Frekanslı alan taramalar konusu

Maydosking

Member
selamın aleykum geçen gün bielektronikci arkadas bu konuda altin frekansını 5216 olduğunu ve radyo ile o frekansa ayarlayıp arama yapilabileceginden bahsetti konu güzel denk geldi

BMW-45

Aktif Üye
Sorular
1 İyon nedir nasıl tespit edilir ? İyon tespit edici bu alan taramalar bu işlemi nasıl yapmaktadır ve hangi maddelerin iyonlarını tespit etmektedir ? Bütün iyonları tespit edip, kaynağını söyleyebilen bir cihaz henüz icad edilmedi :)
2. Manyetometre nedir ? Sadece demir içeren metallerin manyetik alanını ölçebilen manyetik alan saptayıcılar altın, gümüş gibi diamanyetikleri görmedikleri halde nasıl tespit edecektir ? Bina girişlerindeki dedektörler kemer tokasına bile sinyal verirken boyundaki altın kolyeye neden sinyal vermiyor ?
3. Toprağa kaç Hz frekans veriyor ve bu frekansı gönderdikten sonra geri dönüş alıp yorumlamasını nasıl yapıyor ? Bu alan taramalar frekansı toprağa verebiliyorsa dedektör bobinleri neden kullanılıyor ? Sadece ekran kısmına bunu monte edip neden kullanmıyorlar ?

4. Yoksa bu alan taramalar bunların hiç birini yapmayıp sadece bir umutla bu cihazları satın alan kişilerin cebindeki parayı tespit edip satıcıya mı aktarıyor ?

Cevap süresi 1 hafta olup istenilen sorudan başlanabilir :)
Salam qardaş çok güzel soruıar sordun ama bana deyil ben senden 1800 km uzakda oturmuş senin dediyin ve sorduklarini yalnız youtubadan göre biliyorum. İsim yazıyorum 2 ayri ayri mühendismi diyeyim firmamı diyeyim onların videolarını izlemeye aldım hala izliyorun hatta almayi çok düşündüm. Beni ikna edende videonun altındakı kullanıcı yazıları benim oraya gelib test etme şansım yok şimdilik. Ama sizin var gidib test edib buraya insanlara yardım amaçlı paylaşa bilirsiniz, çünki sizin ülkede satiliyor bu cihazlar. Birinin ismi Okt alan tarama, bir başka kişinin üretdiyi ve hala 3 ay oldu fiyat belirtmeyen patron x71 alan tarama. Buyur usta gir bak videolarına araşdır banada yardımcı ol alayimmi almayayimmi diye bir mesajda atirsan sevinirim. Selametle kal

atasdibi

Bilgili Üye
Salam qardaş çok güzel soruıar sordun ama bana deyil ben senden 1800 km uzakda oturmuş senin dediyin ve sorduklarini yalnız youtubadan göre biliyorum. İsim yazıyorum 2 ayri ayri mühendismi diyeyim firmamı diyeyim onların videolarını izlemeye aldım hala izliyorun hatta almayi çok düşündüm. Beni ikna edende videonun altındakı kullanıcı yazıları benim oraya gelib test etme şansım yok şimdilik. Ama sizin var gidib test edib buraya insanlara yardım amaçlı paylaşa bilirsiniz, çünki sizin ülkede satiliyor bu cihazlar. Birinin ismi Okt alan tarama, bir başka kişinin üretdiyi ve hala 3 ay oldu fiyat belirtmeyen patron x71 alan tarama. Buyur usta gir bak videolarına araşdır banada yardımcı ol alayimmi almayayimmi diye bir mesajda atirsan sevinirim. Selametle kal
Bu elektronikçi arkadaş bunu nasıl ölçmüş veya hangi kaynaktan bulmuş ? sorabilirsen sevinirim. Youtube dan ancak dedektörcüleri izlersin ve Minelab, Garret gibi dünya devlerinin bulamadığı iyon arama, olmayan frekansı toprağa verme reklamlarını seyredebilirsin. Çubuk ve alan tarama konusunda iyon yakalayan, atom çarpıştıran, elektron çarpıştıran bir çok çubuk ve alan tarama var, seç beğen istediğini :) üstelik mineral eleyeni var, derinlik tespit edeni var, mühendislere müteahhitlere önerini var varoğlu var. Bence youtube seyretmek yerine kullandıkları terimlerin bilimsel olarak bir anlamı var mı onu araştırıp öğren. İyon tespit edilebilen bir şeymidir, tespit ediliyorsa hangi tür iyonlar tespit ediliyor, bu cihazın aliexpresste 25 liraya satılan iyon dedektörüyle akrabalığı varmı, cisimlerin frekansı nasıl tespit edilir, 1 Khz toprakta kaç metre ilerleyebilir, vs vs vs
Videolardan hangi bilimsel bir bilgi buldunuz ki inanarak bize bu cihazı deneyin diyorsunuz. Siz bulduğunuz bilimsel bulguları yazın burada üzerinde konuşalım. Videolarını seyredip te hayal satıcılarının video reytingini artırmayalım.

