Cüce cinler,gnomeler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dampiel

Aktif Üye
Konuyla çok alakası var, çünkü sıradan bir define değil, senin arazide gezerken buldugun isarete dayalı değil. Ortada vaad edilen var. Bu durumda vaad eden kim önce onu ele al. Anladığınız türde bir Cin değil bu ! Şeytanın ilk Havva ile olan yasak ilişkiden doğanın soyundan olan var karşında. Bildiğin gibi Tek Adem tek Havva yok yani. Kimi Reptilyan der kimi başka şey. Bunların alt ve üst grupları var. Yaşam şekli yaratılış şekli senin bildiğin gibi değil. Arkadaş konuyu açmayınca siz direk 3 harfliye yoruyorsunuz, ilişkisi varmı 3 harflilerle evet doğrudan değilse dolaylı.

Öğretmen vidyosunu boşuna atmadım. Onada vaad eden oldu. Öğretmenliği bıraktı kabul etti anlaşmayı sonuç 12 kasımda ne dünya battı nede Anadolunun yüksek yerlerinde yada sığınak yıgınak yapanlar kaldı. İnsanlık ve hayat devam etti. Emre ne yaptı ? Artık ıslah olmaz bir yolda her şeyini ziyan etti.
Konu çok uzun, sen bende care olamayız.

Define varmı elbette yok. İstiyorsa Turkiyeye geldiğimde evine gider bunu tehit eder, sizin musallat dediginizide alır çıkarız ama o musallat sizin anladıgınız gibi değil. Arkadaşın iyi bir Allah dostuna ihtiyacı var.

Bunlar her şeyi bildiğini iddia ederler o yüzden zör iş. Kendi doğruları diğer insanlığın tüm dogrularına karşıdır . İnsanlık ya kör sefil yada az çok kademe kademe saftır. Uzun mesele
Irk meselesi üstünlük meselesi.
Ama bilki İfritin uşaklarının insanlarla olan kavgası. Bizler uyurken onlar çalışıp neler yapıyorlar.

Oturdugun yerde olan biteni bildiğin mevcut bilgiyle anlaman mümkün değil. Özellikle Türkiye odak noktası. Olan Biten bir çok şeyin siyasi ayağından çok başka sebebleri var. Bu din kavgası kim hangi tarafta belli değil. Türkiye sanıyirmusun eline zeytin dalı alıp kafasına göre bir yerlere giriyor. Sen bu Ülkeyi Hürmü sanıyorsun ?

Dünyayı sence ABD mi yoksa ABD gibi ülkelere emir veren odakları mı yönetiyor. Bu insanın insanla kavgası değil. O ırk insan Bile değil.

Bu gün burda yazan ları anlamınız mümkün değil. İnandığınız değerlere ters gelen çok şey var. Bilmediğiniz görmediğiniz ama zaman geldi birinin anlatmasıyla değil bizzat yaşayarak göreceksiniz.

Anadolunun yüksek daglarını gelecek dönemde iyi izleyin. Zenginlermi kurtulacak onların vaadiyle yoksa fakirlermi göreceğiz.
Bu nasıl bir saçmalıktır ya yazdıklarınızın konuyla hiçbir alakası yok birde utanmadan Hz.Havva annemize iftira atmışsınız!

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bu nasıl bir saçmalıktır ya yazdıklarınızın konuyla hiçbir alakası yok birde utanmadan Hz.Havva annemize iftira atmışsınız!
Dampiel kardeşim acele yok ... bende okudum o yazıyı.... panik yok kızmayacağız ...uslubunca anlatmaya çalışacağız... ... işin kötü tarafı.. ben doğruyu biliyorum yanlışım yok deyip tövbe kapısını kapatmaktır.... tevbe kapısı açık...

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Yazdığım iftira değildir arkadaş sadece senin nasıl Mana kattıgın önemlidir. Örnek sen Allah bir dersin dogrudur bu senin dogrundur. Bir başkası Allah yok der oda onun dogrusudur. Her yazdığımda benim dogrum değildir. Yani iftira dediğin kavram başka şeydir.

Benim inandıgımı soruyorsan Kuran da yazanlardır. Yine bir örnek benimsemedigim inanmadıgım bir inanışın kültünü yazmak iftira değildir. Konuya müdahil değilim. Karıştırmayın beni. Burda değil sizin yanlış anladıklarınızı başka bir konu açar konuşuruz daha sonra. Siz Arkadaşa defineyi nasıl alır o hususta varsa bilgi verin.

