ermeni bölgesi

DİVANE

Moderatör
Moderatör
selamün aleyküm kıymetli arkadaş ve kardeşlerim bölgede frikler ve en son 1100 lü yıllara kadar ermeniler yaşıyormuş burası şu anda eski ama halen çalıştığım alan fotolandırıp detayları paylaşacaktım ama belki inanmazsınız ilk defa başıma geliyor işaretli kaya kayıp kimin ne işine yarar ne amaçla alındı bilmiyorum şu anda bunu araştırıyorum 2mereye 1.5metre 20cm eni taş düzgün olduğu içinmi aldılar bilemedim sonucu öğrenip detaylandıracağım kıymetli arkadaşlarım bu resimdeki işaretmidir işaretse ne anlama geliyor kıymetli yorumlarınızı bekliyorum saygılarEkli dosyayı görüntüle 147099 kayıp olan üçgen ve oymalı taşımızEkli dosyayı görüntüle 147100

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aleykumselam degerli ustam. MASALLAH c.c ates cayinizda hazirmis boyle piknik havasi cok guzel oluyor. Yalniz hocam sizin buradaki odayi yada odalari tesbit ettiginiz resimden gozukuyor, sadece girisi bulmak kalmis. Saglicakla kalin ustam.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
değerli ustam Mirkut ustam yorumun için sağolasın ben girişi buldum şu anda birinci oda içindeyim diğer odaya geçmeye çalışıyorum resimdeki yaram ay gibi olanı sormak istedim saygılar

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ermeniler zengin adamlardır bir şeyler sıkıştırmışlardır bir yerlere hele birde üçgen varsa divane dostum
Çok iyi araştır bunların eğer üçgenin ve oymanın yönünü hatırlıyorsan oyma yönönünü adım adım araştır
Para kasaları meşhur kurbanım

Son düzenleme:

DİVANE

Moderatör
Moderatör
Kafkaslı ustam ölçü ve şeklini yönünü biliyorum birinci resimde var ben girişi buldum içerdeyim kasa olabilecek bir yer bulamadım ikinci resimdeki işaretmi nedir onu merak ettim detayları bir iki gün içinde paylaşacağım saygılar

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Yarim ay gormedim ustam, ikinci resimde kare icine aldiginiz yerden bahsediyorsaniz benzetemedim. Giris diyelim oyle olsun

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Altta oda olmalı girişde verilmiş gibi zaten ama yakalanmıyor fotoda biraz daha geniş açılardan görmediğimiz cepehelerden de var ise resimleri yükleyin.
Ana kaya da işlemeler var bu görünen haliyle alta devam eden beyaz carpıyla belirttim yer incelenmeli kasası hediyesi olabilir yada ne ise az bi çalışma olabilir .
Sevgiler .

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
İçerden geçişli odalar olabilir zemin üstündeki belirtiler bunu destekler .Resimde beyaz karaladıgınız yerlerin yakın resimleri var mı ?Baska acılardan olur .

Pscyhe

Engellendi
Ermeni isaretleri meshurdur bunla alakali pek bilgim yok ama tahminimce ilk odayi bulduysaniz diger odayada gecis olmali duvarlari ozelliklede duvarla topragin birlestigi zeminde iyice arastirma yapin gecis bu sekilde olabilir diye dusunuyorum.giris ufak ve dardir surunerek girilir genelde bu sekilde karsimiza cikiyor odalara gecis.kontrol etmekte fayda var.

DİVANE

Moderatör
Moderatör
selamün aleyküm arkadaşlarım kardeşlerim dostlarım kaybolan işaret taşını buldum köydeki üç ihtiyar amcam almış evin bahçesine yerleştirmişler tesadüfen selam verip iki sohbet ederken gördüm bu ne güzel taş deyince amca başladı anlatmaya oğlum ben kaç aydır o tarafa gitsemde o taşı alıp bahçeye yerleştirsem diyordum şimdi kısmet oldu zor oldu ama yakışmış değilmi dedi bende güzel olmuş deyip ayrıldım şimdi konumuza dönersek bölge ermeni yerleşimi sıralı 5 ev temeli var bunlar diğer yerleşimden biraz uzaklar işaretin olduğu yere kadar tünel var her evden tünele bağlantı var aynı tünelle dereye bağlantı tüneli var yalnız tüneller kullanılamaz durumda Ekli dosyayı görüntüle 147242işaret ıaşımızEkli dosyayı görüntüle 147243 üç adet taşımız sağdaki üçgen ve iki oyma üçgen 5x5x6 büyük oyma çapı 4cm derinlik 3cm küçük olan çap 3cm derinlik 2cmEkli dosyayı görüntüle 147244 soldaki taşımızEkli dosyayı görüntüle 147245bunun ne olduğunu çözemedimEkli dosyayı görüntüle 147246ortadaki taş bir emare göremedimEkli dosyayı görüntüle 147247 yan çekimEkli dosyayı görüntüle 147248 diğer tarafEkli dosyayı görüntüle 147249 işaret taşının arkası Ekli dosyayı görüntüle 147250batıya bakış

Son düzenleme: