deveye benzeyen kaya ve tek buyuk oyma

yorgunum

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam 4 resimde daire gibi birşey var demişim bildinmi onun hemen sağı bakınca sıvalı gibi duruyor müjdesi olabilirmi orası zaten bu kayanın altını giriş veriyo çubuklar bi baksan ustam tşkl

ragıp

Uzman
ustam, sol taraftaki kayanın içinde iki adet mezar mevcut.
o oymalar niştir. taşın içinde mezar manasına gelir.
nişlerin altını en az 2,5 - 3 metre almalısınız ki mezar odalarına varabilin.

deve, düşündürücü, gerçekten deve mi? yoksam altında tünelli bir mezar barındıran, işçilik görmüş bir kaya mı?

boşluksuz değerli demişsin!....
böyle bir dünya yok. Bana çubuk ile bir tek altın bulan gösterirmisin?
mineral olabilir. veya sizin kendinizi koşullandırmanız olabilir.

yapman gereken alenen meydanda
hayırlı olsun

selametle

kertenkele

Editör
ragıp ustam niş dediğin devenin sırtındakilermi yuvarlak oymalar devenin başında ağzı açık kare oyma var yanındada daire dairenin yanında sıvama gibi duruyor 4 resimde sağda müjdesi falan olabilirmi çünki bulursamkader25 ustam kayalarda kasa ara demişti birde çubukla bu kayada boşluk aldım devenin kafasının altında 2 mt falan tünelli 2.5 mt derinlik var ben ağzı açık karenin önünden bakıcam ustam bunun girişi nasıl oluyor sıvalımı bilgin varmı

ragıp

Uzman
@ragıp ustam niş dediğin devenin sırtındakilermi yuvarlak oymalar devenin başında ağzı açık kare oyma var yanındada daire dairenin yanında sıvama gibi duruyor 4 resimde sağda müjdesi falan olabilirmi çünki bulursamkader25 ustam kayalarda kasa ara demişti birde çubukla bu kayada boşluk aldım devenin kafasının altında 2 mt falan tünelli 2.5 mt derinlik var ben ağzı açık karenin önünden bakıcam ustam bunun girişi nasıl oluyor sıvalımı bilgin varmı
deve olarak tabir ettiğiniz kayanın arka kısmındaki kayada mevcut iki dikdörtgen oymanın, yaklaşık 2.5 - 3 metre altında, aynı gördüğün dikdörtgen oymalar gibi oyma ile karşılaşırsınız. onlar, kayanın içindeki mezarların giriş kapılarıdır.

selametle

kertenkele

Editör
ragıp ustam yorgunumun benim bilader daha önce bir konuda bahsetmişdim ustam o dediğin yerden boşluk alamadık deve gibi olan kayadan ve göz gibi duran senin dediğin dikdörtgen oymaların yani kayanın arkasına düşüyor 2 mt falan iki tane tek mezar zeminde çökme var mezarların üstü çökmüş yani ustam lahit olurmu oda mezar ve kaya mezarın aralarında ihtimal varmı ben diyorum normal mezar çöker zamanla kaybolur boşluk vermez ama lahit çökmez diyorum ne dersin

ragıp

Uzman
@ragıp ustam yorgunumun benim bilader daha önce bir konuda bahsetmişdim ustam o dediğin yerden boşluk alamadık deve gibi olan kayadan ve göz gibi duran senin dediğin dikdörtgen oymaların yani kayanın arkasına düşüyor 2 mt falan iki tane tek mezar zeminde çökme var mezarların üstü çökmüş yani ustam lahit olurmu oda mezar ve kaya mezarın aralarında ihtimal varmı ben diyorum normal mezar çöker zamanla kaybolur boşluk vermez ama lahit çökmez diyorum ne dersin
Kıymetli ustam, çubuk asla altını bulmaz. hatta içinde altın olan mezarın boşluğunu dahi çubuk ile yakalayamazsın. :)
çubuk bir tek altın bulmaz. o sebeple arazide değerli tesbitinde gümüş kullanın derim.
kim ki; ben çubuk ile arazide altın tesbiti yaptım der ise; ya mineraldir veya altının attığı elektronun bir başka elektron ile çarpışması sonucu oluşan freekansı yakalamıştır. altını bulamamıştır.

