deveye benzeyen kaya ve tek buyuk oyma

yorgunum

Aktif Üye
Smokin ustam buralar hangi dönemdir sence 600 mt filan yukarda adam tarlayı sürerken altın at kafası bulmuş zengin oldu gitti adam romamı bizans mı acaba

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam senin bir bilgin varmı hangi dönemdir

Ben dönemine bakmam,
Boşluk var mı, içinde mal var mı..?
Varsa artık benim dönemim başlar kahkaha

Ya arkeolog olacağız, araziye bakıp sistemi göreceğiz,
Ya da iyi cihazlarımız olacak,
Ya da çok iyi şekilde BOŞLUK ve DEĞERLİ tespiti yapacak kadar çubuk ustası olacağız.

1 ve 2 nci madde bende muhal olunca, çubukla çözmek istedik.
Yani fakirlik bizi bu hale getirdi :) Hamdolsun.

ÇUBUK KULLANICILARININ DİKKATİNE:
Bir yerde sadece ALTIN sinyali aldınız başka maden sinyali yok,
İşlem YAPMAYINIZ. Mineraldir. Uğraşmayın..
(Kendini kanıtlamış özel bir sisteminiz yoksa. )

Altta bir oda (Eni-Boyu simetrik olacak) tespit ettiyseniz,
içindende sarıkızın sinyali alınıyorsa işlem yapılır.
Ya karşınıza kız çıkar yada sarı. İşleme değer yani.

BulursamKader25

Ustam bende yaklaşık 2 aydır alimünyum çubukla deneyim kazanmaya çalışıyorum. Yeni eve tasindigimizda vardı. 110-120 cm civari . Yaklasik 1 yil oyle mutfakta bekledi . Bende degisiklik olsun diye bunları çubuk yapmaya karar verdim . 6 7 mm ici dolu. Sıkıştırılmış olduğu için biraz zorladı. Boşlukta çok iyi . Değerli tespitinde ise bir kaç gün önce denedim altına diğer çubuklar gibi yöneldi.
Yalnız bunları ölçüsünü eşit yapmadım.
Kıymetli Ustam,
Aleminyum çubuk sarıkız da sizde hangi işareti veriyor..?
Sağ ve sol çubukların duruşu ne oluyor..?

Smokin

Moderatör
Moderatör
Kıymetli Ustam,
Aleminyum çubuk sarıkız da sizde hangi işareti veriyor..?
Sağ ve sol çubukların duruşu ne oluyor..?
Ustam öncelikle sarı kızın gramina göre hareketi değişken. 1 gram a yaklaşık 15 m mesafe de yönü gösteriyor. Sol çubukta herhangi bir kıpırdama yok
(Boşluk haric) sadece sağ çubuk hareket ediyor. Boşlukta yanlara açılıyor. Sarı kıza ise × olmakta ustam .

BulursamKader25

Ustam öncelikle sarı kızın gramina göre hareketi değişken. 1 gram a yaklaşık 15 m mesafe de yönü gösteriyor. Sol çubukta herhangi bir kıpırdama yok
(Boşluk haric) sadece sağ çubuk hareket ediyor. Boşlukta yanlara açılıyor. Sarı kıza ise × olmakta ustam .
Eyvallah, sağolasın kıymetli Kardaşım,
Son bir sorum olacak:
Aleminyum çubukla sarıkıza bakarken, elinde altın oluyor mu..? Veya başka bir maden..?
Boşluğa bakarken de elinde birşey oluyor mu ilave..?

