Çubuklar bu taşlarami gidiyor

jeolog

Co Admin
Co Admin
Selamünaleyküm ustalarım.
Resimlerdeki taşın ne olduğunu bilen varmi?
Çubuklar(titanyum katkılı pirinç) bu taşlara mı gidiyor?
Yorumunu esirgemeyenlere şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 237994
Ekli dosyayı görüntüle 237995
Ekli dosyayı görüntüle 237996 jeolog ustam sizde bakabilir misiniz.
Elinizde hidroklroik asit (tuz ruhu) varsa uzerine biraz dokun, eger Kalsitse kopurmeye baslar. Kopurmez ise tekrar bakalim.

clever

Yeni Üye
Öncelikle ilginize teşekkür eder, geç cevap verdiğim için de özür diliyorum jeolog ustam. Gün içinde giriş yapamadım. Konumuza dönersek söylediğiniz şekilde yaptım. sıktığım anda köpürmeye başliyor ama 5-10 sn sonra köpürme bitiyor. Üzerinde kalan kimyasal kireç gibi derz dolgu gibi köpürmeyi sürdürmüyor. Mineral grubundamıdır. Çubuğa etkisi olabilirmi?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Kalsit, karbonatli oldugu icin asitle temas ettiginde kopurur. Cubuga etkisi vardir veya yoktur bu konuda bilimsel bir aciklama olmadigi icin kesin tepki verir diyemem.

clever

Yeni Üye
Anladım ustam ilginize teşekkür ederim. Allah razı olsun. Hayırlı geceler.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Anladım ustam ilginize teşekkür ederim. Allah razı olsun. Hayırlı geceler.
Neguzel iste adam konusunu acmis meraamini anlatmis.gerekli fikir ve bilgiyi alip mutlu mesut tesekkurunu edip yoluna bakacak.....su defineci ispitcisi gibi cemkirip huzuru bozmamis...kutlarim bol nasipler

clever

Yeni Üye
Neguzel iste adam konusunu acmis meraamini anlatmis.gerekli fikir ve bilgiyi alip mutlu mesut tesekkurunu edip yoluna bakacak.....su defineci ispitcisi gibi cemkirip huzuru bozmamis...kutlarim bol nasipler
Teşekkürler ustam. Allah herkese hayırlısından nasiplendirsin inşallah.

kabakburgiba

Operatör
Öncelikle ilginize teşekkür eder, geç cevap verdiğim için de özür diliyorum @jeolog ustam. Gün içinde giriş yapamadım. Konumuza dönersek söylediğiniz şekilde yaptım. sıktığım anda köpürmeye başliyor ama 5-10 sn sonra köpürme bitiyor. Üzerinde kalan kimyasal kireç gibi derz dolgu gibi köpürmeyi sürdürmüyor. Mineral grubundamıdır. Çubuğa etkisi olabilirmi?[/QUOTE clever ustam, sorduğun soru mineral grubundamıdır ? bunu en kolay şakülle çözebilirsin. şöyle izah edebilirim.şakülünüzü altın ayarında tut,elinede neodyum mıknatısı al.eger o yerinde altın var ise kesinlikle atım yapmaz.mineral var ise,şakül atım yapar ve üzerine gelincede dönme yapar, bu dönme sayısıda 50 den fazladır.daha öncede yazmıştım. 50 den fazla dönmeler % 100 mineraldir.eğer eline neodyum mıknatısı almaz isen.bu sefer altına atım yapar.herkezin baş belası bu mineral tabakaları. çubuk kullanıyorsan şöyle bi kendini dene istersen.bu numuneleri ayrı bir yere koy tut o zaman anlayabilirsin.tecrübe olur.@bulursam kader ustam da bi açıklama yapar sanırım.