çökmüş mezar diyorsunuz, açın bakın derim. lahit olma ihtimali SIFIR
neden der isen;
Lahit mezarlar kilise bahçelerinde veya büyük medeniyetlere ait, tepelerin zirvesinde olur.
Düz tarlada, yaylada lahit hiç denk gelmedim.

niş lerin önünü aşağıya doğru minimum 3 metre inin derim.
arkadaki yerlere de bakmaya değer

selametle

kertenkele

Editör
ragıp ustam altın zaten yoktu elimizde altın alacak para olsa orda ne işimiz var elimizde gümüş vardı gümüş kolye onunla baktım boşluğu aldım önce tek başıma gittim kafama hiç bişey takmadım çubuklara dahi arada baktım yan gözle türkü söyleyerekten biraderle gidiyorduk gelmedi o boşluğu alınca şeklini çıkardım sonra gümüşle değerli baktım olumlu x oldu sonra bakır malzeme aldım elime başka yöne döndü sonra işte demirdi aleminyum du bozuk paraydı eyice emin oldum sonra mezar dedim çökmede olunca aklıma yattı daha önce birileri açmış burda mezar asker mezarı çıkmış kalkan ve kılıç bulmuşlar duyduğum geçen yıl ayrıyeten boşluksuz dediğim yer farklı zemindeki tek oy ma varya onun üstündeki kayamı taşmı bilmiyorum açmaduk etrafını onun içi yada altı gümüşle baktım değerli verdi altın yoktu yine söylüyorum ve diğer metallerle de baktım onlarda da tepki vermedi yani gümüşe x oldu diğerlerinde farklı yöne yöneldi çubuk haa elimdeki çubuklar biri aleminyum diğeri bakır iki çubuğum var mezar ile boşluksuz yer farklı

kertenkele

Editör
ragıp ustam peki mezarda altın ve gümüş varsa ben gümüşle baktım ya altın gümüşü görmeme engel oluyormu

deli firat

DOĞACI
deli fırat ustam yok açılmış mezar dahi yok biz uğraştık biraz minarel çıktı
Kardeş bu deve işareti dedigin kayanın yanında dur ve dört yanı 40 mt görecegim şekilde fotola şimdi sen nasıl olacak bir tarafı ucurum falan filan diyecen onuda yazayım aynı yönde her 5mt bir foto çek ve açıklamayı yapıştır bunu dört yönde aynı şekilde yap ekle konuya bakalım selametlen

kertenkele

Editör
ragıp ustam şimdi benim çubuklar boşlukta yanlara açılıyor metalde x yapıyo ama bazı yerlerde okuyorum boşlukta x diyorlar sağ çubuk göğüse kapalı sol çubuk dik altın vs bende dediğim gibi benimkimi yanlış yoksa kişilerde mi değişiyor veya çubuklardamı değişiyor bakırda farklı pirinçte farklı şekil yani

ragıp

Uzman
@ragıp ustam şimdi benim çubuklar boşlukta yanlara açılıyor metalde x yapıyo ama bazı yerlerde okuyorum boşlukta x diyorlar sağ çubuk göğüse kapalı sol çubuk dik altın vs bende dediğim gibi benimkimi yanlış yoksa kişilerde mi değişiyor veya çubuklardamı değişiyor bakırda farklı pirinçte farklı şekil yani
o vakit ben sana farklı bir tiyo vereyim.

ustam, boşluk, mahsen vb hava, gaz olan yerleri çubuk, uç kısmı ile algılar.
metal (gümüş, bakır, bronz, kurşun vb) lerini ise elin ile tuttuğun kabze kısmı ile algılar.
çubuk ile biraz daha prova yapıp neye gittiğini daha güzel teyit etmelisin.

selametle