Eski Konu Zeytinlikte Oda Boşluğu Çalışma ve Sonuç

ragıp

Uzman
@arahnikaya
ustam, dün size ısrar ile çubukla ölçüm yapacak kişi ekip dışından olsun
o bölgede işlem yapıldığını, bilmeyen biri olsun demiştim.

şuan size bir tek önerim var
Sitede Çubuk çalışma prensiplerini bir kaç kez okuyun

selametle

arahnikaya

Bilgili Üye
ustam çubuğu bilmeyen bi
kaç kişiye verdim cinli gibi dönüyor geri yapıyo ileri yapıyo sakinleşmiyo çubuk anlamadım bende bi radyestezici abide çalışmıştı benim gibi o kadar

ertug26

Yeni Üye
derinlik genelde 3 m 5m 7m olarak devam eder bence boş yer değil kazılmış yerden bir kürek toprak al boşluğun dışında çubuklan bak çekim almıyorsan yerdoğru

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Derinlik almayla ilgili size bir olcum verecem kardesim. Yalniz 3 asamayida tamamlayip cikan metre ve santimleri sirasiyla buraya yazin. Ilk olarak odanin icinden sinira gelin ve kablo kullanmadan derinlik alin hic bozmadan ilerleyin cubuklar ayrilip yine metre aldiginiz anki duruma gelecek ve yine ayni sekilde ilerleyin ayni tepkiyi alacaksiniz burayida isaretleyip metrelerini alin kardesim yavas hareket ederek ve sonra biraz beklerseniz cubuklar arkayi gosterecek isleminiz bitmis olacak. Gerekirse iki kere metre alin kardesim. Sonucuda buraya yazin. Bakalim metrajlara negibi sonuclar cikacak. Selametle kalin

arahnikaya

kazman

Yeni Üye
arahnikaya ustam.cubuklar elindeyken gozlerini bagla . Biri sana yön versin .oda dedigin yerleri biraz genisten tara.bu sekilde tespit yap.sonra karsilastir.bakalim ayni yerlerdemi tepki vermis.basit ama.cok etkili bi yontemdir.10 dakikani alir.

arahnikaya

Bilgili Üye
Mirkut ustam dediğini aynen yaptık odanın iç sınırında çubuğı çarpı yapıp karşı sınıra gittim sınırdan çıktım 4.5 mt de geriye döndü çubuklar hızıma göre 4.5 4.7 arası oynadı Mirkut benden hariç insanların çoğunda boş bi şişe bile olsa sapıtıyor bende anlamadım ben ilk aldığımdan beri reaksiyonu güzel 3.kata çıkıp elime altın aldım en alttaki altını görmedem çarpıyı verdi ve doğruydu bu örnek sadece

Karabulut

Operatör
Kazılan yerin sağ altı mezar olmasın usta Orası özenle yapılmış gibi geldi bana

arahnikaya

Bilgili Üye
orası işte bu sabunumsu kayanın çıkmaya başladığı yer bakalım tekrar bi işlem yapıcaz gibi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
odanın içinden derken ustam ortasındanmı ben şöyle yaptım sınır taştan dışarı doğru gittim geriye gösterdiği yer 4 mt yanlışmı olmuş ? Mirkut
Bu olcum odanin tavani ile tabani arasindaki yuksekligi verir. Yani odanizin yuksekligi 4 metredir.
Normale gore yuksek bir oda olcusu.

4 metre veren yerden cubuklari tutup oda sirt hizanizda kalmak uzere yavas yavas yurumeye devem edeceksiniz. Cubugun isaret verdigi yere isaret koyup, 4 metre isareti olan yer ile arasiniz olceceksiniz. Bu mesafe size ayagunizi bastiginiz yer ile odanin tavani arasindaki mesafeyi vermis olacak. Misal 3 metre cikti. Siz isleme baslayip 3 metreye geldiginizde odanin tavani ile bulusmus olacaksiniz.

Not: İleride yazilanlari okumadan yazdim.
Aynisi yazildiysa, aciklandiysa tekrari olmus olur.