Son düzenleme:

psh

Bilgili Üye
cok ilginc ve hakikatten kirilgan bir yapiniz var Düşmüş Kartal birde suna dikkat ettim okadar kisi yardimci olmak icin bazi onerilerde bulunmus ve hicbirini yapmamissiniz cunki oyle bir cevabiniz yok acaba bu konu nereye varacak nasil sonuclanacakmerak ediyorum

sef_er

Operatör
Bence kapanmasi iyi olur fazla uzadi, marjinallesti, çok güzeldi artik uclarda fikirler geziyor, konunun iki önemlisi pes dedi, yeter dedi

Son düzenleme:

Turko

Uzman
Konuyla çok alakası var, çünkü sıradan bir define değil, senin arazide gezerken buldugun isarete dayalı değil. Ortada vaad edilen var. Bu durumda vaad eden kim önce onu ele al. Anladığınız türde bir Cin değil bu ! Şeytanın ilk Havva ile olan yasak ilişkiden doğanın soyundan olan var karşında. Bildiğin gibi Tek Adem tek Havva yok yani. Kimi Reptilyan der kimi başka şey. Bunların alt ve üst grupları var. Yaşam şekli yaratılış şekli senin bildiğin gibi değil. Arkadaş konuyu açmayınca siz direk 3 harfliye yoruyorsunuz, ilişkisi varmı 3 harflilerle evet doğrudan değilse dolaylı.

Öğretmen vidyosunu boşuna atmadım. Onada vaad eden oldu. Öğretmenliği bıraktı kabul etti anlaşmayı sonuç 12 kasımda ne dünya battı nede Anadolunun yüksek yerlerinde yada sığınak yıgınak yapanlar kaldı. İnsanlık ve hayat devam etti. Emre ne yaptı ? Artık ıslah olmaz bir yolda her şeyini ziyan etti.
Konu çok uzun, sen bende care olamayız.

Define varmı elbette yok. İstiyorsa Turkiyeye geldiğimde evine gider bunu tehit eder, sizin musallat dediginizide alır çıkarız ama o musallat sizin anladıgınız gibi değil. Arkadaşın iyi bir Allah dostuna ihtiyacı var.

Bunlar her şeyi bildiğini iddia ederler o yüzden zör iş. Kendi doğruları diğer insanlığın tüm dogrularına karşıdır . İnsanlık ya kör sefil yada az çok kademe kademe saftır. Uzun mesele
Irk meselesi üstünlük meselesi.
Ama bilki İfritin uşaklarının insanlarla olan kavgası. Bizler uyurken onlar çalışıp neler yapıyorlar.

Oturdugun yerde olan biteni bildiğin mevcut bilgiyle anlaman mümkün değil. Özellikle Türkiye odak noktası. Olan Biten bir çok şeyin siyasi ayağından çok başka sebebleri var. Bu din kavgası kim hangi tarafta belli değil. Türkiye sanıyirmusun eline zeytin dalı alıp kafasına göre bir yerlere giriyor. Sen bu Ülkeyi Hürmü sanıyorsun ?

Dünyayı sence ABD mi yoksa ABD gibi ülkelere emir veren odakları mı yönetiyor. Bu insanın insanla kavgası değil. O ırk insan Bile değil.

Bu gün burda yazan ları anlamınız mümkün değil. İnandığınız değerlere ters gelen çok şey var. Bilmediğiniz görmediğiniz ama zaman geldi birinin anlatmasıyla değil bizzat yaşayarak göreceksiniz.

Anadolunun yüksek daglarını gelecek dönemde iyi izleyin. Zenginlermi kurtulacak onların vaadiyle yoksa fakirlermi göreceğiz.
Havva ile şeytanın yasak ilişki si ne demek ? Sende mi inanıyorsun , kabilin soyundan gelen kadınların cinler ve şeytan lar ile ilişkiye girip ecuc ve mecuc leri dogurduklarina. Büyü ve sihir öğrendiler , mağara ve ormanlara saklandilar. Kuyruklu tüylü uzun kısa çirkin çamurdan milekten çocuklar dogurdular öylemi ? Kabilin soyundan gelen kadınlardan doğan şeytan tohumları annelerinden öğrendikleri büyü ve sihir ile insan kılığına girip adem oğlunun güzel kızlarını kandırıp tohum attılar. Öylemi ? Bunlara mi inanıyorsun ? Şeytan Havva ile falan filan , sonra harut ve marut doğdu kovuldular önce cinlere sonra adem oğluna büyü sihir öğrettiler , cinler adem oğlunu kandırdı ha ? Vah ki ne vah güzel kardeşim. Eğer bunlara inanıp bunlar ile yaşıyorsan durumun vahim. Sonu nereye varıyor ? Cinler aslında iyiydi şimdiki Avrupa da yaşıyorlardı ,melekler tampon bölge oluşturdu kayıp kıta dedikleri Mu adasında yaşadılar , kabilin soyuda yarım adayı terk edip sahilden Hint kıyılarına ordan asyaya yerleşti. Aslında Türk ler kabilin soyundan geliyor yani biz ecuc mecuc oluyoruz . Herkes te bizden korkuyor bütün dünya birleşti bizi yok etmek istiyor. Film lerde onlar elf, Türkler goblin mi oluyor.

