En çok acıdıgım kişi !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
yıne sert baslamıssın kardeş bır kaç soru sormussun varmı dıye sordugun sorulara ben var dıyorum baskada bısey demıyorum insanlar gızlı yapılan işi acıga cıkarmaya tabıkı korkar bu yuzden yenı konu acmaz konular ıcınde şu an bakmadım ama teşekkür amaçlı acılan konularda var yardımlarınız ıcın dıye malı alanda var resımlerı atıp actım ama boş cıktı dıyende eskı konularda var sonra bakıyım bulabılırsen lınkını atarım
Konu hiçte sert değil Fatih kardeş hatta yeni başlıyor, zaman buldukça bu konuya yazacağım senin gibi böyle eleştiri yapan olursada konu daha aktif ve akıcı güzel olur.
Varmı diye sorarken bu soruyu beni takip edenlerin bu güne kadar sorudan doğacak yanıta istisnalar kaideyi bozmaz diye dusuneceginden sordum zaten. Geçmişte yazdım isim vermedim en az kırk kişi dönüp bana açtık diyen oldu özelden.

Mesele tuturmak yada zaten malın üzerinde debelenmek değil.
Hem şu an için sonuna kadar haklısın zaman sana daha neler öğretir. Bu arada üstünlük taslamıyor gectigin yoldan ben çoktan geçtim demek istiyorum. Ve yoldan gecerkende boş gecmedik sitede çoğu bilir aldığımızı verdigimizi. Gizli değil yani poliste bilir Müzede.

Bulan banaa bulduğunu değil, mala gittiği isareti söylesin kâfi.

Son düzenleme:

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Demin göz gexdirmistim şimdi tam okudum
Inan devamını getirmen doğru olmaz
Ha yine her kelimesine ve noktasına varana kadar
Taktirde şayan lakin burda olmaz
Açtırma azimi iste ...
Tekrar emeğine sağlık
Yüreğine sağlık ...

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Demin göz gexdirmistim şimdi tam okudum
Inan devamını getirmen doğru olmaz
Ha yine her kelimesine ve noktasına varana kadar
Taktirde şayan lakin burda olmaz
Açtırma azimi iste ...
Tekrar emeğine sağlık
Yüreğine sağlık ...
Yok gerisini getirirken milleti bu işten soğutmak değil niyetim. Yaw madem yapıyoruz en doğrusunu yapalım yalandan yanlıştan uzak duralım.

Hem yazdığım yazacağım şeyler çok basit ve öyle şifre gizem istemez ))) var o noktalarda var zamanla önce bi yolu bulalım gerisi kendiliğinden gelecek.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Önce define ve gömü arazındaki farkı belirlemek lazım. kavramlar iyi anlaşılmalı. Para ve kıymetli eşyalara define, mezarlara gömü diye ayırmalıyız. 1-Define saklantıları tarihin belirli dönemlerinde yapılmıştır. Devletlerin gücünün zayıfladığı, eşkiya ve hırsızlıkların arttığı dönemlerde insanlar değer varlıklarını saklama ihtiyacı duymuştur. Bu saklantıları genelde kolay ulabilecekleri yerleşkelerinin yakınlarına yapmışlardır. Bu yüzden iz, işaret olamaması gayet doğaldır. köylü evi,bahçesi,damı... vs yakınlarına gömmüştür. eşkiya yaşadığı mağara yakınlarına gömmüştür. 2-Gömü ise mezarlar olarak nitelendirmeliyiz. Pagan kültünde mezar hediyeleri gerek maden gerek tarihi değer olarak günümüzde pahası kıymetli olduğu için defineciler tarafından önem arzetmektedir. Bir lahit ve işlemeli bir vazo eskiden define olarak değerlendirilmezken bugün altından daha değerli olabilmektedir. İnsanlık tarihi boyunca define avcıları varolmasına rağmen gömü ve definelerin büyük kısmı hala gizli kalabilmiştir. Bu saklantılara ulaşılamamasının nedenlerini analiz edelim.
1- TESPİT: Bilgi, teçhizat ve donanım eksikliği. çevremizde pekçok işretler olmasına rağmen gömünün yerini belirlimede başarılı olunamıyor.
2- YAPISAL ZORLUKLAR: Tespit edilmiş bir mezar coğrafyanın elverişsizliği nedeniyle sonuca ulaştırılamıyor. mesela 45 derece eğimli kayalık bir arazide ki bir mezarı el ile açmak mümkün olmuyor, iş makinasının ise bölgeye ulaştırılması mümkün değil. veya yerleşim yerine yakın alanda kalmış bir mezarda yasal nedenlerle çalışma yapılamıyor. veya zamanla su altında kaldığı için işlem yapılamıyor vs. vs.
3- FİNANS VE İNSAN FAKTÖRÜ: ilk iki etmen tamamlanmış olsa bile bu işlerin bir maliyeti vardır. ayrıca tek başına yapılamayacak işler için güvenilir adam bulmakta en büyük engellerdendir.
Tüm bu etkenler tamamlandığında sonuca ulaşılıyor. tabi hepsinin bir arada olmasını sağlayan daha büyük birşey var, KISMET. Kısmet olmazsa nekadar varlıklı, bilgili olursanız olun biryere varamazsınız.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sevdayı Mekkeli bir Yetimden, mertligi Sivas lı bir Yigitten aldık... 20.06.1975. Sedegor üstadım anlıyom ben seni... Ancak sitemli konularınla hem kendini hem bizi üzme.. Geçmiş yaşanmışlıklar ve hayal kırıklıkları. İnsanı sadece bunalıma sokar.. Bizlere kendi tarzında konu açıp.. bilip görmediğimiz. Şeyler öğretecek çok katkıda bulunacağını biliyorumm.. Saygılar. Sevgiler

