Çubukla Oda Üzerindeki Toprak/Kaya Katmanlarının Tespiti Nasıl Yapılır...?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25

Açıklamalarınız için teşekkürler hocam. Kısaca maneviyat ile ilgili olduğunu bilmek benim için merakımı giderdi. Bahsettiğiniz letaiflerin gücü/etkisi elbetteki kişiden kişiye büyük değişiklikler gösterecektir. Bildiğim kadarıyla letaifler ilahi güçler barındırırlar ve işin önemlisi nereye doğru yönlendirilirse o tarafa akarlar. Yanlış tarafa yönlendirildiğinde sıkıntı çıkabilir diye düşünüyorum. Ancak güçleri inkar edilemez..
Bu konuda @toyalp in katmanlar arası ölçümü baz alıp deneyecek ve test edeceğim.
Uygulanabilir başka katman derinlik ölçüm şekilleri var ise bilmek isterim..
Benim içinde yeni bir konu sayılır.
Geliştirirken aktarımlar yaparım inşallah.
Şöyle havalar biraz ısınsın, kendimizi araziye atalım bir, inşallah.

Sizin ilk yapacağınız şey:
Boşluk bulun.
Kabloyu serin.
15 metre yürüyün.
Kaç yerde işaret verdi ölçüleriyle ve işaretin şekliyle yazın.
Bunun üzerinde konuşacağız.
Bu şekilde de katmanları da görebiliriz.
%100 olmasa da %60-70 zamanla anlaşılır inşallah.

BulursamKader25

Ustalarım mineral eleme ile alakalı mineral elimizdeki madenlerde işaret verir dendiydi önceki konularda, peki oda ölçüsü aldık kemik testi yapıyoz mineral elimizdeki kemiğede işaret verir mi ? Yoksa kemik testinde gerçekten orda şüphesiz kemik olduğuna kanaat getirebilirmiyiz ? @BulursamKader25 @Mirkut @Apollon01 ve diğer ustalarım. Sorum çubuk ustalarının genelinedir :)
Kıymetli Hocam,
Ömrü hayatımda elime kemik, taş, mermer, küp parçası vb. alıpda çubukla bakmadım herhalde.
kemiğin, taşın, mermerin mineralde ne tepki vereceğini hiç bilmiyorum.
Bu malzemeler hiçbir zaman BENİM kalbime yatmadı. Ben soğuk baktım bu işe.
Olmaz demiyorum, ben bakmıyorum bu malzemelere...

Mezar olduğuna emin olduktan sonra kemik var mı yok mu ben ilgilenmem.
İçinde metal var mı ona bakarım. Benim için yeterlidir.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Kıymetli Hocam,
Ömrü hayatımda elime kemik, taş, mermer, küp parçası vb. alıpda çubukla bakmadım herhalde.
kemiğin, taşın, mermerin mineralde ne tepki vereceğini hiç bilmiyorum.
Bu malzemeler hiçbir zaman BENİM kalbime yatmadı. Ben soğuk baktım bu işe.
Olmaz demiyorum, ben bakmıyorum bu malzemelere...

Mezar olduğuna emin olduktan sonra kemik var mı yok mu ben ilgilenmem.
İçinde metal var mı ona bakarım. Benim için yeterlidir.
Çok teşekkür ederim abi. Allah razı olsun. Gönül istiyorki hiç mezar işine bulaşmayalım :)

BulursamKader25

Çok teşekkür ederim abi. Allah razı olsun. Gönül istiyorki hiç mezar işine bulaşmayalım :)
Garibanlara dokunmuyoruz zaten.
Zenginleri de zengin olmalarının bedelini ödüyorlar desek ne kadar isabetli olur bilemiyorum.
Mezarlarına saygılıyız, dağıtmıyoruz, hürmeti eksik etmiyoruz.
Giriyoruz ve kapatıyoruz, açıkta da bırakmıyoruz.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Apollon01

Merhaba,
Alüminyum çubuğun sadece sağ taraftaki çubuğa mı kurşun sürtülüyor maden/mineral testinde ? Her iki çubuğa da sürtülmüyor yani ? Doğru mu anlıyorum ?
selamlar..

