Gümüş Çubuk 57%

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Mhmt82 sağ elimize değerli alıyorduk, mıknatısı da mı sağ ele alacağız, bir de bu ölçüler mıknatıs ölçüsümü? çok büyük olmazmı? 1.5 cm. mi? 15 cm.mi? bir tane mıknatıs var küçük olmaz mı? 3-4 cm, çapında, eyvallah ustam, çök soru sordum özür dilerim, bu günlerde bu işe yoğunlaştım, bir de sizin şakülünüz var, derinlik alıyorsunuz galiba, o da çok dikkatimi çekti, hepsini deneyip biir ortayol buluruz inşallah çok teşekkür ediyorum kardeşim

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mhmt82 sağ elimize değerli alıyorduk, mıknatısı da mı sağ ele alacağız, bir de bu ölçüler mıknatıs ölçüsümü? çok büyük olmazmı? 1.5 cm. mi? 15 cm.mi? bir tane mıknatıs var küçük olmaz mı? 3-4 cm, çapında, eyvallah ustam, çök soru sordum özür dilerim, bu günlerde bu işe yoğunlaştım, bir de sizin şakülünüz var, derinlik alıyorsunuz galiba, o da çok dikkatimi çekti, hepsini deneyip biir ortayol buluruz inşallah çok teşekkür ediyorum kardeşim
mıknatıs 15mm kalınlıgı 3mm ..mıknatıs cubuga takılıyor.elde değil arkadasım..bu sekilde yaparak ozellikle boslukta iyi sonuclar alabilirsin...şakül olayı başlı başına bir konu..

PARDUS-66

Yeni Üye
s.a orkun kardeşim bu yazmış olduğun 3 mm lik gümüş kaynak telini nerden buluruz bizim bulduklarımız 1.5 veya 2 mm 3 mm gümüş kaynak telini alabileceğimiz yerin adresini verirsen memnun olurum selametle

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aliömer ustamız 6 ay önce,bu konunun başlarında bazı açıklamalarda bulunacağını söylemişti.Yeni bir konu açtı da ben mi göremedim acaba?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
konunun sonunda Aliömer ustamızın açıklaması gelicek diye baştan sona okudum ama bi açıklama yok. Farklı bi alandamı devam etti bu konu

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bu arada ustalar 6 mm gümüş tel ile alakalı yaptığım araştırma sonucunda bi sitede reklamına denk geldim adamlar var diyor bi iki güne sorup öğrenicem. Bide ist bi firma 3mm ve 4mm olarak satıyor. Burda kimse 2.mm yukarı bulamadığını söylüyor bu yorumda burda kalsın belki lazım olur...Şimdi dikkatli bakınca ist firma 3 mm. Başlıyor 4-5-6-7-8-9 1cm 1.5 cm 4 cm kadar satıyormuş :D ama toplumudur nedir anlamadım bu işin peşini bırakmıycam gelişen durumları sizinle paylaşırım

Son düzenleme:

orkun

Engellendi
A.Selam Pardus ustam
Çoktandır Siteye gelemedim işlerim yoğundu
Ben 3mm Çubukları Almanyada aldım, deneme amaçlı yapayım dedim.

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Son zamanlarda sadece gümüşü kullanıyorum kardaşım.
Hem boşluk da hem değerli tespitinde (altın hariç).
Değer ustam,altın hariç derken,anladığım kadarıyla gümüş çubukta diğer çubuklar gibi direk altına gitmiyor.Peki sağ ele altın alındığında durum nasıl oluyor?

Birde gümüş çubuk meselesi var.Bazı gümüş çubuklar karışımlı gümüş kaynak teli olarak geçiyor.Ve gümüş oranı %40 ı geçmiyor.Gümüş kaynak teliyle gümüş çubuklar birbirinden farklı mı?

Son düzenleme:

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Değer ustam,altın hariç derken,anladığım kadarıyla gümüş çubukta diğer çubuklar gibi direk altına gitmiyor.Peki sağ ele altın alındığında durum nasıl oluyor?

Birde gümüş çubuk meselesi var.Bazı gümüş çubuklar karışımlı gümüş kaynak teli olarak geçiyor.Ve gümüş oranı %40 ı geçmiyor.Gümüş kaynak teliyle gümüş çubuklar birbirinden farklı mı?
arkadaşım %40 olan gümüş oranı değil içindeki kadmiyum oranıdır..gümüş çubuk gümüş kaynak telidir..

uçanhollandalı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
arkadaşım %40 olan gümüş oranı değil içindeki kadmiyum oranıdır..gümüş çubuk gümüş kaynak telidir..
Ustam aydınlattığınız için teşekkürler.Ben gümüş oranı sanıyordum.Kadmiyum oranı yüksek olan mı daha makbul? Yalnız kadmiyumun ele teması zararlı diye biliyorum.

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Ustam aydınlattığınız için teşekkürler.Ben gümüş oranı sanıyordum.Kadmiyum oranı yüksek olan mı daha makbul? Yalnız kadmiyumun ele teması zararlı diye biliyorum.
aynen zararlıdır uzun süre temas etmemek lazım.yada plastik kundak kullanılabılır...aynen %40 makbuldur..bende onu kullanıyorum tepkimeler güzeldir.minarelde daha başarılıdır..

odin

Editör
Ben %40 olarak gumusun oldugunu biliyorum. Bir cok kaynak teline baktim cogunda icerigi bu sekilde yaziyordu. %40 kadmiyum cok yanlisiniz olmasin? Kadmiyumun tehlikeside kanserojen bir madde olmasi. Mumkun mertebe ciplak el ile temasindan kacinin. Doktor eldiveniyle vs kullanin.