Bunlar internet ortamında, kendi benliğini ve nörolojik birikimini tamamladigini düşünen ruhsal olarak zayıf , bukadar olmamalı daha farklı olmalı birileri bizi yönetiyor gibi düşünen kişileri avlamak hapsetmek ve yönlendirmek için yazılan çizilen boş sahte çarptırılmış bilgiler . Her daim adem oğlu zayıftı ve hala zayıf , zaaf ları var ve av olmaya devam ediyor. Allah aklımıza mukayyet olsun.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Turko yerime yazmış.Adamın hası:227::230:

Sedegor

Engellendi
Turko konuyu okuyarak devam et istersen, ben Kuranda yazana inanırım diğer sayfada arkadaş Havva anamıza iftira Attın diyor açıklama yaptım. Tekrar tekrar yazdırmayın. Beni bırakın ))) Konu sahibine yardım edin. Ben bir inanışın temelini yazdım belki konuyla alakalı belki değil.
Yukarda senin yazdığın senin benimsediginmi ? Ama dediğin gibi av olanlar var. Kurtarmak gerek. Bunuda belirttim konuda ima ettim.

Son düzenleme:

sef_er

Operatör
Sedegor
Ben bir inanışın temelini yazdım belki konuyla alakalı belki değil.
Tamam arkadaş yazdı cevabini, Kur'an diyen bir kardeşimiz, benim inancim demiyor, bu arkadasin ustune gitmeyin, herkese cevap vermeye calisiyor

Turko

Uzman
Turko yerime yazmış.Adamın hası:227::230:
Birde şu var . Adem oğlu yaratilmadan önce cinler yaratıldı aslında ateşten yaratıldı. Hepsine cinni ler denildi. Dünya onlar için yaratilmisti. Iman eden inananlar di . Sapkın oldular , isyan ettiler . Dua edip sukrederken süperdi Yaradan memnun du. Sonra ayarı kaçtı cinni lerin . Tanrı kızdı. Mikail meleğe seslendi git ve kıyameti göster onlara dedi. Mikail taş üstünde taş baş üstünde baş koymadı. Ama bir tanesi küçük tü çocuktu. Kıyamadı aldı cennete getirdi. Çok sevildi , dua edip ibadet etti , büyüdü serpildi bütün melekler gıpta ile baktı , vaaz verirdi melekler dinlerdi. Tanrı çok memnundu ve baş Melek yaptı. Cinniler yine yoldan çıktı şeytana git nizam getir dedi. Şeytan bicti attı hepsini sonra kendi soyunu kestiği için pişman oldu. Ayarı kaçmaya başladı . Ama belli etmedi. Tanrı çok kötü bir varlık ti. Şeytan iyiydi Tanrı nın kötü tarafını gördü. Ve bir sabah baktı çamurdan Adem yaratılmış ve dünya hayırlı olsun gorumlugu olarak Adem in yakasına takılmış. Şeytan hayırdır kimin malimini kime veriyon orası cinler in bizi. Demiş isyan etmiş , yok olmasınlar diye dünyaya kaçmış cinni ler toplayıp saklamış korumuş aslında çok iyiler yok olmamak için cabaliyorlar.

La ilâhe illallah . Allah akıl fikir versin.

Sedegor

Engellendi
Turko neden bahsediliyor eminim hiç biriniz farkında degilsiniz. Konu Sahibi müdahil olsa saçma bulur hor görürsünüz. Yazsa deli dersiniz. Anlasanız aklınız gider. Ben bazı insanları takdire şayan buluyorum bu yüzden ne kadar kaybetmiş ben olsam nasıl olurdum demekten kendimi alamıyorum. O dediğin internette yazanlar bir şey değil. Konuyu temele indirecek biride yok yüzeysel eleştiri yapmanında gereği yok. Onu anlamak için onun yerinde olabilirseniz tamam.

Elimden geldiği kadar yazdım. Define yok emin olun. Davet etsin gidip bakalım dedim.

Şu istediği otu temin edin, gereğini yapsın konu kapansın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...