Smokin

Moderatör
Moderatör
Eyvallah, sağolasın kıymetli Kardaşım,
Son bir sorum olacak:
Aleminyum çubukla sarıkıza bakarken, elinde altın oluyor mu..? Veya başka bir maden..?
Boşluğa bakarken de elinde birşey oluyor mu ilave..?
Öncelikle şunu belirteyim . Şuan bende 3 çeşit çubuk var . Paratoner in içinde ki bakırdan kendi yaptığım bakır çubuk, sizlere anlattığım şekilde ki pirinç çubuk ve alüminyum çubuk.(Bakırın üstündeki plastiği kaldırmak yerine yakmayı tercih ettim . en az 2 saat ateşin içinde beklettin. Daha sonra her iki ucu gerdirip güzelce parlatip 4 parçayı da birbirine doladim. Olculeri 39 cm 40 cm yaptim . Bunun nedeni de 2000 yillik acilan bir mezarin icinde cikan bakir cubuklarin da olculerinin bu sekilde olduğudur.) Bakır çubuğunda aliminyum çubuğun da ölçüleri farklı. Aliminyum çubuklar ise 40 ve 41 cm'dir.
TESPIT KISMINA GELELIM .
Önce elimde herhangi bir materyal yoktu. Burda ki tepki çok olmasa ağır ağır aynı yönü verdi . Sarı kızı alınca da saniyeler içinde aynı yönü verdi . Bunu gümüş ile yaptigimda sağ çubuk hem sağ tarafa hem sol tarafa doğru 3 4 cm gidip geliyor ve sağ tarafta sabit kalıyor. Yanı iki çubuk arasında 3 4 cm lik bir açılma meydana geliyor .
Bakir ve pirinç olunca da tepkime gümüşten biraz daha fazla diyebilirim .
Boşluğa bakmak içinde elimde boş çakmak oluyor ustam
Sevgi ve selamlarimla

Nasip34

Bilgili Üye
Aleminyum cubukla bakarken elinde hicbirsey yokken bosluk da carpi yapar veya gogse kapanir. Elinde metal varken de sadece carpi yapar. Bende metalin isaretini vermez. Aleminyum cubukta metalin isaretini alan varsa yazsin. Bizde tecrubelerinden istifade edelim insallah.

ustam bende alüminyum çubukların tepkisi, gümüşte ne ise aynısıdır. Birkaç usta tavsiye etmişti, alüminyumun ucuna bir parça kurşun kaynatarak (veya monte ederek) kullanırsan, diğer bildiğimiz çubuklardan daha fazla minerali eler diye. Ben o zamandan beri alüminyum çubuk kullanıyorum ama garip olan tavsiye eden ustalarda tepki sadece boşluğun veya metalin üzerinde iken oluşurken, ben de normal bakır veya gümüş çubuk gibi uzakta iken de yön veriyor... Ayrıntıları gereksiz görüyorum çünkü gümüş veya diğer madenlerden olan çubuklarla aynı tepkime alıyorum. Mesela ; altında (l_) ve gümüşte (_l) şeklinde olduğu şekildedir.

BulursamKader25

Kardaşlarım,
Allah cc razı olsun.
Verdiğiniz kıymetli bilgelerden dolayı teşekkür ederim.

Şuradaki 3-5 yazışmamız ve beyanlarımız;
Çubuk işinin;
AL ELİNE ÇUBUKLARI GEZ ARAZİYİ boyutunun çok ötesinde olduğunun delilidir.

Bu işin standartı yok. Bu açıklamalar bu sözümüzün de delilidir.

Çok çalışma ile, bilinçli çalışma ile, çok antırıman yapmakla bir seviyeye gelmemiz mümkün.

Çubuk kullanan ve kullanmak isteyenlerin dikkatine.

Emek olmadan yemek olmaz.....

yorgunum

Aktif Üye
BulursamKader25 ustam aleminyum çubukla bendede hareketleri bakırla aynı aleminyumun ama ustam ben boşluk buldum hafif çökük mezar olma ihtimali var bakırlada aleminyumlada baktım elime gümüşü aldım x yaptı bu şekil (l_) olmadı veya bu şekil (_l) olmadı diğer metallerle baktım başka yönlere döndü o zaman benim boşluktaki x ne manada