GERMO

Engellendi
kabakburgiba ustam neodyum mıknatıs sağ eldemi oluyor.
Öncelikle ilginize teşekkür eder, geç cevap verdiğim için de özür diliyorum @jeolog ustam. Gün içinde giriş yapamadım. Konumuza dönersek söylediğiniz şekilde yaptım. sıktığım anda köpürmeye başliyor ama 5-10 sn sonra köpürme bitiyor. Üzerinde kalan kimyasal kireç gibi derz dolgu gibi köpürmeyi sürdürmüyor. Mineral grubundamıdır. Çubuğa etkisi olabilirmi?[/QUOTE @clever ustam, sorduğun soru mineral grubundamıdır ? bunu en kolay şakülle çözebilirsin. şöyle izah edebilirim.şakülünüzü altın ayarında tut,elinede neodyum mıknatısı al.eger o yerinde altın var ise kesinlikle atım yapmaz.mineral var ise,şakül atım yapar ve üzerine gelincede dönme yapar, bu dönme sayısıda 50 den fazladır.daha öncede yazmıştım. 50 den fazla dönmeler % 100 mineraldir.eğer eline neodyum mıknatısı almaz isen.bu sefer altına atım yapar.herkezin baş belası bu mineral tabakaları. çubuk kullanıyorsan şöyle bi kendini dene istersen.bu numuneleri ayrı bir yere koy tut o zaman anlayabilirsin.tecrübe olur.@bulursam kader ustam da bi açıklama yapar sanırım.

GERMO

Engellendi
Mal bulanındır ustam güzel kardeşim bak farkindaysan ogrendiklerimi konular açarak topluyorum bir yerde, hem ben takip edeyim, hemde beni takip edenler faydalansin istiyorum, bi 10 kişiye yakını beni takip ediyor gelen mesajlardan belli, güzel kardeşim herkes iyi olabilirmi, herkes kötü olabilirmi, bak sen ve birçok ustam açmış yüreğini, bilgisi tecrübesi ne varsa döküyor ortaya, işte kadın erkek farketmez, pustluk insanın içine işlemişse onada çare yok, ispitcide eksik olmaz, iyi insanlarda, o kadar insan sevgisi varki bende anlatamam, ama geçen sene öğrendim bu zamane insanlarına sırtını guvenmemeyi dönmemeyi öğrendim, ne edersin gardaş zamane insanları, iyilerde arasıra gözümüze görünsün ki bilelim dünyada nefes alınacak bir delik hala var, iyilik olmazsa nefes alamayız bunu unutma.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Mal bulanındır ustam güzel kardeşim bak farkindaysan ogrendiklerimi konular açarak topluyorum bir yerde, hem ben takip edeyim, hemde beni takip edenler faydalansin istiyorum, bi 10 kişiye yakını beni takip ediyor gelen mesajlardan belli, güzel kardeşim herkes iyi olabilirmi, herkes kötü olabilirmi, bak sen ve birçok ustam açmış yüreğini, bilgisi tecrübesi ne varsa döküyor ortaya, işte kadın erkek farketmez, pustluk insanın içine işlemişse onada çare yok, ispitcide eksik olmaz, iyi insanlarda, o kadar insan sevgisi varki bende anlatamam, ama geçen sene öğrendim bu zamane insanlarına sırtını guvenmemeyi dönmemeyi öğrendim, ne edersin gardaş zamane insanları, iyilerde arasıra gözümüze görünsün ki bilelim dünyada nefes alınacak bir delik hala var, iyilik olmazsa nefes alamayız bunu unutma.
Haklisin abi.bazi seyleri kisileri gercekte gormesende tanimasanda gonul gozu sana yon ve dogru karar verdirir.misal bu sitede kackisi sahsen tanismis...cok az.ama millet onyildir arkadasmis gibi kime ne yazcaani biliyo cunku O hissi asilamisiz ki hissettirmisiz guvenip yaziyolar.

GERMO

Engellendi
jeolog ustam bende birkaç defa topladım bu kuvarz taşlardan, içlerinde çok ufakta olsa milimden küçük altın tozunu bile benim vücut enerjim buluyor, işte bulduğum bu mineralleri küçük pet sisede topladım içine kemik tozu, kömür tozu, pil kömürü, altın gümüş toprak karışımı, vitamin hapı tozu, karbonat sarımsak, maden suyu elime ne geçti ise hepsini sisede topladım, içine kablo yerleştirdim, sol elde cubuga takiyorum mineral elerken. kabakburgiba ustam bazen sakuldede sol elde tutuyorum kabloyu, sakul sağ elde birkaç defa deneme yaptım, birde atom bombası sanki kokusu olmasa, hani bir işi yapacaksan helal olan her yöntemi deneyeceksin, yeterki helalinden olsun, Allah cc hepinizden razı olsun.