..bosluguna sok buktugun yerleri alsana kundak..