Gümüş Çubuk 57%

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 kaç mm tavsiye edersiniz hocam?

Çubuklarımızın cinsi ne olursa olsun,
Tavsiye ettiğim kalınlık = 3 mm ile 10 mm arası.

Çubuğumuzun Toplam Uzunluğu da = 50 cm.

Misal benim;

Aleminyum çubuk (internetten aldım en son) = 10 mm yani 1 cm.

Bakır = 3 mm.

Gümüş = 6mm. ( 3 adeti birbirine lehim yaptırdım)

oguzkagan

Bilgili Üye
ben sahsen bu cubuk olayına inanmıyorum
Birkaç gün önce aynı sizinle aynı cümleyi söyleyen bir arkadaşıma elime aldığım çubuklarla aslında nedenli yanıldığını gösterdim sn yalova1971
Bu forumda dahi sayfalarca gıyabında yazılar yazılmış yorumlar yapılmış kullanılış amaçları ve çeşitleri ile ilgili deneyimler ve tecrübeler paylaşılmış ve hatta sizin açmış olduğunuz konular için bile buradaki ustalar çubuk kullanarak boşluk tespit etmelisiniz minvalinde yol gösterici açıklamalarda bulunmuşken çıkıpta ben çubuk olayına inanmıyorum demenizin izahatini merak ediyorum açıkcası ...

İnanmamanızdaki unsurları o cümlenizin altına teknik ve temel unsurlarıyla birlikte yazarsanız en azından kendi tezinizi ifade etmiş olursunuz aksi halde rüzgar nekadar eserse essin kayadan alıp götüreceği sadece tozdur...hayırlı kandiller olsun...

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
ben sahsen bu cubuk olayına inanmıyorum
Kardaşım,

Olabilir, inanmayabilirsiniz.
O zaman size boşluk bulan cihaz lazım.
En ucuzu da 35.000 tl. den başlar, 800.000-tl. ye kadar gider.

Keşke hepimizin cihaz alacak parası olsa da birer cihaz alsak.

yalova1971

Yeni Üye
yanlış anlaşılmak istemem amacım kimseyi kırmak değil ,kusura bakmayın ,şöyle diyeceğim o zaman benim yanımda arazide dolaşırken doğru dürüst çubuk kullanan karşıma çıkmadığı için kafamda böyle bir algı oluşmuş.ondan dolayı böyle bir cümle sarf ettim .

PARDUS-66

Yeni Üye
S.A BulursamKaderim25 ustam kafam çok karıştı bu neodim mıknatısları arkadaşların biri mıknatıslar bir birini itecek diyor diğeri bir birini çekecek fakat arada misal kürdan olacak diyor inanın allak bulak oldum hangisi doğru selam ve dua ile

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
S.A BulursamKaderim25 ustam kafam çok karıştı bu neodim mıknatısları arkadaşların biri mıknatıslar bir birini itecek diyor diğeri bir birini çekecek fakat arada misal kürdan olacak diyor inanın allak bulak oldum hangisi doğru selam ve dua ile
birbirini cekecek ama degmeyecek arada tahta parcası olabılır..

Apollon01

Moderatör
Moderatör
kardesim ıkı tane alıp bitlestırerek kullan.
Mhmt82 ustam doğrudur yaptım ama, tek çubuk gibi olmuyor, ben 5 tane çubuk aldım birleştirdim, kundak 3 lü, lehimlettim, çubuğun birini ortadan kesip, iki kundağa 3 lü yaptım yani, anten kısmının yarısından fazlası da 2 li. teşekkür ediyorum, amabu mıknatıs nasıl bir mıknatıs olacak ve fonksiyonu nedir? onu tam olarak anlamadımi özeldende yazabilirsin ustacığım, ilgine çok teşekkür ediyorum

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Mhmt82 ustam doğrudur yaptım ama, tek çubuk gibi olmuyor, ben 5 tane çubuk aldım birleştirdim, kundak 3 lü, lehimlettim, çubuğun birini ortadan kesip, iki kundağa 3 lü yaptım yani, anten kısmının yarısından fazlası da 2 li. teşekkür ediyorum, amabu mıknatıs nasıl bir mıknatıs olacak ve fonksiyonu nedir? onu tam olarak anlamadımi özeldende yazabilirsin ustacığım, ilgine çok teşekkür ediyorum
mıknatıs neodyum mıknatıs olacak.15×3 20×3 olculerınde kafidir..sağ taraftakine koyacaksın.fonksiyona gelince gümüş cubuğun kendisi minareli elemede iyidir mıknatıslarda elemeyi daha iyi hale grtirir...