BMW-45

Aktif Üye
Bu elektronikçi arkadaş bunu nasıl ölçmüş veya hangi kaynaktan bulmuş ? sorabilirsen sevinirim. Youtube dan ancak dedektörcüleri izlersin ve Minelab, Garret gibi dünya devlerinin bulamadığı iyon arama, olmayan frekansı toprağa verme reklamlarını seyredebilirsin. Çubuk ve alan tarama konusunda iyon yakalayan, atom çarpıştıran, elektron çarpıştıran bir çok çubuk ve alan tarama var, seç beğen istediğini :) üstelik mineral eleyeni var, derinlik tespit edeni var, mühendislere müteahhitlere önerini var varoğlu var. Bence youtube seyretmek yerine kullandıkları terimlerin bilimsel olarak bir anlamı var mı onu araştırıp öğren. İyon tespit edilebilen bir şeymidir, tespit ediliyorsa hangi tür iyonlar tespit ediliyor, bu cihazın aliexpresste 25 liraya satılan iyon dedektörüyle akrabalığı varmı, cisimlerin frekansı nasıl tespit edilir, 1 Khz toprakta kaç metre ilerleyebilir, vs vs vs
Videolardan hangi bilimsel bir bilgi buldunuz ki inanarak bize bu cihazı deneyin diyorsunuz. Siz bulduğunuz bilimsel bulguları yazın burada üzerinde konuşalım. Videolarını seyredip te hayal satıcılarının video reytingini artırmayalım.
Bu sorduğun soruların hiç birinin cevabi bende yok kardeş, onlara sormak lazım bence. Ben burada olduğu gibi youtubda alt kısımda insanların yaptığı yorumlara bakarım. Ne soru sorarim ne de onun satdığı cihazın özelliklerini sorarım. Benim için önemli olanı kullanıcı yorumudur. 100den fazla yorum olan videolar var, bunu 3ünü 4nü kendisi yazar, dünyanın en iyi cihazıdır diye. Aklım almıyor o kadar yorumların hepsini kendisi yapsın. Oradakı videoların altindakı yorumlarda olumsuz bir yoruma denk gelmedim doğrusu, o yüzden burada ismini yazdım, ve sormak istedim sahiden bu kadar yorum yapan insanlar doğrumu diyor. Bu sitede giriyorum hangi marka bana iyi geliyorsa ona ait kullanıcı yorumlarını okuyorum. Bir kişi iki kişi kötü kullanır yada kullanmasını bilmez cihazın bir işe yaramaz yaza bilir. Eger bir cihaz iyiyse ona kötüdür diyen o cihazı kullana bilmeyen biridir. Eger bir cihaz kötüyse ona iyidir diyen yalnız onu satan, insanların cebine göz dikmiş 3 kağıtcı sahtekar biridir. Bizim gibi bu işi kendisine hobi yapanlar yani defineçi arkadaşlarım kötü cihaza asla iyidir demezler. Mesala ben assuvanın eliç cihazına ait konu açdim, ondan sonra bir çok kişinin defineci arkadaşın burada bu konunu açdığını gördüm, ve tüm yorumları okudum ve içerisinde bir tek olumlu yoruma rastlamadım. Bir çok defineci arkadaşımın bu cihazdan şüpeleri olduğunu gördüm, güvenmeyen arkadaşlarımın yorumlarını gördüm, ve bende vaz geçdim bu cihazı almakdan. Ama aslında çok beyenmişdim bu cihazı. Sadece boşlukda iş yapıyor diye bir iki yorum okudum burda, boşluk için de bukadar pahalı cihaza ihtiyacım yoktur çubukla o boşluk bulunuyor zaten. Şimdide dediğim gibi bu manyetik iyonik frekanslı alan taramalar dikkatimi çekti, piyasaya dediğim markalar yeni sunuldu. Burada olan kardeşlerim var benim gibi onlara hemde kendime bilgi amaçlı isimlerini bile yazdım ki kötü cihazlarsa para kayb etmeyeyim. Burada bu sitede yorumlarda ismi zikr olunmayan cihaz kalmadı diye düşünüyorum. Belliki piyasaya ne cihaz sunuluyorsa burada olan parası olan arkadaşlar hemen kendileri için satin alıyorlar, ve kullanıyorlar cihazı ve konu açan arkadaşlara yorum yapib yardim ediyolar. Parasınl 3 kağıtçıyamı verdi yoksa sahiden bu adama helal olsun bana iyi cihaz satdı diye söyleyen çok kardeşimiz var burda. Yani her kesin yanılma payi var bu cihaz konusunda. Bu yüzden de testini yapan arkadaşlardan buraya yorum yapmasınl istedim bunalan taramalar konusunda, almak niyetim vardı başkada bu sitede zaten o yüzden varim. Ümüd ediyorum ki bir gün Türk oğlu Türk sunacak altını bulan cihazı dünyaya buna inanıyorum. Çünki kiyamete kadar yer altinda tek bir altın gömüsü kalmayacakdır. Bunu Allah rasulu hadislerinde söylemişdir.

