Çubukla Oda Üzerindeki Toprak/Kaya Katmanlarının Tespiti Nasıl Yapılır...?

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
@Keskingöz yok ustam uydurma degil, birseyleri gizledin, kamuflaj ettin gibi geldi, ama haklisin ben bilmiyenlerdenim, ama teknik bir adamim anlamaya çalışıyorum, kendime göre projelerim var, kafama oturtmaya calisiyorum, şimdi hemen tersini gösterme
kesinlikle gizlemedim kısa bir özet geçtim ve iddia ediyorum.
bu evreye çıkmış bir radyestezi uzmanı, %90 başarı sağlar. %10'luk kısmı da nasip değildir.
işleme başladığı andan sonucuna kadar ne demiş ise birebir çıkar Allah'ın izni ile. bu kadar da iddialıyım.
her çubukçu aynı zamanda bir radyestezisttir unutma :))

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
olur mu sizin yeriniz ayrı ustam. bu ceset torbası, sizin konularınızda ne geçmiş ise bütün bildiklerini aktaracak inşallah.
sadece ehil olana özelden yazıyorum artık.
yıllardır kaç hafta sonu oldu saymadım kaç izin günleri oldu saymadım kaç iş çıkışı oldu sayamadım ama yıllardır çalışıyorum. Sırf Allah rızası için yaşayıp gördüklerimi yazayım istemiştim ama tasavvuf büyükleri haklı çıktı yine.
ehil olmayana sır verilmez demişlerdi vakti ile. bu o mesele.
bu paragraftan değil ki, çok biliyorum bütün ilimler bende toplanmış, haşa! benim gördüklerim burdaki bir çok ustanın gördüklerinin yanında devede kulak bile değil.

CooL

Bilgili Üye
Selam ustalar.şuanki konuyu okuduğum kadarıyla deneyimi olan ustalar deneyimlerini fikirlerini yazmış.Hatta bazı ustalar bazı fikirlerede tam tersi fikirde.mesela bazıları ıslak havada çubuk iyi tesbit yapar derken bazıları tam tersini söylüyor.peki sizce neden.mesela neden ıslak zeminde çubuk iyi keşif yapar yada diğer ustaya göre neden ıslak deminde çubuk yer çizmez.ayrıca ustaların buraya hep tesbitlerini yazdığını görüyoruz peki bu tesbitleri yaparken tam tesbit yapana kadar geçen sürede gördüğü olumsuzlukları karşılaştığı farklı yanıltıcı olan hareketleride paylaşırsa çubukla tesbit yapmaya çalışanlara daha çok yardımcı olur diye düşünüyorum.hep şu şekilde olacak diye söylemeyin birazda şunlar olursa yanlış deyin.kamera arkasınıda anlatın.Saygılar

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bir büyüğe geldiler dediler efendim herkes sizden bahsediyor sizi methediyor ocağınıza gelmek istiyorlar.O büyük hiç takmadan bir kısa cevap verdi ; İsanoğludur bugun över yarın söver.
İşte bu sebeptendir ki Bizler Allah rızası için yazar çizer söyleriz alan alır .Bilmediklerimizi ise birbirimizden ve ehlinden öğreniriz.Allah bilir kul bilse ne bilmese ne. Keskingöz ustam.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Merhaba,
bu konunun sonunun gelmemiş olması,filmin son 10 dk sında elektriklerin gitmesi gibi olmuş..
Anladığım kadarıyla bilginin saklanmasından ziyade,inanılması güç bazı durumlar mı vuku buluyor bu bir muamma..
Olumlu ya da olumsuz bir şeyler yazılarak konu kapatılmış olsaydı sanki daha şık olacakmış.
Ne dersiniz ? @BulursamKader25 @Mirkut @Keskingöz
Kiymetli Kardaslarim,
Keskingoz hocam ozelime uzun 2 yazi ile konuyu tecrubeleri isiginda bana anlatti.
Genele yazmayisini bende hakli buldum.
Bu bahse konu mesele cubugun kendisiyle, cinsiyle alakali bir mesele degil. Bu sadece cubuk tutanin kendisiyle alakali bir mesele.

Teşbihde (benzetmede) hata olmaz demisler; misal uzerinden anlatmaya calisayim:
Siz bir KERAMET gosterdiniz ve cok kisi gordu. Gorenler size dese ki; " bu isi nasil yaptin bize de ogret bizde yapalim" Ogretir misiniz veya ogretebilir misiniz? Evet ogretebilirsiniz ancak o kisi sizin seviyenize makaminiza gelebilirse.

Kiymetli ustamizin verdigi bilgilerin alt yapisinda vucudumuzda bulunan 6 ADET LETAİFİN etkisi var. Bu meseleyi anlamak ve anlatmak hakikaten cok zor. Ustam hakli bana yazdiklarini genele yazsaydi, 100 kisiden 90 kisisi itiraz ederdi. 8 kisi sessiz kalirdi 2 kiside belki anlayabilirdi.

İsin ozu, ben hocamin anlattiklari anladim. İlerisi kolay merhaleler olmadigini kavradigim icin, ustamiza soru dahi sormadim. Bu yolda ilerlemek hakikaten cok zor. Muthis emek calisma istiyor.

İcimizde bircok ehli tasavvuf oldugunu biliyorum. Misal Naksibendilerin Gunde 23.000 ile 101.000 kez Allah cc lafzi celalini zikretmesinden hasil olacak o manevi guc gibi bir guce ihtiyac var. Kac babayigit cikar bu zikri yapacak bu zamanda?