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Apollon01

Merhaba,
Alüminyum çubuğun sadece sağ taraftaki çubuğa mı kurşun sürtülüyor maden/mineral testinde ? Her iki çubuğa da sürtülmüyor yani ? Doğru mu anlıyorum ?
selamlar..
@Trakyalı81 ustam evet sağ çubuk aliminyum elinizde avuç içinde de çelik yüzük var, çubuğumuzu kurduk bizi yönlendirdi, çubuğu takip ediyoruz, bizi bu şekilde yer altında nasıl bir metal varsa üzerine getirecek, (altın,gümüş,bronz,bakır,kurşun,) bunlardan biri olabilir, biz diyecez ki burda metal var, işte bundan sonra ya çarpı yapar yada biri açık kalır biri kapanır sizdeki şekli neyse onagöre hareket ediniz, artık metal bulduk ama mineral mi ona bakacaz, bunun için aynen aliminyum çubuklar elimizde avucumuzda çelik numune sağ elimizdeki çubuğun ucuna iyice kurşun sürtüyoruz ve tekrar kurup bakıyoruz aynı yeri gösteriyorsa işlem tamam buraya işlem diyoruz %99 mal var diyoruz, çok azbir ihtimal hala mineral olabilir mi o da olabilir, o da şansınıza kalmış, ben boyutuna bakıyorum her neyse metal tespiti yaptıysam ya da boşluk tespiti yaptıysam, ordan karar veriyorum boş ya da dolu diye, çünkü şekil bouyutu bellidir, bunuda zamanla siz çözeceksiniz çalışarak tecrübe ederek; sonra içinde ne var ona bakıyorum gümüş çubuk alıyorum sağ avuç içine sırayla numune alıp bakıyorum hangi maddeyi aldıysak onu gösterecek burda , sonra sizde bu şekilde çalışarak bu işi çözersiniz, herşeyi paylaşabilirsiniz, yazabilirsiniz elimizden geldiğince yardım ederiz inşallah, @Gönül_Eri ustam sizde görün bu konuyu

Son düzenleme:

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
@Trakyalı81 ustam evet sağ çubuk aliminyum elinizde avuç içinde de çelik yüzük var, çubuğumuzu kurduk bizi yönlendirdi, çubuğu takip ediyoruz, bizi bu şekilde yer altında nasıl bir metal varsa üzerine getirecek, (altın,gümüş,bronz,bakır,kurşun,) bunlardan biri olabilir, biz diyecez ki burda metal var, işte bundan sonra ya çarpı yapar yada biri açık kalır biri kapanır sizdeki şekli neyse onagöre hareket ediniz, artık metal bulduk ama mineral mi ona bakacaz, bunun için aynen aliminyum çubuklar elimizde avucumuzda çelik numune sağ elimizdeki çubuğun ucuna iyice kurşun sürtüyoruz ve tekrar kurup bakıyoruz aynı yeri gösteriyorsa işlem tamam buraya işlem diyoruz %99 mal var diyoruz, çok azbir ihtimal hala mineral olabilir mi o da olabilir, o da şansınıza kalmış, ben boyutuna bakıyorum her neyse metal tespiti yaptıysam ya da boşluk tespiti yaptıysam, ordan karar veriyorum boş ya da dolu diye, çünkü şekil bouyutu bellidir, bunuda zamanla siz çözeceksiniz çalışarak tecrübe ederek; sonra içinde ne var ona bakıyorum gümüş çubuk alıyorum sağ avuç içine sırayla numune alıp bakıyorum hangi maddeyi aldıysak onu gösterecek burda , sonra sizde bu şekilde çalışarak bu işi çözersiniz, herşeyi paylaşabilirsiniz, yazabilirsiniz elimizden geldiğince yardım ederiz inşallah, @Gönül_Eri ustam sizde görün bu konuyu
Apollon01 ustam çok açıklayıcı bir yazı olmuş. Çok teşekkür ederim. Her şey çok net.
Sağolun..

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
BulursamKader25 bu dediğini eski cubukcular yapar. Yani bundan en az 40-50 sene önceye gitmelisin ))) nasıl yapılır konusununa gelince senin çizimin dahil bir çok yöntem kullanırlar işin püf noktası en az 2 milimlik daha fazla kalınlık daha iyidir denilir yere uzattıgın bakır teldedir iş.

10 metre gibi bakır teli uzatır yere cakarlar üzerinde boşluk bulurlarsa bu kez bu kez zıttı yöne aynısını uygular seninde cizdigin gibi bir şeyler çıkarırlar. Ben mantık bulamadıgımdan hiç denemedim.

Arkadaşlar Çubukla ugraşıyorsanız ve bu cubugunuz sadece insan gücüne dayalı yani frekans felan alıp veren bir donanıma sahip değilse. Veee özellikle cubukla amacınız altın ve bakır bulmaksa civadan şaşmayın.

Çünkü Altın ve Bakırı benimseyen isteyen seven çeken tek şey civadır Altının miknatısı civadır.

Boşluk bulmada işe yaramaz odada Bentoit kullanın.

Son düzenleme:

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Sedegor ustam kırmızı civa kullansak olurmu acaba.... :200: :200: :200:

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Sedegor ustam bi aralar denedim kisa bi sure sonra vazgectim nedeninide hatirlamiyom..ama tepkimesi yonlendirmesi iyidir bende tavsiye ederim cubuk kullanan arkadaslara..en azindan denesinler aradaki farki anlayacaklardir hemen