Define tespiti için yeni bir Yöntem

NURUM52

Moderatör
Moderatör
Ustam bu tohumun sarısı var siyahı var hangisini kullanacağız siz Tecrübe etmişsiniz fark ediyormu hangisini kullandınız

Cennetvari

Member
Olayı en başından anlatayım. Bizim arkadaşın Karısı bi hocaya gidiyor bundan 2 sene evvel. Normal bi sıkıntıdan dolayı. Hoca buna sizin falan yerde tarlanız varmı diye soruyor. Kadın ben bilmem kocam bilir diyor. Hoca aklında bulunsun kızım diyor sizin falanca yerde Babanızın tarlası var diyor. Tarlanın içindeki ağaçlardan birinin dibinde bi Eşek yükü altın var diyor. Kadın eve gelince bizim Arkadaşı anlatıyor. Arkadaş hocaya tekrar gidiyor. Hoca yeri tarif ediyor. Arkadaş yanına bi Çubukçu Alıp gidiyor. Yeri Noktası virgülüne kadar tespit ediyorlar. Neyse arkadaş kendi başına kazmaya niyetleniyor ama hep aksilik çıkıyor. Ama bi türlü kazamıyor. Geldi durumu bana Anlattı. Bende bizim hocaya gittim durumu izah ettim. Hoca da aynı yeri tarif etti. Ama sahipli OLDUĞUNU söyledi. Yeri kesin tespit için bu işlemi yaptık. Hardal tohumları toplandı. Yeri kesin biliyoruz ama hoca çözemedi... Onu bekliyoruz.....

Cennetvari

Member
Hoca sahiplenen canlının bizden adak istediğini o zaman malı bize vereceğini söyledi.... Daha önce böyle adak tecrübesi olan varmı. Biz istediği adağın ne OLDUĞUNU Öğrenmeye çalışıyoruz..... Adak horoz koç deve gibi canlılar olabilirmiş. Ya da insanda olabilirmiş. Öğrenmeye çalışıyoruz.... Hardal hadisesi Tecrübe edildi ve oldu. Benim içinde böyle Şeyler ilk kez Tecrübe edildi....

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Hoca sahiplenen canlının bizden adak istediğini o zaman malı bize vereceğini söyledi.... Daha önce böyle adak tecrübesi olan varmı. Biz istediği adağın ne OLDUĞUNU Öğrenmeye çalışıyoruz..... Adak horoz koç deve gibi canlılar olabilirmiş. Ya da insanda olabilirmiş. Öğrenmeye çalışıyoruz.... Hardal hadisesi Tecrübe edildi ve oldu. Benim içinde böyle Şeyler ilk kez Tecrübe edildi....
İlginç bir hayli.
Denemeye deger ama.
Adak işine gelince ; bizimde hoca deneyimimiz oldu.Muska yazdırıp oradaki cini def edip kazıcaksınız dedi 10 bin tl istedi muska için.
bizim elemanlar 2500e kadar düşürdü 950 tlye baglandı.LAjkin dedikleri yeri 2 cihazla ölçtüm tık yok .)))

NURUM52

Moderatör
Moderatör
arkadaşım duyduğum bir şeyi yazayım sana doğruluğunu kendim bilmiyorum tacrübem yok ama eskilerden beri söylerdi dedemler öyle yere kül eliycekmişsin akşamdan sabah gidip bakıcakmışın istediği adağın ayak izi çıkıyormuş üstüne başkasındanda un diye duydum sen ikisinide dene kaybedicek bir şeyin yok sonuçta belki tutar

Cennetvari

Member
Duyduğun şeyi biz yaptık. Kül döktük. Gece yağmur yağdı kül kayboldu gitti. Haftaya tekrar edeceğiz.

weejas

Moderatör
Moderatör
İlginç bir hayli.
Denemeye deger ama.
Adak işine gelince ; bizimde hoca deneyimimiz oldu.Muska yazdırıp oradaki cini def edip kazıcaksınız dedi 10 bin tl istedi muska için.
bizim elemanlar 2500e kadar düşürdü 950 tlye baglandı.LAjkin dedikleri yeri 2 cihazla ölçtüm tık yok .)))
Abi araba almayı düşünüyorum da hayatımda böyle pazarlık görmedim, arkadaşlarınla bi el atsan 20.000 TL civarı araç düşünüyordum ben piyasası 50.000 TL lik bakarsam siz onu 20.000 TL'ye kadar düşürürsünüz. :zuhaha:

Cennetvari

Member
Kül işini doğru duymuşsun. Hardal tohumlarının toplandığı yeri iki karış kazdık. İçine kül döktük. Gece yağmur yağdı. Tekrar deneyeceğiz. Adağın ne OLDUĞUNU Öğrenmek için...