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Yok gerisini getirirken milleti bu işten soğutmak değil niyetim. Yaw madem yapıyoruz en doğrusunu yapalım yalandan yanlıştan uzak duralım.

Hem yazdığım yazacağım şeyler çok basit ve öyle şifre gizem istemez ))) var o noktalarda var zamanla önce bi yolu bulalım gerisi kendiliğinden gelecek.
Bu millet bu kirizde de yil sogumak
Sehvetlenir Sedegor :200:
Sana özel birşey soylicektim ozel in doluydu

Bundan ziyade seni takip eden ve az çok tarzını ve
Yüreğinin güzelliğini bilen biri olarak
Anlasilmazsin ne kadr ugrassanda
Aslında anlsilmayacak hatta o kadar şeffaf bir insansinki
anlamayanlar kaybettiklerine yansın

Insanlar için hiç bir şey yapmaya deymez dediğimiz anlarda bile
Onlara el uzatmak bizim işimiz
Rabbim e şükürler olsun ki
Benim kaybim hep bu şekilde olmuştur varsın olsun
Ben doğru ve hak bildiğimden sasmayacagima and içmiş biri olarak
Bu kayıp beni bitirsin varsın

Senin gibi bir hobidasla bir zirve yapmak isterdim
Yeri zamanı sen seç 3500 rakimdan aşağı olmasın :200:

Turko

Uzman
Niye sadece işin muhabbetinde kalamıyor sunuz nedir kendiniz ile olan bu kavganız ?

Sürekli eleştiriyor , soruyor , sorguluyor sunuz ...

Niye biri böyle bir konu açınca onlarca kişiye tercüman oldun diye mesaj atanlar oluyor ?

Kafam almıyor düşünüyorum aklıma tek gelen şey herşeyin en iyisini ben biliyorum başka kimse bilmiyor demeye getiriyor sunuz .

Herşeyin en doğrusunu iyisini bilin ne farkeder bana faydası yoksa.

Bırakın abi bu kavga gürültüyü , rahatını za bakın kim ne yapmak istiyor sa öyle yapsın. Dinleyen dinler dinlemeyen kafasına göre takılır. Zorla iş mi öğretecek siniz.

işareti göstersin yeter , Ne bulduğunu ben bilirim , işareti görmem yeter. Profosyonel laflar değil bunlar.

Bende keyfim yerinde olunca yıldız tornavida verin içinden geçer pişmaniye gibi açarım orayı bir demlik çay vaktinde biter iş diye mesaj atarım konulara , bildiğim den mi ? Değil .. herşey muhabbet ile başlar aga , takılın işte hoşunuza gitmeyen birileri varsa açın abi bir konu yazın isimleri yapın elestirinizi , arkadaş senin yorumların yanlış , hatalı bilgi , Yanlış yönlendiriyor sunuz de.

