Eski Konu Zeytinlikte Oda Boşluğu Çalışma ve Sonuç

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sevgili Kardesim,
Konunu bastan sona okudum.
Derinlik olcusunu yanlis aliyorsunuz.
Yukarda acikladim. Okuyunuz lutfen. ÖNEMLİ.

Elinde ki cubugu eve koy.
4-6 mm capinda aleminyum bulamazsan bakir tel alacaksin, hirdavatci dukkanindan. Toplam uzunluk 1 metre olacak. Ortadan ikiye böl. 50 cm.lik iki parcan oldu. Bunlari da 11-12 cm.den elinin buyuklugune gore buk. Oldu mu sana L cubuk.

Sonra islem alanina gel. Kur cubuklari, yuru.
Odalari tekrar tespit et. Ayni yerlerse problem yoktur, devam. Farkli yerse, bak yine duzgun bir sekilde ise, derinlik tespitine gec. Derunligi al. Ancak benim yukarida yazdigim sekilde almalisin.
Bunlari yaptiktan sonra goruselim. Bana da bildirim gelsin.
Allah cc kolayliklar versin.

arahnikaya

Bilgili Üye
Burada bir yığınak depo olduğu söyleniyor büyük bi makina var koordinat verdik bakıcaklar bakalım sonuca

kabakburgiba

Operatör
odanın eni3 metre boyda 5 metre.derinlikte 2 metre.siyak çerçeveyide kapak de veya topraklı kısım de. 1 metre.yani ayağının bastığı yerle odanın tavanı arası 1 metre.tavandan yere kadar yani tabana kadarda 2 metre.yani işe başladın 1 metre sonra tavana gelirsin.ölçünü buna göre al.odanın bittiği yerden ileriye yürü.ayağının altına kablo sererekte ölçü alabilirsin.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Teknseferde 3 asamali olcumu almanizi istememdeki neden katmanin kalinligini ogrenmemdi. Eger becerebilseydiniz odanin veya katmanin derinligini, genisligini ve oda veya katmanin yuksekligini tek seferde alirdiniz, bahsettiginiz ince katmansa tek adimda acilip kapanirdi boylece katman kendini ele verirdi. Derinlik almada en saglami kablo kullanmaktir fakat desigim sekildede usta biri 3 olcumu bir seferde alir ve birkac cm hatayla olcumunu alir. Selametle kalin