Fikri olan ?

Gri

Aktif Üye
Hocam dogruyu konusmak gerekirse bildigimiz basit bak8r cubukla tespit yaptık carpı yaptı 2×2 gibi ve daha oncede bosluk tespiti yapıpta bosluk oda felan bulmuş deyiliz burdada oyle boşluk felan henuz yok sadece bu emareler mevcut şüpeli biryer fakat hangi tarafına dogru işlem yapmak gerekir onda kararsız kaldık bide acılan yerin içine çubuk şuanda boşluk carpı yapmıyor boşluk vermiyor anlayamadık yani

Gri

Aktif Üye
degerli ustalar8m şunu eklemek isterimki şahsen cubuk işine asla inanmazdım fakat iyi kotu kullanmaya başlad8k basit bir bak8r çubuk bile işe yarıyor enazından şuana kadar ufak tefekte olsa bi emarelerle karşılaştık ben bu işten şunu anladımki işaret cözmek bizi aşar buyuk iş onlar ki cozemedikde zaten milletin lafına soylentisine gorede oraya buraya atlamaya gerek yok heleki ucbeş binliralık ucuz metal dedektorleri insanı yanıltmaya birebir ki zaten gordugu mesafe enfazla yar8m metre oda tuglaya bile ötüyor bitane basit cubuk şüpeli yere araziye gidiyoruz bakıyoruz encok ışık aldıgım8z yerde ön araşt8rma yapıyoruz illaki ya mezar buluyo yada boyle bi emareler buluyo henuz cokdegerli biseler bulamasakta olsun şimdilik buda heycan verici yani sonucta yıllarca ugrasıp hicbi emareye denk gelemeyende var belkide burda birazdaha ugrassak biselere denk geliriz nedeyelim hersey nasip tabi

Gri

Aktif Üye
Bide milletin lafı soylentisine gore derken yanlış anlaşılmasın siz degerli ustaların goruslerinden bahsetmiyorum bulundugumuz cevredeki milletin yok şurda varmış yok burda varmıs gibi soylentilerinden yola cıkıp hic alakasız yerleri eseleyenleri goruyoruz ondan bahsediyorum yanlıs anlasılmasın ustalarım sizden bukonularda coksey ogrendik hepinizden Allah razı olsun saolun var olun

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Gri arkadaşım kolay gelsin.cubukların aldığı boşluga geldin oyuzden bosluk vermeyi kesti.cıkan emareler mezar parçaları buyuk ihtinal daha önce acılmks bır mezara denk gelsin.bence burda işin bitti.araştırmalara devam arkadaşım...

Apollon01

Moderatör
Moderatör
çubukla boşluk bulduysanız, derilikde ölçmelisiiniz, sitede derinlik ölçüsü alma konusu var, ordan bakın ve tamam yada devam deyin tabiiki sonuca göre

timur964

konularim
çökmuşveya çökmuşler gibi göruntu kemk vsyokmu dikkatli bak az kzrıştır cihazda
kontrol et ustaya açılmış yada çökmuş gibigeldi bana

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardasim,
Burada is uzun.
Vaktiniz varsa ve yer cok cok musaitse 2 metre daha gidin.
Durum boyle degilse birakin derim.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mahsen yada manastir yakinmi buraya. Bunun aynisi dar ufak arka arkaya mezarlari var. tuglayla yapilan mezarlarin oldugu bolgelerde kilise yada manastir gibi yapilardada bunlardan kullanilabilir. Muhtemelen define odasi olur. Burasi kurcalanmamissa umarim nasiplenirsiniz. Selametle kal.

Gri

Aktif Üye
Degerli ustalarım calışma alanı arkadaslar tarafından genişletildi hemen yantaraftan birmetre derinlikte ikitane yanyana iskelet cıktı birbirine otuz santim mesafede paralel bisekilde toprakta yatmaktalar bikac kucuk suslu taş ve kucuk paslı birhaç alındı başka bişey yok devam edilmelimi aşagıya yoksaki bukadarmıd8r burdaki olay ?