Bilgi birikim ağır geliyor sa bir top a4 kağıda bakar çizin işaretleri yazın yanına ne olduğunu bizde öğrenelim , nasihat dinleyecek yaşı çoktan geçti milletin üyelerin %80 ni boyu kadar çocuğu olan üyeler . Yazın çizin okuyalım sizde rahatlayin bizde öğrenelim.

Kim nereyi kimin lafına göre açmış alamamış almış görmüş görememiş gitmiş bakmış bakmamış zerre kadar bir tarafım da değil teşekkür etmiş etmemiş çokta .. kaliteli işaret görsel muhabbet saygı sevgi varsa olur olur gider.

Hakkımız da hayırlısı.

N@KKoZ

Aktif Üye
Her konuya onlarca yorum geliyor ancak doğru olan yok denecek kadar az hatta yok..
Kalite asla tesadüf değildir..

Turko

Uzman
Her konuya onlarca yorum geliyor ancak doğru olan yok denecek kadar az hatta yok..
Kalite asla tesadüf değildir..
Doğrusunu yaz ustam , benmi yanlışım yaz adamım yanlış sın de , yaz doğrusunu , Doğru olan bu öğren doğrusunu de. Ben yazıyorum etiket yada alıntı yapıyorum Bence doğrusu bu diyorum. Rengim maviyken de , yesil iken , Şimdi de fark etmiyor , hatalı ise yazıyordum yazıyorum da . Kimse hakaret etmedi sanane demedi benim doğrum bu demedi , Beni de düzelttiler , hayırdır demedim. Sende yaz sık sık gel ustam , çeşit ne kadar olursa sohbet okadar sağlıklı Doğru olur.

16tolga16

Aktif Üye
Her insanın bildiği okuduğu,yaşadığı,gördüğü kadardir.Olaylara olumsuz yaklaşmanın kimseye faydası yok.Konu açan arkadaşların paylaştıklarını yorumlayan yorumlar, konuya anlam veremeyen susar negatif bir yaklaşım sergilemek hem konu açanı hemde yenı katılan arkadaşların geri adım atmasına sebep olur.Burası ver bilgiyi al defineyi tarzinda bi yer değil.Adı üstünde define sohbeti.Bazen çok saçma paylasimlar yapilir(mesela ben) bazen oyle bir paylaşim yapilir ki belki yuzyılin isi olabilir yonlendirmelerle.Yapilan yorumlar ve yonlendirmeler paylaşan kişinin verdigi kadardır.Oda bunu bilecek her soyleneni uygulamıcak tartıcak,biçicek.Ama ben kendimce şunu diyebilirim bu işte tecrübe bilginin bir tık önünde.Tecrubeli ustalarin verdiği bilgiler art niyet yoksa ve veri akisi saglamsa bizleri sonuca goturebilir.Tecrübede neyle olusur çoğumuz biliriz::)))Saygılar..

Acemi_ gezgin

Engellendi
Öncellikle açık konuşmak iyidir

Evet hayatta en çok acıdığım kişi definecidir. Ne umutlarla başlar bu yola )) Bir zamanlar benim başladığım gibi ya babadan ilham alır benim gibi ya girdiği bir sitede bir yorumdan vesaire vesaire.

Dağ taş altın , her işaret önemlidir, kazsa ekip kursa ekipmanı aleti cihazı olsa zengin olcak !!! Umutlar hayaller !!!

Bir işaret bulsa tamamdır birde cözebilse yada cözdürecek birini bulabilse zenginliğe ramak kalmıştır!

Ya cubuk alacak görecek, ya cihaz alacak çok iyisi olmasa az kötüsü olsun dıt desin tamam cihazıda soracak cubuguda nasıl calışırmı iyimi )))

Her neyse başlayacak bir serüven birinde olmadı diğerinde belki alamayıp bıraktığı yerde ise hep bir uhde çözemedim aceba nerde düşüncesiyle yatıp kalkacak )))

Çok farklı teknikler çok farklı usüller öğrenecek yada öğrenmeye çalışacak gün gelecek ben artık tamım yada yarımım diyecek yani az çok kaçmaz benden diyecek.

