Eski Konu Zeytinlikte Oda Boşluğu Çalışma ve Sonuç

jeolog

Co Admin
Co Admin
Şimdi Talk oluşumundan bahsedeyim azıcık. İki tip oluşumu genel olarak rastlanılanıdır. Birincisi dolomitik mermere sıcak sular ile taşınmış çözünmüş Magnezyum ve Silikatın tepkimesi ile, ikincisi de ısı ve kimyasal olarak değişmiş kayaların (dunite ve serpantinit gibi) sıvılaşması sonucu değişmesiyle. Demek oluyor ki bu bölgede zamanında ısı sebebiyle sularda veya kayaçlarda bir değişim olmuş. Bu yapının altında oda olarak gördüğünüz yerde defineci dilinde mağara, mahsen diye tabir edebileceğimiz doğal bir boşluk alanı olabilir. Bu boşluk veren alan yeraltından gelmiş sıcak sulardan kalan bir hazne de olabilir. Bilimsel olarak doğal bir oluşum ise ihtimali ancak bu olabilir.

KARAMUKLU

Yeni Üye
arahnikaya ustam aldığın çubukların numarası nedir ben de almıştım gültekinden 004 numara daha hiç sonuca ulaşmadım sadece kas yapıyok 350 tl vermişim 17 metre derinliği görebiliyor diye

kabakburgiba

Operatör
bunca masraftan sonra inat ederim oraya bi gpr getiririm 1 saatte ne olduğunu anlarım.yada karotla örnek alırım jeolog ustama burda incelettiririm.net sonuç o zaman meydana çıkar.çubuklarında ne olduğunu anlamış oluruz KARAMUKLU ustamda bak neler söylemiş.kaaale alırım.

arahnikaya

Bilgili Üye
ustam bende kafayı taktım büyük bi işlem yaptırıcam tekrardan yani çubuk neye dönmüş onu merak ettim ya bide 16 mt kare 3 tane var 20 adım arayla ve sınır taşları 3 odanında üstten alttan yandan tam eşit cetvelle çizmişsin gibi kafama takılan o oda ölçtüğüm yerde otlar çok bariz az yani bilen biri gözle çizer sınırları çok net

arahnikaya

Bilgili Üye
karamuklu ustam senin aldığın altın çubuğu 17 mt gösteriyor dediğin benim bakır çubuk normal boş

KARAMUKLU

Yeni Üye
ANLADIM USTAM.17 DEDİM YANLIŞ OLDU 13 METRE DERİNLİK.YA BEN KULLANMASINI BİLMİYOM YADA ÇUBUKLAR MİNARELE GİDİYOR arahnikaya ustam

arahnikaya

Bilgili Üye
benden hariç 2 kişi denedi çubuğu bu zamana kadar başka yerlerde biri altında denedi adamlarda çubuk çalışmıyor değişik şekillere giriyor kardeşimde mesela sürekli dönüyor cinlenmiş gibi bi sarkaç kullanan abimizde çalışmıştı düzgün bide benden

arahnikaya

Bilgili Üye
Senin çubuklar zaten banko minerale gidiyor altındada varya mineral

KARAMUKLU

Yeni Üye
Bendeki çubuklarda ben tepki veriyor başkasi alinca tepki yok.neden anlamiyom bendekiler prinç içinde 6 mi yanliş olamsin 7 mi mineral var diye söyledi aldiğim yer

KARAMUKLU

Yeni Üye
Hayirlisi ustam inşallah yerin boş değildir emeğinin karşiliğini alirsin .allah gönlüne göre versin