atasdibi

Bilgili Üye
Tamam yoruma bakıyorsanız ben yorumumu söyleyeyim. Bunlar vatandaşın umudunu kullanarak cebindeki paraya göz diken firmalardır. Söylediklerini yapan cihaz yoktur. İyon yakalayan bir define cihazı olmaz. Manyetik alan, alan tarama denilen cihazla tespit edilemez, manyetik alan ölçen cihazlar altın gibi diamanyetikleri değil tespit edilebilir manyetik alanı olan metalleri tespit eder, alan tarama denilen cihazın toprağa frekans yollama olanağı yoktur. Zaten frekans yollamaktan ziyade bu frekansın geri dönüşü yani çözümlemesi önemlidir. Olmayacağını bile bile belki olabilir diyerek insanlara cihaz aldırılmaz. Boşluk bulabilir ama bunu sade çubukta buluyor. Youtube da altında olumsuz yorum yazarsanız çoğunlukla silinir. Yumurtanın çürük olduğunu anlamak için yemek gerekmez. Çocukları leylekler getirmez :)

Son düzenleme:

BMW-45

Aktif Üye
Tamam yoruma bakıyorsanız ben yorumumu söyleyeyim. Bunlar vatandaşın umudunu kullanarak cebindeki paraya göz diken firmalardır. Söylediklerini yapan cihaz yoktur. İyon yakalayan bir define cihazı olmaz. Manyetik alan, alan tarama denilen cihazla tespit edilemez, manyetik alan ölçen cihazlar altın gibi diamanyetikleri değil tespit edilebilir manyetik alanı olan metalleri tespit eder, alan tarama denilen cihazın toprağa frekans yollama olanağı yoktur. Zaten frekans yollamaktan ziyade bu frekansın geri dönüşü yani çözümlemesi önemlidir. Olmayacağını bile bile belki olabilir diyerek insanlara cihaz aldırılmaz. Boşluk bulabilir ama bunu sade çubukta buluyor. Youtube da altında olumsuz yorum yazarsanız çoğunlukla silinir. Yumurtanın çürük olduğunu anlamak için yemek gerekmez. Çocukları leylekler getirmez :)
Teşekkür ederim kardeşim.

ramazan 24

Yeni Üye

Okt alan tarama bende var çok memnunum bu formda okt alan taramayı çekemiyorlar. Form yöneticisi okt taramanın leyhine yorum gelince yani gerçekleri söyleyenin yorumu gelince kişiyi formda engelliyor.. Okt yi kimseye sorma git test et al. Bilmediğin bir yere saklıyor sen buluyorsun. Bu formdaki kimseye inanma gözünle gördüğüne inan,.

atasdibi

Bilgili Üye
Okt alan tarama bende var çok memnunum bu formda okt alan taramayı çekemiyorlar. Form yöneticisi okt taramanın leyhine yorum gelince yani gerçekleri söyleyenin yorumu gelince kişiyi formda engelliyor.. Okt yi kimseye sorma git test et al. Bilmediğin bir yere saklıyor sen buluyorsun. Bu formdaki kimseye inanma gözünle gördüğüne inan,.
Bir test videosu çeksen de hepimiz ikna olsak

sirus

Yeni Üye
Test sahasında onların sakladıkları malzemeyi değil gerçek arazide test yapsın ozaman ne olduğu anlaşılır
Ayrıca sürekli aynı ufak sandık içinde tekli bir parayı saklamaları ilginç değilmi. Birde sandık olmadan toprağa gömülü malzme üstünde test yapsınlar.

İşin sırrı ufak sandıkta anlayan anlar

BMW-45

Aktif Üye
Videolarını izledim kardeşim, test videolarının hepsini izledim, burada siteyi yönetenlerin benim fikrimi sorarsan bir cihazın iyidir yada kötüdür diye bir derdi yok diye düşünüyorum, yıllardır bu siteden kaynaklandım, yanılmadım. Okt.yi çok beyenmişdim onay gelemediyi için almakdan vaz geçdim. Burada olan bazı arkadaşlar benim yurt dişinda Azerbaycanda yaşadığımı biliyorlar, ve benim oraya gelib test etme şansım şimdlik yoktur. Ben sifarişle cihaz aldım bir kaç kere, okt.yi de oyle sifariş edecekdim, şimdi yeni bir sistem var aynı okt gibi ve ondanda daha üstün diye bilirim, henuz satışa sunulmadı o cihazı takipe aldım. Piyasaya sunulmayı bekliyorum, onuda piyasaya sunsunlar sonra gelecem ikisinide test yapcam, kararaımı öyle vericem kardeşim. Allah razı olsun iyi bir cevap için

atasdibi

Bilgili Üye
Alan taramaları sadece alıp kandırıldığını kabul etmeyenler bir de satanlar önerir ya da över. Yıllardır bu işten anlayanların dilinde tüy bitti almayın diye halen bunları alıp paralarını sokağa atmaya meyilli insanların olduğunu görmek üzücü. Paralarının ortağı değiliz, kandırılmasınlar diye söylüyoruz ama dinleyen yok.