Bir işaret gördüğünde hani ezberlediklerin varya ondan yola çıkıp bilmiş bilmiş konuşacaksın. Bu arada devam ettikçe dahada tecrubeleneceksin.

Gün gelecek her şeyi ögrendigin gün, Aklın başına gelecek çünkü bu işte tüm safsataları öğrenmeden gerçeği göremezsin. Definede işaret olurmu biri gelsin koyduğum isareti cözzün sakladıgım defineyide alsın gitsin diye bir mantık olurmu sorusuna zaman yanıt verinceye kadar olgun bir defineci adayı henüz olmadın daha ))) Ha bu lafı duydunmu belki ama bunamış moruk ne bilir dedin işine gelmedi ))) safsatalar yalanlar işine geldi )))

Hala cubuk satanların etkisi ben bilirim diyen bencillerin etkisi üç kuruş reklam parası için doğru konuşanları susturanların icindesin! En iyi ihtimalle her yazılıp cizilenin doğru olma ihtimali üzerinde duran fakat bilinçsiz kişilerin yanındasın.

Define sohbeti olmaz bir başka sitede oda olmaz bir face sayfasında oda olmadı bir kahve köşesinde, kısacası toplumun bildiği artık kabullendigi doğru sanılan yanlışın içinde bir umudun hayalin peşindesin.

Sorsam takır takır her isaretin anlamını noktası virgülüne yazarsın ))) Cihazmı Cubukmu Uydumu Hatta MTA nın çalışma prensibini kavramışsın daha neler neler tılısımmı oda hiç sana vardır bir çözümün yada görmedin inanmazsın. İşte tüm bunları ögrendiysen altını çizelim ÖGRENDIYSEN senden bir halt olmaz bu saatten sonra !!!

Nemi yapacaksın bu saatten sonra ?
İlim ve bilim ışığında ya baştan başlayacak yada bırakacaksın! Miteolojik ve Tılısımlama hatta toplulukların çeşitli Sebeb ve nedenlerle kullandığı isaretleri öğrenip, definede işaret olmaz varsada açıkta olmaz, mezarda işaret olur her mezarda işe yarayan emare olmaz bunu ögreneceksin. Göbekli tepedeki onca isareti defineciyim diyen görse ömrü boyunca çalışır ama bu tepeden taştan duvardan başka bir şey çıkmaz bunu bileceksin.

Yine gömü yoktur demeyecek eşkiya ve Ermeni yerlerini isarete bakarak değil araziye bakarak çözecek inceleyeceksin bu güne kadar yabana attığın rivayet lere duyumlara, isaretten daha çok önem vereceksin!

Her şeyi defineci bilir Arkilog kim dediğin kişilerin yöntemini öğrenecek bu güne kadar bildiğin yanlışları silip atacaksın. Dönem işinin metrelerce derin ulaşılamaz güç olduğunu bilecek son 300 yılda Tümülüs hariç her defineyi yarım metre bir metreden alacağını bilecek bunlarında çoğunun alındığını yada askeriye alanında olduğunu bilecek ama işaret aramayacak bunlarda sistemi cözeceksin.
Nasip olmadığı müddetcede dünyayı gezsen tek sikke alamazsın bunuda bileceksin. Tüm bunları bu güne kadar boş verdiysen ve hala defineciysen bence sen doğru yolda tek tek işindesin )) her dıt demede değerli değersiz bir sevincin var )))
Yok tek tek isinde değil define değil hazine işindeysen Ahit sandıgı dünyanın en büyük definesinin yerini öğrenecek alamayacaksınn )))
Evet her şey nasip bilinçli definecilik ayrıcalık !
HURAFE içinden çıkıp gözünü aç kendine gel. En iyi veri Dogru Tarihi okumaktır gecmisi bilmektir nd kadar okursan sen o kadarsın. Elinde dünyanın en iyi tecnolojisi olsa bir hiçsin çünkü o tecnoloji çıktığında başında büyük dert olup defineyi gözün görmeyecek ve asla satın alamayacagın bir tecnoloji cihaz olacak. İşe yarayanı sana satmazlar, aldığın alacağının belli bir mesafesi olacak hep .