Merak edenler olabilir, ben yazayim bilgi olsun. Bu 6 adet Letaif:
Kalp
Ruh
Sır
Hafi
Ahfa
Nefs

Ozetle:
Bizim altindan kalkamayacagimiz bir durum sozkonusu. Ben denemelere devam edecegim. Baska sekilde bir usul gelistirebilirsem herkesin anlayacagi ve yapabilecegi, o zaman yayinlarim inşallah.

Son düzenleme:

R00T

Profesyonel
Co Admin
Allah hayırlara tebdil eylesin inşaallah.

sef_er

Operatör
BulursamKader25, Keskingöz değerli ustalar

Seviliyorsunuz, okuyoruz, anlamaya calisiyoruz, hepimiz faniyiz yarın kim olur kim kalir Allah bilir, ama burdaki bilgiler öğrenilmeye devam edecek. Cenabi Allah oku diye emretmuş, iste buda okuma, okuyoruz, ogreniyoruz.

Bakin anlattiniz itirazmi ettik, sadece eksik dedik, bunda bir suclama yok.

Ayrica ahir zamandayiz, nice kadim sirlar ifsa oldu ama milletin umrunda degil.

Siz ne derseniz deyin, eninde sonunda rizik meselesi tabiki yaradana baglanacak, tabiki cok azi anlayacak, tabiki cok azi balacak. Rızık ne oldugunu hepimiz biliyoruz, olum bile nasibin rizkin bitince gelir.

Rahat olun cogu insanin umrunda degil, cogu anlamaz, ama bir kismi almaya çalışır, cabalar, nasip Allah'tan dir.

Belk en az cubukla calisan benim, fakat en cok arastiranlardanim, sizde ki sirri bilmiyorum, bendeki sırrı soyleyim size kendimi asamiyorum, eninde sonunda cubuk benim dedigimi yapıyor. Ama hissediyorum medeniyetleri, altini, miciri, mezari

Son düzenleme:

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
BulursamKader25

Açıklamalarınız için teşekkürler hocam. Kısaca maneviyat ile ilgili olduğunu bilmek benim için merakımı giderdi. Bahsettiğiniz letaiflerin gücü/etkisi elbetteki kişiden kişiye büyük değişiklikler gösterecektir. Bildiğim kadarıyla letaifler ilahi güçler barındırırlar ve işin önemlisi nereye doğru yönlendirilirse o tarafa akarlar. Yanlış tarafa yönlendirildiğinde sıkıntı çıkabilir diye düşünüyorum. Ancak güçleri inkar edilemez..
Bu konuda toyalp in katmanlar arası ölçümü baz alıp deneyecek ve test edeceğim.
Uygulanabilir başka katman derinlik ölçüm şekilleri var ise bilmek isterim..

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustalarım mineral eleme ile alakalı mineral elimizdeki madenlerde işaret verir dendiydi önceki konularda, peki oda ölçüsü aldık kemik testi yapıyoz mineral elimizdeki kemiğede işaret verir mi ? Yoksa kemik testinde gerçekten orda şüphesiz kemik olduğuna kanaat getirebilirmiyiz ? BulursamKader25 Mirkut Apollon01 ve diğer ustalarım. Sorum çubuk ustalarının genelinedir :)

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Ustalarım mineral eleme ile alakalı mineral elimizdeki madenlerde işaret verir dendiydi önceki konularda, peki oda ölçüsü aldık kemik testi yapıyoz mineral elimizdeki kemiğede işaret verir mi ? Yoksa kemik testinde gerçekten orda şüphesiz kemik olduğuna kanaat getirebilirmiyiz ? @BulursamKader25 @Mirkut @Apollon01 ve diğer ustalarım. Sorum çubuk ustalarının genelinedir :)
mineral öyle bişe ki ustam @Gönül_Eri her ne alırsanız elinize gidiyor, kemik denemedim ama elime küp parçası aldım onun bile gösterdi ve şeklini verdi bir horasan kaya içinde, diğer metallerin hepsine tamam der burda aliminyum çubuk ile sağ avuç içinde çelik yüzük ile bakın metal gösterirse sade aliminyum ile boşluk bakın ve en son sağ avuç içinde çelik yüzük sağ (aliminyum çubuk ile yine) eldeki çubuk ucuna iyice kurşun sürtün tekrar bakın yine metal diyorsa %99 mineral elenmiş demektir, diğer ustaların görüşüde bu şekildedir bildiğim kadarıyla, metal göstermediyse mineraldir der geçersiniz; rast gele inşallah

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
mineral öyle bişe ki ustam @Gönül_Eri her ne alırsanız elinize gidiyor, kemik denemedim ama elime küp parçası aldım onun bile gösterdi ve şeklini verdi bir horasan kaya içinde, diğer metallerin hepsine tamam der burda aliminyum çubuk ile sağ avuç içinde çelik yüzük ile bakın metal gösterirse sade aliminyum ile boşluk bakın ve en son sağ avuç içinde çelik yüzük sağ (aliminyum çubuk ile yine) eldeki çubuk ucuna iyice kurşun sürtün tekrar bakın yine metal diyorsa %99 mineral elenmiş demektir, diğer ustaların görüşüde bu şekildedir bildiğim kadarıyla, metal göstermediyse mineraldir der geçersiniz; rast gele inşallah
Cevap için çok tşk. Ederim ustam :)