Yok cihaz bir tarafa yine dağın başındaki bir isaretin peşinde koşuyorsan, googleye girersin şu kadar mesafede daha çok gömü bulursun. Ama bilmelisinki Şu ortamda gezen tek bir işaret yorumu asla ve kati doğru değildir. Var sayalım bulduğun işaret gerçek bir define işareti bu durumda dahi benzer aynı birebir isaretin asla çözümü aynı değildir. İki ikiz kardeşin aynı yüzüne bakma ruhuna Bak bu işte.

Yazdıklarım aksi olsaydı bu gün dünyada en zengin kişiler defineciler olurdu.
Bulan defineciyle , defineci olmayıpta tesadüf bulan sayısını bilirsen. Tesadüf bulan oranı defineci olup arayan oranından kat be kat fazladır ))) Bu örnek bir çok şeye özet heralde !!! Bu oranı ben çok araştırdım tesadüf 100 , arayan ise 1 oranında ))) Adam define bulmuş katlar dikmis Yatlar almış araştır arayıp bulmamış aksine define o adamı bulmuş )))

Şimdi alt alta 3 çizgi kayaya oyulmus bir işaret koysam bak yorumlara ))

üç çizgi üç mezar belki teslis ))
uzun olanın yönünde git )))
değişik olana bak )))
kimse demezki kabalada mezarı kutsamişlar.
Dün yutupta izledim şu Motorcu yokmu Trakyalı )) Patika üzerinde haç ve değişik işaretler var adam defineyi buldum diyor ))) Halbuki isareti yönü çözmüs olsa gideceği yıkık bir kilise ve hiç bir halt yok. Kilisede define olurmu olur evet ama bu ortamda gezen gibi degilll, eski bizim camilerde olduğu gibi olur yıkılıp hasar gördüğünde tamir parasıdır ve ortaya kendi çıkar yıkılırken ))) gecin o cizimleti imarı mımarı kuyuyu mahseni .Kısacası hikayeleri yalanları boş verin kendinize gelin . Her oyukta her lapyada hatta dört dörtluk iscilik olan isarette dahi define Manası aramayın üstüne basa basa söylüyorum definenin isareti olmazzz! Varsada açıkta olmazz kazarak bulabilirsin o isareti ! Yada çok zor görürsün bir girdiğin indiğin yerde. İşine gelir yada gelmez begenirsin yada begenmezsin belkide silecekler şimdi kapatacaklar konuyu, okuduysan bence şanlısın.

Birde görsel atıp fiyat soran şeref yoksunu dolandırıcılar yokmu ))) zaten bir çoğunun iştahı bundan kaparıyor, tabii bir parça bulmuş adam gerçekten ne olduğunu soruyor o ayrı.

Ama ortada gezen gördüğünüz duyduğunuz her şeyin 1000/999 ı sahte nedense bir ara ben alıp satmak istedim kolay iş ya ))) lan tek bir sikke dahi olsa gerçek cıkmazmı )))
yani bulunanda yorumlar gibi sahte ))) Adam meslek edinmiş atölye kurmuş üretip üretip satıyor dolandırıyor. Neresinden tutsan kopuyor kırılıyor bu iş !!@

Eline almış çubuğu Radyestezi nedir bilmez ! solüsyonlu cubuk, okunmuş cubuk, minarel eler cubuk vesaire vesaire bulsa 3-5 kerizi defineyi koyacak dolandırıcı . Kaç para 400 yüz TL.Birde döviz yükseldi bak sen kaç paraya çıkar )))

Diğer azcık kafası çalışan ne yapıyor, ya piyasadaki cihazları kopyalıyor yazılım çalıyor patent yok vergi yok cihaz söylendiği gibi değil Para uçuyor ya Pulse dediği kutunun içinde Valf çıkıyor ya gpr dediğinde hafızada tekrar eden kayıt çıkıyor, Yani nerde Nalet insanlar var bu işte ki saf kerizlerin peşinde )))
Ha cihaz orjinalmi orjinal bir katologa bak yazsana özelliğe ayırma derinlige vbs. Birde arazide çalışmasına Lan Nalet olsun bu kadarda pes dedirten cinsten.

Her neyse daha çok yazacak şeyler varda ortam uymuyor bu sitede değil başka yerde yazsam daha başka olurdu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...